Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

imi pare atat de rau...stiam de Mihaita si Marian, saptamana trecuta am aflat si despre Denis...imi pare atat de rau de puiutii care sufera...nu este drept...sa va dea Dumnezeu putere cat o fi nevoie, pana la capat

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Suntem atat de mici si de neputinciosi........
E drept, nu e drept? Cine mai stie? Stim doar ca exista multa suferinta si durere.

Ce sa ii spui unui parinte in situatia asta?
Sa te pleci in fata suferintei lui.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Dumnezeu sa-ti ajute, Denis. El te iubeste cel mai mult si stie ce e mai bine pentru tine. Noi plingem pentru ca n-am putut face mai mult. Ma voi ruga in fiecare seara pentru tine, Denis Ionut.
Faca-se voia Domnului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emmy spune:

Doamne cita suferinta!!!
Unde est Dumnezeu? De ce acest sufletel mic trebiue sa sufere atita???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Eu tot sper, sper si ma rog pentru Denis! Poate daca nu au ajutat banutii, vor ajuta rugaciunile...Doamne-ajuta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Nu ma lasa lacrimile sa scriu! Am vorbit mult cu tata si dupa cu unchiul care si-a dat viata pt .denis. Este in spital la Timisoara - Doarme de luni incontinuu. Unchiul mi-azis ca ajuns acasa a cerut :cane cu unt cum facea shoni! am poza lui pe computer unde ne jucam la pinball!! Scuzati-ma dar abia vad sa scriu cu ochelari cu tot.Medicii de acolo au spus 2-3saptamini!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Eu cui mai fac "canita cu unt"? Si "titi" catelusul cui ramine??? Scuzati-ma dar am facut balta .Nu vreau sa cred .VREAU SA SPER. Stiu ca e absurd dar........Gata nu mai pot .Lasati-ma sa pling.Atit a mai ramas!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Soni, stiu ca era un bioenergetician, Tiberiu Molnar, din Timisoara, despre care s-au vorbit multe lucruri bune, poate incearca unchiul lui Denis sa ia legatura cu el - ar trebui sa se agate de orice sansa oricit de mica posibila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Soarta este nedrepata......imi permit sa spun lucrul asta , desi poate fac un pacat, ca mama a unui copil bolnav.
ESTE FOARTE DUREROS!!!!!!!!!
Oare statul roman nu poate suporta nici o sanctiune pentru copii astia lasati sa moara?
Noi, parintii chiar trebuie sa fim martorii acestor nedreptati si sa ramanem neputinciosi?

Iertati-ma dar sunt foarte revoltata!

Daca medicii care l-au vazut pe Denis in tot acest timp de cand este bolnav si au urmarit evolutia, interveneau acolo UNDE trebuia si CAND trebuia, poate Ministerul Sanatatii facea CEVA si pentru el. Anual sunt alocati bani pentru operatii de transplant, dar poate ca si aici se da shpaga, nu stiu ce sa mai zic. Pentru el...ce s-a facut?

P.S. De aceiasi problema ne lovim si noi cu boala lui Alex, nu primim decat 25-50 de bandelete pentru testarea glicemiei lunar, desi folosim vreo 300 pe luna. Si medicii imi spun prin autocontrol, adica glicemii dese , tinem copilul departe de complicatiile urate ale acesti boli(orbire, imbolnavirea aparatului cardiovascular, renal, etc)si ca astea sunt resursele decat deloc este bine ca primim si testele alea, asa putine cum sunt ele.

Iertati-ma ca m-am lungit .....drama familiei lui Denis nu poate fi masurata este fara margini.



Foto Alex

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

http://www.ccserban.ro/html/contact.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Ana... imi este tare greu sa vad prin ce treceti!... Nu pot decat sa ma rog sa va dea D-zeu ptere! Sunteti niste ingeri printre noi...

Si totusi... ce mai stiti despre Denis?

Noapte buna!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Dragele noastre,

Astazi, 11.sept., in jurul orelor 16, nepotelul meu Denis, s-a stins...

Dumnezeu sa il odihneasca!

Mergi la inceput