Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=146861

PS Iti multumesc mult, Florentina!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Gabitza ..iti multumim tie si colegilor ptr sprijin si ptr solidaritate .

Adriana , Florentina si tie miii de multumiri


Adrian ma bucur ca ni te-ai alturat! Bine ai venit pe ! Multa multa sanatate si putere si speram sa auzim numai vesti bune



Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna din nou...


Am primit pe Pm un mesaj ,il postez aici (cu accordul autoarei):

sfarsitoarea
Germany
304 Subiecte
Trimis - 17/02/2006 : 12:10:40
--------------------------------------------------------------------------------
Am vorbit acum cu ei la telefon, sunt inca in spital nu s-au mutat. Denis face sau trebuie sa faca chimioterapie in continuare si asteapta rezultatele de la o punctie de aceea nu se pot muta. Se pare ca fratele mai mare nu e compatibil pentru a fi donator. Si alt motiv pentru care nu se face transplantul si cel principal este ca pana nu intra banii in cont nu fac asta. Oricum o sa pot vorbi cu ea destul de des si daca se strang bani printe fetele din Europa o sa-i pot duce. Daca se incepe o actiune de acest gen promit sa va ajut.
Multa sanatate!
Ana-Maria




Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Uff, micutul, sa le dea Dumnezeu putere si lui Denis sanatate.
Vreau sa contribui si eu cu ceva, cum fac?, trimit la tine in pliculetz sau direct in cont?

Alessia, daca nu se vor strange banutzii pana la data stabilita ce se intampla, pleaca inapoi in ro si urmeaza sa se intoarca?

ps: posteaza un link si la mamici,

Doamne ajuta-l pe Denis.

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Iata-ma din nou la .
Am vorbit astazi cu Mona (mamica lui Denis) si asa cum v-a spus si Alisia, copilul este in tratament.
Eu voi pleca saptamana viitoare in Germania unde incerc sa demarez o campanie similara cu ceea ce fac aici (mass-media, ong, etc) Am luat legatura cu D-l Marcel Raducanu (un fotbalist roman al anilor '80 stabilit la Dortmund) care ma va sprijini si va face lobby pentru copil. Sper sa avem succes.
an-k intreaba ce se va intampla daca nu vor fi banii la timp...
Am discutat asta deja in Germania si mi s-a spus ca nu il vor mai putea tine: costurile clinicii privind tratamentul sunt mari si nu pot fi acoperite decat daca se plateste anticipat. Deci se vor intoarce in Romania.
Pana in acest moment am reusit sa strangem cca 27.000 de euro (20.000 in Germania iar 7.000 in Romania) din 147.000 cati avem nevoie.
In curand, pe pagina lui Denis,
wwww.deni-toderici.com
voi putea sa afisez zilnic situatia conturilor.

Va multumesc, cu toata dragostea, tuturor pentru tot ce facti

Adi Balaci , all!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Sfirsitoarea,
Putem sa-ti trimitem banii tie(eventual direct in cont sau la pliculet)si tu sa-i dai mamicii lui Denis?
Au mai fost fete care au intrebat pe la subiectul nostru cu "Viata in Germania"si as vrea sa le comunicam repede.

Multumesc!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna Buna ,

an-k...Multumim din inima ca ni te-ai alaturat.Am vazut ca m-ai cauta si pe Y! dar faceam nani..Cred ca banutii cel mai bine ii trimiti in Germania direct in cont sau la sfarsitoarea care s-a oferit sa ii colecteze si sa ii duca personal lui Mona"..o sa iti trimit pe Y! Adresa cum o am !


Alina Multumim ptr implicare ,daca are cineva nevoie va stau la dispozitie cu adresa si numarul de telefon a clinicii si a Monei (mama lui Denis).

Adrian ..Tinem pumnii ptr intalnirile importante pe care le vei avea in Germania ..Doamne Ajuta!! ..

Te-as ruga sa postezi tu conturile din Germania unde sa poata fetele sa trimita banutii!

Cu drag,

Va dulce si va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)
Specialii 2005 ,Poze de pitici voinici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69136" target="_blank">Sa redam SPERANTA SI COPILARIA lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Inca odata dovezi de omenie din partea comunitati virtuale mamici si tatici, si (de ce nu?) unchiuleti fara frontiere:


Conturile din Germania in care puteti vira banutii cu care doriti sa il ajutati pe nepotelul meu sunt:

1. Contul deschis pe numele mamici sale (Mona)la banca:

Volksbank
Kirn-Sobernheim eG
55606 Kirn
Ihre Kontonummer bei uns: 1201541
Unsere Bankleitzahl: 562 610 73
TODERICI
Ihr/e Kundenberater/in:
DE 9556261073001201541

2. Direct in contul clinicii:

Klinikum Idar-Oberstein GmbH
Cont nr: 1155
BLZ/codul bancii/ 56250030
Krissparkasse Idar Oberstein
Parola: TODERICI

Pentru alte detalii privind aceste detalii puteti lua legatura direct cu clinica la care se afla Denis la tel: 06781-661501.

Va multumesc inca odata din tot sufletul!!
DUMNEZEU sa va ajute si sa va dea sanatate!!

Adi Balaci
www.denis-toderici.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Buna,
Alessia, am trimis si eu mail-ul acela la toate ong-urile si fundatiile pe care le-am gasit si sper sa fie cu rezultat.
Doamne ajuta
Mai incerc si pe la altii si sper sa se adune cat mai repede banutii pt Denis.
Pana atunci multa sanatate lui Denis si mai vorbim.


ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

A intervenit o schimbare:
Voi merge in Germania abia la sfarsitul saptamanii care urmeaza. D-l Marcel Raducanu nu poate venii mai repede . Imi pare rau caci pierd un eveniment important: miercuri se va organiza la clinica un carnaval al copiilor.
In continuare va multumesc pentru tot cu toata dragostea
Adi Balaci

Mergi la inceput