tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cataset spune:

Daca vreti doctor homeopat va recomand pe doctorii Chirila din Bucuresti , programarea dureaza mult deoarece sunt foarte cautati

http://www.revistafelicia.ro/da_Maria_Chirila_face_minuni_prin_homeopatie_1000824.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de tyaa


Am primit de la cumnata mea patru tubulete cu echinacea, laboratoarele Boiron. A zis ca ea dupa ce i-a facut o cura de 3 luni fata ei nu a mai racit decat f usor. A zis sa ii dau 5 pe zi, o jumatate de ora inainte sa nu bea nimic si sa nu pape nimic si o jumatate de ora dupa la fel. O sapt ii dau una nu.
Ati mai folosit careva? oare e de vre un folos? A mai zis sa nu ii dau nimicmentolat cat timp ia bilutele astea.

tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

http://community.webshots.com/user/tyaa2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Eu i-am dat lui Alexei Echinaceea dar intr-un tratament mai complex. Personal nu cred ca este ok sa ii dai "dupa ureche" nici macar remedii homeopate.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-gaby-bebe spune:

Stie cineva un medic homeopat in SUCEAVA??? Si eu am auzit ca sunt foarte eficiente tratamentele homeopatice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Muuh, nici eu nu o sa ii dau dupa ureche. O sa intreb si pediatra maine, oricum mergem pt analize la laborator si apoi cu rezultatul la ea. Vroiam sa aflu de la voi mai mult. Am citit pe aici ca nu e bine sa dam echinacea copiilor sub 10 ani.....sau 14? Oare de ce?

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

http://community.webshots.com/user/2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

fetili, nu stiu daca am mai scris da` cind mergi prima data la homeopat iti intocmeste o fisa si`n functie de toatea astea se dau remediile. asta fu 1.;)) 2. daca vrei sa mergi pe homeopatie se tine legatura in permanenta cu homeopatu`, basca la inceput te cheama regulat la control chiar daca nu-i nimic grav, cel putin asa fu la noi, deci ideea e ca nici remediile homeopate nu se dau dupa ureke

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Nu avem homeopat la noi in oras.....asa ca probabil vom astepta.

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

http://community.webshots.com/user/2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Cataset, a avut efect tratamentul homeopat de la dr Chirila? Imi poti spune mai multe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna ziua,

Baietelul (1.5 ani) unei colege face foarte des laringite; de cele mai multe ori ajunge la spital pt tratament cu cortizon (altfel risca sa se sufoce).

Stiti cumva daca aceasta afectiune poate fi tratata cu remedii homeopate? A avut cineva o experienta pozitiva in acest sens?

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

noi avem foarte mare incredere in homeopate. le-am probat si pe al mic al meu si pe mine.
acum 4 ani, cel mic a racit la gradi. dupa 3 luni de tratament cu diferite antibio, care nu aveau nici un efect, am mers la homeopat si in 2 saptamani mi l-a pus pe picioare si de atunci... mi-am facut trusa homeopata de prim ajutor: pentru crampe la stomac, pentru imunizare, pentru oboseala mea, folosesc remedii homeopate.
cateodata ma duc la dr. de familie sa mi-l controleze. aflu ce are si in loc sa-i dau sacosa cu medicamente pe care ni le prescrie, o sun pe homeopata. dar de cele mai multe ori, o sun si ii descriu homeopatei simptomele iar ea, cunoscand-ul pe cel mic, imi prescrie prin telefon remediile.

adriana mica, se zice ca remediile au efect foarte bun pe copiii mici. nu ar face rau sa incerce si colega ta homeopatia.

Mergi la inceput