tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica123 spune:

Fetelor eu recoltez usor cu olita e tip scaunel si e detasabila partea in care face. Cand se trezeste il pun repede pe olita fara partea in care tr sa faca, si dedesupt bag repede recipientul steril. Pe jos pun un cersafior absorbant in caz ca curge. Si inca ceva daca copilul e mic si bacilul nu i#351;i face de cap adica e purtator sanatos nu il bombardati cu antibiotice. Mai lasati-l sa creasca se poate #351;i autosteriliza. Si noi am avut si cand dr. mi-a spus ca nu ne da medicamente am crezut ca e nebun nu credeam c#259; un bacil asa urat se poate autosteriliza dar dr stia el ce stia. va rog tare mult puteti sa-mi spuneti si mie un homeopat bun in Iasi.
O seara buna si sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!
Noi am fost ieri la o doctorita homeopata,ca Bea nu prea papa si e cam slabuta si ne-a dat Silicea,Porumbar si Muguri de Brad.A mai dat cineva la bebei asa ceva???Au papat mai bine???Silicea luam 6 zile.A zis ca dupa el o sa pape bine.Iar celelalte le luam 2 luni.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denig spune:

Buna tuturor,
Puteti sa-mi recomandati un medic hemeopat din Brasov?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Ramo, mie pentru pofta de mancare nu mi-a dat inca nimic, a zis sa vedem dupa ce scapa de coli cum va manca. Nu siu ce sa iti zic de alea...dar sper sa ne zici tu ce rezultate dau la Bea dupa alea 6 zile.
Oana...ti-au venit rezultatele la analize?

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

carmenp, daca ma esti pe aici, vreau si eu te rog sa iau legatura cu medicul homeopat din Iasi! Incepem acusi-acusi gradi si nu vreau sa patesc din nou ca anul trecut - grupa mica - cand a fost fii-mea mai mult bolnava.

Te roooog!

Adresa mea de mail este cgeea@yahoo.com

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica123 spune:

Chiar nu mai este nicio mamica din iasi, nu ne poate spune nimeni numele unui homeopat bun? Eu tare as vrea sa merg cat mai repede sa incepem tratamentul pana vine toama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns garlescu spune:

Eu stiu ca tratamentele homeopate sunt adjuvante in boala si ca au raspuns mai lent decat medicamentele traditionale, asa ca daca va hotarati faceti preventiv homeopatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

creem, nu am reusit sa-i recoltez.am fost ieri la medic si lipsa poftei de mancare ar fi dintisorii,are gingia de sus umflata.
nu mai vrea lingurita dar laptele il mananca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

creem pentru infectie cu e coli intreaba la farmacie de un preparat cu albastru de metil,dar intreaba inainte si medicul.
ai fost la medic homeopat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_r

creem pentru infectie cu e coli intreaba la farmacie de un preparat cu albastru de metil,dar intreaba inainte si medicul.
ai fost la medic homeopat?


Anya-Dumitra si Matei



oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania



DA, am ajuns l homeopat pentru ca dr. de familie nu mai avea ce antibiotic sa ne dea...l ce era sensibil in antibiograma nu erau recomandate copiilor.
Homeopata ne-a dat colibacilium cate 2 gr pe zi, timp de 2 sapt si kreosotum (asta pentru aciditatea datorata dintisorilor). Maine facem o sapt...asa c mai avea inca una de tratament apoi facem o urocultura, sa vedem ce o iesi. Mi-am pus cam multe sperante in trtamentul asta...sper sa fie bine.
De mancat suntem...varza! nu vre nimic solid, nici lapte din bibe sau cu paharul nu mai vrea...doar tzatzi...care e cam goala. A mai avut perioade din astea si sper sa ii treaca repede ca ma innebuneste.

Sa ne tii la curent cu despre gaza ta!

Pupicei si sanatate la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput