Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Adrian, multa, multa bafta in Germania, iti tinem pumnii. Doamne ajuta!
Am vazut si noutatile de pe site-ul lui Denis, incet-incet se strang banutii si pt. el. Ai incredere! Am vazut ca o sa fie pe 11 martie , la OTV, la ora 21 o emisiune pt. strangerea de fonduri pt Denis.
Sa ne scrii cum se mai simte Denis. Noi ii dorim sanatate, iar Monei multa putere!

Asteptam vesti si sa dea Dumnezeu sa fie bune. Sa speram ca primim vesti bine si de la ong-urile, fundatiile si celelalte persoane carora le-am trimis mail-uri.

Alessia, multa, multa sanatate sotului tau!

Daomne ajuta-l pe Denis!

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Vineri am depus 40 RON in cont pentru Denis si aceeasi suma pentru ceilalti doi copilasi in suferinta (Mihaita si Marian).
Si Denis a fost prezent in rugaciunile mele...
Imi pare nespus de rau ca nu pot face mai mult.
Sper ca Dumnezeu sa faca mult mai mult...sa faca o minune pentru acesti puiuti nevinovati.

Doamne ajuta-l....

Denis, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Am fost ieri la Denis la spital. Copilul este in aplazie, toti care intra la el poarta masti si halate iar el nu mai are voie nici macar sa iasa din camera. Dar nici macar nu dadea semne ca ar vrea. La ce bun daca nu poate sa alerge, daca trebuie sa traga dupa el un imens suport de fier pe care stau cinci pungi diferite care se varsa in burtica lui.
Daca intrebi ce are la burtica iti raspunde serios ca e un "flex" si apoi iti arata luminita de la deget de la clema care il conecteaza cu aparatele care il inconjoara.
Ce e mai departe? O sa termine chimioterapia, o sa aiba o perioada de respiro apoi iar o sa-i scada leucocitele si o ia de la capat cu chimioterapia. Si asta pana cand banii de transplant se vor strange. Este o lupta contra cronometru , puterile de lupta ii scad cu fiecare doza de citostatice pe care o primeste. Si are nevoie de putere.
Va rugam sa-l sprijiniti.


www.denis-toderici.com/" target="_blank">Vreau sa cresc mare-spune Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tishutza spune:

Am citit si eu acum ce s-a postat despre situatia lui Denis...stiu ca pana acum nu v-am scris deloc..dar vreau sa fiu alturi de voi si sa va acord macar un sprijin moral...si sa va imbarbatez....singurul lucru cu care va pot ajuta este sa va fac legatura cu dna ELENA TOMA...dumneaei se ocupa de cazurile care apar in emisiunea OAMENI CARE AJUTA OAMENI de pe OTV...va pot lasa un nr de telefon la care sa o contactati..sa ii prezentati situatia...si cu siguranta va va ajuta ca puiul vostru sa fie sanatos si voinic...nr ei este 0744 43 42 09 iar adresa de mail...cristalcub@yahoo.com....Aveti inceredere ca va va ajuta....este o femeie de nota 20! Voua va spun sa aveti incredere caci Dumnezeu este alaturi de voi! il sarut dulce pe ingerashul vostru...si pe voi...toti cei care doriti sa faceti atatea lucruri bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Inca odata mii de multumiri, voua zanelor bune care l-ati luat sub aripa voastra pe nepotelul meu.
Sambata, 11 martie, de la orele 21 se va desfasura la OTV emisiunea sub genericul "Oameni care ajuta Oameni" care are ca scop colectarea de fonduri prin "teledon" in sprijinul lui Denis. Emisiunea va putea fi urmarita in direct si on-line. Voi pune pe saitul Denis, pe pagina principala, un link catre OTV in acest scop.

Va salut, cu toata dragostea,
Adi Balaci
http:www.denis-toderici.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Adrian, am transferat acum in contul Monei (cel de la Volksbank Kirn), mica mea contributie - 10 Euro.

Multa sanatate lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Adrian sa nu va pierdeti speranta!Denis e un baietel atit de frumos! El trebuie sa traiasca!Trebuie ca lumea sa cunoasca povestea lui Denis. Scrieti povestea pe orice forum posbil, cereti ajutorul tuturor asociatiilor umanitare, pagina lui trebuie sa fie si in engleza si germana. Am sa contribui si eu cu un ajutor pt Denis. Contul din germania e pe numele Toderici, doar atit? Ma refer la faptul ca nu exista un prenume ori poate nu am citit bine, merg sa mai vad odata.Multa sanatate!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Intru cm tirziu,chiar daca citesc in fiecare zi .Sfirsitoarea am trimis azi mica mea contriburie intr-un plic recomandat pe adresa care mi-ai trimis-o email.20€ Sper ca micutul sa reziste. Si eu mazbat sa rezolv o situatie care a inceput numaratoarea inversa! Sanatate si forta si mamei. Si tie sa mergi inainte .Soni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sfarsitoarea spune:

Helbi, Soni va multumim mult de tot pentru contributia voastra. Sunteti extraordinare. Am strans pana acum 95 euro de la Catrinel7-30 euro, o mamica neinscrisa pe forum- 15 euro si o doamna inimoasa - 50 euro. Dar mai am inca promisiuni pentru pusculita plicurilor si gasesc asta incurajator.
O zi buna la toate va urez
Si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tishutza spune:

Pe 2 martie...la emisiunea lui TEO a fost invitata Sorana...din trupa ASIA...fetele organizeaza licitatii...iar banii stransi..vor fi donati persoanelor care au nevoie de ei.Am avut indrazneala de a intra pe forumul lor...si a le spune de acest site...de acest forum de ajutor umanitar...si le-am rugat..sa arunce o privire prin mesajele acestui forum...si poate...daca ele simt sa faca in asa fel...incat acei bani strnsi..sa fie donati cuiva de aici..Am prezentat pe scurt..2 cazuri...Denis..a fost unul din ele...Poate ...cu putin noroc...fetele vor face in asa fel...incat sa ajunga...macar unpic din ce se strange...si in contul lui Denis...Sper ca nu am suparat daca am avut aceasta indrazneala...am lasat la aprecierea lor...pe cine vor alege pt donatie..Ma rog lui Dumnezeu...sa fiti voi alesi...sa se faca ceva pt micul ingerash...Sper ca fetele sa intre pe forum...si sa citeasca ceea ce s-a scris..! Pe voi..va sarut dulce...si va mai zic inca o data..sa aveti credinta in Dumnezeu...caci va este alaturi...si sa nu va pierdeti speranta!

Mergi la inceput