tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

cat timp ai tinut tratament?
eu i-am dat aniei 6 luni collibacilium,7 zile pe luna si extract de merisor si iarba neagra.am terminat tratamentul si acum i-asi face o urocultura dar nu reusesc sa recoltez.si eu i-am dat augumentin la inceputul tratamentului si a iesit sterila si am continuat cu trata ment homeopat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

tratamentul nu a constat doar in collibacilinum; au fost mai multe remedii stabilite de homeopat; tratamentul a durat cam 7 luni, dilutiile crescand treptat; apoi a fost o perioada de tratament de intretinere;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

merci.am sa-i fac urocultura si in functie de rezultat sa vedem ce urmeaza. sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Ma bag si eu in discutie, chiar vroiam sa deschid un subiect nou.
Fetita mea a facut infectie cu E. coli, la 4 luni , apoi la 8 luni jumate. Prima data am tratat cu zinnat, acum nu l-a mai acceptat, caci il voma imediat. Dupa antibiograma dr.ne-a dat apoi biseptol. Am facut tratamentul, apoi dupa o saptamana am repetat urocultura. I-a iesit iarasi E. coli si la coprocultura si la urocultura, cu rezistenta la biseptol si la alte antibiotice la care era mai demult sensibil. Si in plus i-a iesit si candida
Dr. de familie ne-a zis ca nu are ce antibiotic sa ne dea, ca toate din antibiograma sunt pentru adulti si nu sunt rec. pentru copii, si in plus se va umple de candida, ceea ce e foarte rau. Asa ca am mers la un homeopat, care ne-a dat niste picaturi.
Vroiam sa intreb daca la voi au dat rezultate tratamentele homeopate la asa infectie cu bacteria asta nenorocita?

Va multumesc!

Pupicei si sanatate la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

creem,eu nu reusesc sa-i mai recoltez aniei ca sa-ti spun daca a avut efect.

ti -am scris mai demult la bulgarasi sa nu dai niciodata antibiotic fara biotics.de la antibiotice face candida.
nu toti medcii le spun mamelor de biotics .si intotdeauna cand dai antibiotic e bine sa-i sai si vitamine ,sa-i protejezi ficatul.

pentru e coli mi-a mai recomndat un medic un preparat facut de farmacii cu albestu de metil.

i-ai facut eco la rinichi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Oana, stiu ca mi-ai scris. I-am dat si biotics si picaturi din alea de iarba neagra si de merisor si cu toate astea i-a reaparut. Plus candida.
I-am facut eco si nu are nimic, malformatii, nu se vede anormal la eco.

Eu de obicei ii recoltez cu punguta speciala pentru bebei, dimineata cand se trezeste repede repede i-o lipesc acolo, iar apoi ori astept si face pisu ori ii pun putin ser fiziologic in nasuc si face instant.
Tu ai facut tratamentul homeopat dupa ce i-a iesti urina sterila, sau mai avea infectie?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

mai avea infectie si i-am dat si 10 zile augumentin,dupa antibiograma,i-am facut urocultura , a iesit sterila si am continuat cu homeopate.dar nu i-am dat doar extract de merisor si iarba,i-am dat si collibacilum,mi-a dat dr. homeopat.la o luna de la homeopate avea e coli 80.000 si atunci i-am dat augumentinul. apoi a iesit sterila.ar trebui sa repet dar ania nu sta se foieste si se dezlipeste punguta,azi o tineam in brate sa nu se foiasca si a facut pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

aniei nu i-a iesit in scaun.
incearca sa o pui sa faca KK la olita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Anya face kk la olita deja?
A mea plange pe olita, ca am pus-o odata ca sa ii recoltez urina pentru un sumar de urina. Si abia a stat putin cu chiu cu vai, si nici n-a facut nimic. Banuiesc ca e mai bine sa faca kk la olita, eu o schimb imediat cum face si o spal de fiecare data foarte bine cu apa si sapun.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

nu face la olita.si nici nu-i place sa stea.matei la 9 luni cand face kk il puneam pe olita si facea.
ma gandeam ca avand e coli si in scaun asta sa duca si la infectii urinare, de aia spuneam sa o pui pe olita cand face kk

Mergi la inceput