Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Stie cineva cum se mai simte Denis?

Care este ultima zi a teledonului pt. el? Azi sau maine?

Multumesc,

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Denis ,din pacate, a trebuit sa reanceapa de doua zile tratamentul cu citostatice. Il suporta acum mult mai greu deorece au fost necesare doua punctii. Nu mai este activ si prefera sa stea numai in pat. Mona sta tot timpul langa el, cu toate ca pentru a face economie trebuie sa doarma pe un scaun si nu primeste de mancare. Mananca ce ramane de la Denis. Vestile bune sunt ca in urma teledonului s-au strans bani care ajung pentru mentinerea lui pana in aprilie. Speram sa se stranga cat mai repede banii de transplant sa nu mai fie necesare multe doze de citostatic pentru ca le suporta din ce in ce mai greu.
Astea sunt noutatile despre Denis. Astea sunt motivele pentru care trebuie sa facem tot posibilul sa il ajutam. Ca e mic si el.

Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Multa sanatate, Denis! Fii puternic!

Adrian, ceva vesti de la fundatii sau ong-uri? sau de la altcineva?

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Ieri am primit de la Alba Iulia 30 CD (dolari canadieni). Super, au ajuns foarte bine din Canada si repede. Multumim mult de tot.
Denis e la a treia doza de citostatice, are dureri foarte mari de cap si de stomac si picioarele ii sunt slabite. Din pacate a doua doza de citostatice nu a avut efectul asteptat, numai 5% din celulele canceroase fiind distruse. Se chinuie tare si e mic si el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Azi dimineata am primit plic de la Bruxelles cu 20 euro, Prixi l-a trimis. Multumim mult de tot Prixi.
Acum sunt 175 euro, 10 GBP, si 30 dolari canadieni.
Tin minte boom-ul Vikingai la teledonul european pentru Sabina. Nu stiu ce sa fac pentru a strange macar jumatate din ce s-a strans atunci.
Denis s-a simtit azi dimineata foarte rau, i s-au invinetit buzele si limba si pentru putin nu a mai reactionat. O perfuzie l-a restabilizat si acum e ceva mai bine. Si mai primeste si azi citostatice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Citesc zilnic subiectele si incerc mereu sa ma obisnuiesc cu toata durerea acestor copii. Stiu cum sunt curele de citostatic. Sunt convinsa ca atunci cand subiectul este un copil mai mare este si mai greu. Trebuie sa prindem speranta si se ne agatam de ea! Trebuie sa ajutam si parintii sa o faca! Stiu prin ce trece mama lui Denis si ma rog zilnic sa gaseasca puterea necesara. Fetelor si mamicilor pentru voi superlativele sunt de prisos! Pentru teledon ne-am anuntat si noi toate cunostiintele. Dam mereu sfoara in tara! Minuni se intampla mereu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Puteti sa-mi trimiteti si mie pe pm o adresa unde sa trimit niste bani? Multumesc mult.

Corina

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588&whichpage=1/" target="_blank">Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Aveti idee citi bani s-au strins prin Teledon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Nu, cred ca Adrian (unchiul lui Denis) stie, dar poate ca e ocupat, n-a mai scris demult.
Oare Denis cum se mai simte?
Multa sanatate, puiut! Sa fii puternic si voinic!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Sfarsitoarea a postat un subiect la "Generale", maine va fi un nou teledon pt. Denis la ora 21, pe OTV.
Sa sunam cat mai multi! Micutul Denis are nevoie de noi toti! Sa-l ajutam!

ioana

Mergi la inceput