Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_s spune:

Acum este la OTV emisiunea despre Denis, am vazut numarul pentru donatii (0900 9000 50), dar nu stiu pana cand este valabil si as vrea sa aflu pentru ca in seara asta eu nu pot sa sun (telefonul meu nu e in Romtelecom). Daca stie cineva pana cand se poate suna va rog sa scrieti.
Ingerii sa-l ocroteasca pe Denis iar noi sa fim darnici si sa-l ajutam sa adune banii de care are nevoie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

monica_s se poate dona pentru Denis la acest numar toata saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am gasit si eu acum cateva minute un forum al ro. din Irlanda , am scris moderatorului pe PM despre situatia lui Denis , am dat adresa de web , sa vedem daca pune subiectul pe forum , poate se mai aduna niste banuti .
Am sa scriu cand am un raspuns de la el.
Sanatate .

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Dragele noastre zane bune, mamici de copii voinici

M-am bucurat nespus vazand ca, in ciuda faptului ca eu nu am mai postat nimic pe forum, voi ati tinut subiectul inca activ.

In urma emisiunii cu teledon de sambata trecuta si a celei de acum 2 saptamani am reusit sa strangem cca 55-60 de mii de euro. E mult, dar mai avem de strans inca aproape de trei ori atat.

Am mai strans pana acum 14 mii de euro in Romania si cca 9 mii in Germania dar a trebuit sa platim inca o cura de citostatice (23.700)Avem asadar in conturile din Romania in jur de 60 de mii de euro (in urma teledonului), si se mai strang banuti in Germania (Sfarsitoarea) si in Austria (Stefan), datele de contact ale acestora le voi afisa pe sait.

Din pacate insa, starea lui Denis este tot mai critica, el fiind acum in plina cura de chemoterapia, a 5-a de la declansarea bolii. Aceste medicamente il subrezesc si nu se stie cat va mai rezista la bombardamentele cu citostatice.

Am infiintat intre timp in Romania o asociatie caritabila care va prelua spre rezolvare cazul lui Denis iar ulterior cazurile altor copii. M-am hotarat sa ajut si alte familii sa nu mai treaca prin ce am trecut noi. Asta deoarece f multe firme nu discuta si nu ajuta "persoane fizice" ci doar organizatii.

Am observat ca de fiecare data cand apare cate un anunt in mass media legat de acest subiect, opinia publica reactioneaza. Insa acest zvacnet este de scuge durata si se "stinge" repede. Cea mai eficienta metoda de colectare de fonduri este insa "teledonul": putin de ff multi! Dar si acesta e valabil numai din reteaua Romtelecom si numai pentru centralele digitale. Oricum, este cel mai eficient canal de colectare.

Va rog asadar sa ne ajutati sa promovam acest numar :
0 900 9000 50
putem beneficia de el DOAR pana sambata la pranz!!

Cu toata dragostea,
Adrian Balaci
http://www.denis-toderici.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Ne rugam ca Denis sa fie bine si sa se stranga suma cat mai repede. Ideea cu fundatia umanitara este extraordinara, chiar va ajuta multi oameni.

Saptamana asta sper sa intre si suma pe care am trimis-o eu pt Denis. Vor fi depusi din Bucuresti.

Putin cu putin se aduna. :)

Mult succes in continuare!

_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam si pe ei

Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati.


Lucia sotia lui Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Adrian, ma bucur ca s-au strans atatia bani la teledon, sincera sa fiu eram ingrijorata ca nu va reactiona multa lume dar ma bucur sa constat ca m-am inselat. Oameni cu suflet sunt peste tot.

Ma intristez insa sa aud ca Denis este rau...sper si ma rog sa reziste pt ca sunteti aproape. Doamne ajuta! Sa ne tineti la curent.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Numarul de teledon functioneaza pentru Denis pana sambata la pranz:

0 900 9000 50

Va multumesc din suflet!!

Adrian Balaci
http://www.denis-toderici.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Acum cateva minute am mai primit doua plicuri pentru Denis. 5 euro de la miekesi 30 CD(dolari canadienei) de la cricor. Multumim mult de tot .
In total sunt, pana acum, 180 euro, 10 GP si 60 dolari canadieni. Super, am sperante ca se vor mai strange. Mai dau iama o data pe la "Calatorii" poate, poate...
Denis, dupa cura de citostatice e iar in aplazie, leucocitele foarte saczute si risc de infectii crescut. Nu are voie sa paraseasca nici macar camera de spital si nu mai poate... Ca e mic si el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Mai stie cineva cum se simte micutul Denis? Sper din tot sufletul sa fie mai bine!

Adrian, vreau si eu sa stiu numele asociatiei caritabile pe care ai infiintat-o si contul.

Multa, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Acum cateva minute am vorbit cu Mona, mama lui Denis. El e momentat mai bine dar are inca leucocitele scazute si risc de infectie sporit.
Vestea proasta este ca de luni incepe alta tura de citostatice si Monei deja ii e groaza cand se gandeste la ultima doza si cate dureri a avut micutul. Si cei de la spital inca astepta sa se stranga cel putin 80% din suma in cont ca sa inceapa pregatirile de transplant. Pana atunci ... citostatice. Si e mic si el.

Mergi la inceput