tratamente homeopatice la copii

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Dulcetica, ce ati mai facut? sunteti mai bine ?

Sanantate multa!

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Buna! ne-am programat si noi la d-na dr Mariana Trifa; stiti ceva de ea? trateaza si copilasi de 2 ani?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

quote:
citat din mesajul lui ellej

Dulcetica, ce ati mai facut? sunteti mai bine ?

Sanantate multa!

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.


Tuseste!Ii dau nurofen si eurespal.Culmea e ca tuseste numai noaptea.Azi noapte credeam ca am scapat ca n-a tusit deloc,insa pe la 5.20 l-a apucat iar o tuse care l-a trezit si nu ne-am mai culcat.
Nu face febra...Nu stiu ce sa mai fac.Inca nu l-am dus la pediatru si astept.M-ar fi interesat ce fac fetele cu mai multa experienta in acest domeniu in cazuri similare?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
citat din mesajul lui dulcetica

quote:
citat din mesajul lui ellej

Dulcetica, ce ati mai facut? sunteti mai bine ?

Sanantate multa!

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.


Tuseste!Ii dau nurofen si eurespal.Culmea e ca tuseste numai noaptea.Azi noapte credeam ca am scapat ca n-a tusit deloc,insa pe la 5.20 l-a apucat iar o tuse care l-a trezit si nu ne-am mai culcat.
Nu face febra...Nu stiu ce sa mai fac.Inca nu l-am dus la pediatru si astept.M-ar fi interesat ce fac fetele cu mai multa experienta in acest domeniu in cazuri similare?!

dulcetica



Asa facea si Luca, tusea doar seara, nici macar noaptea. Pana la urma tot cu antibiotic l-am rezolvat atunci, iar era pneumonie. Sper sa va faceti bine fara, dar eu zic sa-l duci la pediatru.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Dulcetica, e clar ca trebuie sa mergi cu copilul la un medic. Daca nu ai inca un homeopat, du-te direct la alopat, nu ai timp de pierdut. Eventual dupa ce ajungi la pediatru, poate gasesti intre timp si un homeopat bun si mergi cu trat in paralel. Vezi rezultatele si daca capeti incredere in homeopatul respectiv poti sa tratezi copilul numai cu el.Multa sanatate puiului si succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Norina,noi deja sintem pe remedii homeopate din mai.Din pacate dr homeopat e din alt oras si sintem programati pe 25 iulie.Deci tusea lui este peste tratamentul homeopat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Mda, e complicat...Nu inseamna ca nu e bun, probabil ca-ti daduse ceva pt imunitate si nu pt tuse, ca altfel nu-mi explic. Din mai,e ceva timp. Apropos, cate remedii ti-a dat pe zi? Adica e unicist sau pluralist?Stii , sunt homeopati care dau doar un remediu si altii dau cate 10 (cum am eu). Din cate am inteles, ambele variante sunt bune si totusi eu am unele nedumeriri Stie cineva mai multe amanunte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melinda13 spune:

quote:
citat din mesajul lui dulcetica

quote:
citat din mesajul lui ellej

Dulcetica, ce ati mai facut? sunteti mai bine ?

Sanantate multa!

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.


Tuseste!Ii dau nurofen si eurespal.Culmea e ca tuseste numai noaptea.Azi noapte credeam ca am scapat ca n-a tusit deloc,insa pe la 5.20 l-a apucat iar o tuse care l-a trezit si nu ne-am mai culcat.
Nu face febra...Nu stiu ce sa mai fac.Inca nu l-am dus la pediatru si astept.M-ar fi interesat ce fac fetele cu mai multa experienta in acest domeniu in cazuri similare?!

dulcetica




Si baietelul meu, la fel tusea noapte de noapte cam o jumatate de ora, dupa care de la atata tuse vomita. La el problema erau secretiile din nasuc, care coborau in gat, si il faceau sa tuseasca. Am incercat cu Eurespal si ACC100, dar nu au folosit. Problema s-a rezolvat cu siropul ERDOMED cam 8 zile, si nu mai avem probleme.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

adinalex,am citit pe forum ca ai tratat fetita homeopat cu collibacilium.a ma recidivat infectia cu e coli?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

nu, oana, de la 10 luni alexia nu a mai avut niciun episod de infectie urinara; acum are 2ani si 8 luni; a facut tratament 10 zile cu augmentin, apoi am trecut pe homeopate; nu am mai avut probleme.

Mergi la inceput