Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mi-am permis si eu sa va public povestea pe forumul romanilor din UK.
http://www.romani-online.co.uk/Forum/topic,96.0

Doamne ajuta!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna buna dragi mei


Am intrat in posesia adresei ptr cele care vor sa trimita pliculet si va stau la dispozitie cu ea daca imi trimiteti un PM ..sfarsitoarea ne-a dat astazi urmatoarele vesti

sfarsitoarea
Bine venit
Germany
304 Subiecte Trimis - 19/02/2006 : 08:36:51
--------------------------------------------------------------------------------
Buna,
Adresa unde pot trimite banii este:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Eu am vorbit aseara mult cu Mona, mama lui Denis, situatia este destul de stransa si trebuie actionat pe mai multe parti. In rest copilul face chimioterapie in continuare , se pare ca inca o saptamana.


Multa sanatate
Ana-Maria



ioana_tzuchi iti multumim ptr mailurile trimise ..Doamne Ajuta !

Adrian ..Imi para rau ca nu ai putut ajunge la timp in Germania ..dar tinem pumnii stransi ptr intalnirile importante pe care le vei avea

Motanik multumim din inima ptr ajutor si implicare ..

Ma scuzati ca nu am facut prea multe zilele astea dar al meu sot e cam bolnavior si am cam stat cu el si cu bb ..


Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Adrian, ti-am trimis pe Y un mail cu niste adrese, sper sa fie de folos.
Doamne ajuta-l pe Denis!



ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Noutati pe saitul lui Denis:
http://www.denis-toderici.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dear friends,

My name is Denis Ionut and I am 3 and a half years old. Until about an year and a half ago I had no worries but something happened in July 2004…something that turned my world upside down.

The doctors found out that I was suffering from something that was slowly killing me. At the Pediatric Hospital Luis Turcanu in Timisoara, Romania the diagnosis was acute lymphoblastic leukaemia common B.

After more than a year and a half spent in hospitals, the disease came back and the doctors said that my life could be saved only by a marrow transplant.

My parents are distraught as there is no greater pain other than seeing me dying, other than losing me when I have only come to this world. They contacted hospitals in Italy and Germany and were assured that I had 90% chances of living after a transplant.

For the time being my mother and I are in a hospital in Idar Oberstein, Germany, under the kind attention of Dr W Nurnberger. The first stage of the treatment is complete now and I already feel better. Unfortunately the money that my family managed to borrow, 25.000 euros, is gone now…On the 23rd of February I am due to leave back to Romania as the doctors won’t keep me here unless we pay for the treatment.

An estimate of the next stages of this treatment would mean about 147.000 euros. We do not have this money and we can only pray that people like you could give me a chance to live… If you can help with any amount, here are the accounts in my father’s name, Toderici Doru Nelu at Raiffeisen Bank TM / str. Circumvalatiunii 8-12:

Euro: cod swift: RZBRROBU IBAN: RO91 RZBR 0000 0600 0738 7536

USD: cod swift: RZBRROBU IBAN: RO13 RZBR 0000 0600 0738 7582

ROL: IBAN: RO49 RZBR 0000 0600 0300 4377

I have a web page that includes media coverage and also the documents to prove the tragic situation we have.. See me at http://www.denis-toderici.com

Thank you for your support and thank you for allowing me to hope that one day I will be a normal, healthy, happy child!

Denis Ionut Toderici

- 27.000 euros have already been raised with the help of kind people throughout the world. Don’t be indifferent, make a difference! Give this child a chance!



(poate o puteti urca si pe web-ul lui Denis)

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Alessia te rog sa-mi trimiti si mie prim email adresa fetei din germania sa trimit si eu mica mea contributie.,Sanatate lui denis si putere mamei de a rezista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Alessia, Adrian, ce mai stiti despre Denis? cum se mai simte?

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

DRAGII MEI

Imi cer mii de scuze ca nu am postqt dar al meu sot e ffffff bolnav si de azi in spital ,iar eu nu is acasa si va scriu de pe un pc imprumutat 5 minute

soni-iti dau pm ca sa nu ma injure ca stau mult ........am venit special ptr Denis si ptr o scumpa ffff prietena

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Am depus in seara asta 50 RON in contul de la Raiffeisen. Sper sa fi ajuns - i-am depus direct la ghiseul bancii. Sper sa reusesc sa mai depun si altadata.
Alessia, multa sanatate sotului tau!
Adrian, mai da-ne vesti despre micut. Sper din suflet ca este inca la clinica si ca nu a fost trimis acasa din lipsa banilor!
Multa sanatate, Doamne ajuta!




Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Iata-ma din nou, cu noutati!!

A demarat (in sfarsit) actiunea privind obtinerea de fonduri guvernamentale. D-na Prof. Dr. Margit Serban, cea care l-a tratat pe Denis in tara ne ajuta ff mult, dar din pacate nu este deloc optimista. A fost convocata ieri la Bucuresti la Minister, impreuna cu sefii celorlalte centre de tratament si era cam neagra. Crede ca se vor taia fondurile ptr tratament in strainatate . In ce iad traim! Aceasta actiune va dura cca 2 luni si cum am mai spus, sperante sunt, dar mici. Bani pentru copii, pentru sanatate, pentru invatamant sau cercetare nu sunt dar in schimb avem bani de salarii si pensii grase pentru parlamentari! RUSINE ! Imi cer scuze, dar sunt peste masura de revoltat . Cam asta ar fi.

Denis se simte bine si sper ca s-a gasit donator. Eu am discutat cu Prof Nurnberger care spunea ca ar fi deja trei potantiali cu o compatibilitate ridicata, pt care au si inceput investigatiile.
Maine voi pleca in Germania, unde ma intalnesc si cu sfarsitoarea (probabil duminica). Am discutat cu ea si am stabilit sa ne intalnim la clinica. Acolo voi afla cu siguranta mult mai multe detalii si o sa va tin la curent.
Multumesc din inima tuturor care sprijina efortul nostru de a-l salva pe Denis. Avem deja in cont cca 12 mii de euro (lei+valuta) de la diverse institutii sau firme, dar sumele cele mai importante vin de persoane particulare . Intra in cont sume mici (de la 100.000 la 1-2 milioane) dar de la multa lume, iar suma partilor da totalul ! Situatia conturilor din Germania o voi afla la fata locului si o sa va tin la curent.

Vreau sa va multumesc inca odata pentru ceea ce faceti!!
alesia105
ioana_tzuchi sfarsitoarea motanik Soleil soni Alina


si tuturor celorlalte zane bune, mamici de copii voinici, pe care nu va cunosc si poate ca nu va voi cunoaste niciodata , dar care ne sprijiniti atat mult!!


Cu tota admiratia si dragostea,
Adi Balaci.
http:www.denis-toderici.com

Mergi la inceput