Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

De astazi, saitul lui Denis si in engleza!!




Multumiri celor de la Activ Learning pentru traduceri!! In curand vom avea sus franceza, italiana si spaniola!!


http://www.denis-toderici.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Suma de la Lucia din SUA a fost depusa ieri in banca.

Va dorim sanatate multa si putere.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Cum se simte micutul Denis dupa tura de citostatice?
Stie cineva cam cati bani s-au strans in urma celui de-al doilea teledon?

Multa, multa sanatate!

P.S. Adrian, astept numele si contul asociatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Vesti despre Denis din pacate nu prea bune. A trecut de a treia tura de citostatice si la numai 10 zile, adica azi a inceput a patra tura de citostatice. Ce e mai rau este ca nu prea mai vrea sa manance si corpul e cam slabit. Au fost si probleme cu cateterul ca nu mai functiona si a trebuit sa-i implanteze altul pe partea dreapta.
Exact nu stiu cati bani s-au strans, dar mai sunt in jur de 70.000 de strans.
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Sa ii dea Dumnezeu multa putere micutului Denis sa il ocroteasac si sa il ajute sa-si recapete sanatatea, sa se poata bucura de viata, de copilarie...Si voua celor care luptati pentru el, sa va dea Dumnezeu puterea de a-l salva.
Eu am pus la fiecare salariu cate 500-600 mii lei si voi mai pune. As vrea sa pot face mai mult...
Sa speram ca se vor strange banii in timp util.
Astept cu nerabdare vesti mai bune...


Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Nu ne mai da nimni vesti despre Denis?
Stiu ca se zice no news, good news..... dar totusi..
asteptam vesti. Dea dumnezeu sa fie bune.
Eu mai depun ceva bani tot in conturile initiale, sper sa fie valabile...

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Am primit de la An-k din Belgia saptamana trecuta inca 50 euro. Multumim mult. In total sunt acum 230 euro, 10 GP si 60 Dolari canadieni.
Denis a terminat tura de citostatice, se simte destul de rau si stam cu sufletul la gura sa vedem cum sunt rezultatele de la punctia urmatoare. Speram la o reducere a celulelor canceroase care in ultimul timp s-au reinmultit. Pentru ca transplantul sa fie o reusita trebuiesc scazute la 5 %.
Cam astea sunt vestile.
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Nu stiu de ce, m-am atasat mai mult de Denis...si cand am timp sa intu aici, astept cu nerabdare sa aflu vesti despre el..
Vad ca subiectul a trecut pe pagina 2. Cum se mai simte? S-au strans banii necesari? Am vazut ca a mai fost promovat la OTV cazul lui. Cu ceva succes...???

Astept cu nerabdare vesti mai bune...
Sanatate si putere..
Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

ce mai stiti despre Denis? Ma rog sa dea D-zeu sa fie mai bine!...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Denis are numar redus de leucocite si din acest motiv nu are voie sa iasa din camera si asta de 3 saptamani. Cand se va ajunge la 1000 leucocite o sa i se faca punctie si va putea sa iasa pe coridorul spitalului. Dar mai dureaza.
Despre cat s-a strans nu am prea multe amanunte, despre asta poate sa spuna mai multe unchiul lui. Stiu decat ca nu sunt deocamdata indeajuns bani astfel incat sa se inceapa pregatirea pentru transplant si pana la strangerea banilor sa fie nevoie de alte doze de citostatice. Si e mic si el.
Multa sanatate

Mergi la inceput