Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Eu nu mai am lacrimi. In acest moment a decolat avionul cu Denis spre Romania..V-a posta unchiul. Eu nu mai am cuvinte.Doar in urechi si in suflet risul lui de greieras la bataia cu perne ,si catelusul care l-a botezt "Titi"" si a plecat cu el in" bate ca e de la shoni"!!! Doamne fa o minune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by soni

Eu nu mai am lacrimi. In acest moment a decolat avionul cu Denis spre Romania..V-a posta unchiul. Eu nu mai am cuvinte.Doar in urechi si in suflet risul lui de greieras la bataia cu perne ,si catelusul care l-a botezt "Titi"" si a plecat cu el in" bate ca e de la shoni"!!! Doamne fa o minune!!


Vai,soni,cita durere.M-am gindit mereu la puiutul Denis,este exact de virsta fetitei mele.
Inteleg ca mamica nu a acceptat punctia de care vorbeai.

Dumnezeule,te rog fa o minune si Denis sa se faca bine!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Offf, nu mai am cuvinte...
Decat sa il binecuvanteze Dumnezeu, orice ar decide pt el!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

... fara cuvinte!...

Numai in locul parintilor lui sa nu fii!... Sa le dea D-zeu puterea si intelepciunea de a lua hotararea cea mai buna!...

N-am apucat azi sa ajung la banca dar luni voi merge sigur!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrian_balaci spune:

Dragele noastre prietene, mamici de copii voinici
Se pare ca scumpul meu nepotel Denis nu mai poate fi ajutat.
Ne-am intors din Italia cu inimile frante de durere si infranti.
Am sperat de fiecare data ca nu am pierdut decat o lupta, dar nu si razboiul.
De aceasta data insa trebuie sa ne resemnam cu totii si sa intelegem ca destinul acestui copil este acesta. Medicina, in acest moment, nu poate sa invinga rezistenta bolii la citostatice: orice medicament i se administreaza, nu are nici efect asupra bolii. Doctorii italieni, la fel ca si cei din Germania si SUA ne-au explicat ca nu se mai poate face nimic care sa il ajute. Copilul va merge in continuare la spitalul de copii din Timisoara pentru inca un set de analize iar apoi se va intoarce acasa in satucul lui de la poalele muntelui Poiana Ruscai pentru a-si petrece scurta lui copilarie langa fratele lui, langa bunica, in preajma oamenilor si a locurilor pe care atat de mult isi doreste sa le revada.

Voi continua eu sa va tin la curent privind starea copilului.

Asadar, campania de strangere de fonduri pentru Denis s-a incheiat iar noi, intreaga familie va multumim pentru dragostea, grija si compasiunea cu care ne-ati coplesit in toata aceasta perioada.

Cu toata dragostea si recunostinta,
Adrian Balaci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Dupa toate cele intamplate.......eu numai pot spune nimic.....durerea este prea mare pentru un parinte sa indure asa ceva.........



Foto Alex

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

http://www.ccserban.ro/html/contact.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Nu-mi vine sa cred, mau pufnit lacrimile

Am citit pana aici cu speranta si bucurie, cand ma gandeam ca voi dona si eu cat pot pt acest copil minunat am citit vestea Doamne nu vreaus a ma gandesc ce e in inima parintilor...
Sa-i ajute Dumnezeu sa invinga durerea ce le macina sufletele

35 +
pozele noastre
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

........nu mai am cuvinte...... Daca nu va e cu suparare, eu o sa mai depun niste banuti in cont... luati-i ce vreti voi,faceti ce vreti cu banii... erau meniti lui, asa ca...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Si eu am plans ...si mai plang... E nedrept, e dureros...e cumplit. Sa fii parinte si sa traiesti drama asta. Atatea luni am intrat zilnic cu emotie si speranta, asteptand vesti bune.
Imi pare rau, ma doare sufletul ca banutii pe care i-am daruit din suflet si rugaciunile mele n-au folosit la nimic.
Doamne ai mila de puiutul Denis si de parintii lui. Ajuta-i sa duca pana la capat crucea asta si ...usureaza-le povara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Am devenit membra a acestui forum cand s-a deschis subiectul despre Denis, sperand in fiecare zi...
Nu pot sa descriu in cuvinte ce simt acum. Pur si simplu, nu pot...
Pot numai sa ma rog in continuare ca Dumnezeu sa fie in fiecare clipa cu aceste ingeras, Denis Ionut!


Mergi la inceput