Sa redam speranta si copilaria lui Denis!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

... si eu la fel, nu vad nimic postat de adrianangi...

Mai stie cineva ceva despre Denis? Ce face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

La 8 l-am dus la spital pt punctie. Dupa amiaza stim verdictul dac mai ramine sau pleaca . Primeleanalize se fac in doua spitale celde aicisiau fost trimise cu curier special si la Padova . Intru cind il iau.Nu pot spune mai mult ca speranta e ultima care ....ne paraseste!
DOAMNE AJUTA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Ma rog pt Denis sa-l primeasca in continuare la tratament!Sa-i dea Dumnezeu sansa la viata!

Soni,asteptam cu nerbdare vestile de la tine.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

quote:
Originally posted by ionella3003

eu nu mai inteleg nimic... de 3 zile tot apare ca ultimul mesaj e postat de adrianangi si cand deschid pagina nu-l vad... tot sper c-o sa mai citesc ceva vesti bune...
D-zeu sa te ocroteasca, ingeras drag!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA



Adrianangi nu scrie nici un mesaj... As vrea din tot sufletul sa am o veste buna pe care sa vi-o impartasesc, dar sunt la fel de neputincioasa. Si-atunci, ca acest subiect sa nu alunece in pag.2 a sectiunii, intru si-mi editez ultimul mesaj postat.
E un artificiu pentru care sper sa nu fiu urecheta de moderatori.

Ma rog ca Denis Ionut sa fie bine si Dumnezeu sa se indure de el si sa-l lase printre noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Doamne-ajuta sa fie bine!

Soni, te implor, tine-ne la curent! Transmite-le ca ne rugam pt ei si ca-i sustinem cum putem!
Incerc sa mai depun si eu maine niste banuti in cont...

Adrianangi, multumesc ca m-ai lamurit! e bun artificiul asta!...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Ionella,alina cosmina ,andrianagi si toate care sinteti alaturi de Denis,in seara asta trebuie luata o decizie f. grea. Diagnosticul de aici este egal cu cel din Germania.Se trateaza de o alta punctie care are o sansa de 1/ la milion .mama treb sa ia o decizie si nu e usor. Familia va comunica cit de curind ce au hotarit.
Din pacate sarpele asta de boala nu este egal la nimeni.Se pare dupa azi ca i s-a vorbit clar mamei.Ramine punctia de luni daca ea decide ca bb trebuie sa o faca.Poate servi la nimic. Voi ce a--ti face cind vi se spune 1/la milion?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Of,Dumnezeule,soni,am asteptat un raspuns de la tine.


Biata mama,ce o fi in sufletul ei!
Ce fel de punctie vor sa-i faca?

Doamne ajuta-l pe Denis!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Din maduva Alina,ca toate altele,dar e scop de stiinta;E prea avansata boala.Dupa ce am auzit daca cei de peste Dunare faceau transplantul la trei luni,poate nu se ajungea aici!! Dar nu erau ...banii toti!! Donator era,pacient era,dar nu erau banii!! Blestemate bucati de hirtie care nenorocesc viata unui sufletel care nu are nici o vina ca steluta lui a cazut intr-o zi in care se imparteau ...banii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Am ramas fara cuvinte, doar ma rog, Doamne, Dumnezeule, ajuta-l pe Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Draga soni, numai in locul parintilor sa nu fi.
Intrebarea pusa de tine este foarte grea.Pana nu treci prin asa ceva (si sa fereasca Dumnezeu pe toata lumea de asa ceva ) nu iti poti imagina ce inseamna.
Eu am mai spus asta si la alt subiect.Parintii trebuie sa faca exact ce simt ei, fara a se gandii ca vor fi judecati sau ca vor exista mii de pareri.
Numai ei simt exact ce trebuie pentru puiul lor.Au luptat din rasputeri pentru el.
E foarte greu. Si oricum va exista tot timpul gandul:dar daca faceam cutare lucru, nu era mai bine?
Asa ca nu are sens sa mai incepem si noi sa ne dam cu parerea.Tot ce putem face noi, e sa ne rugam pentru acesti copii loviti de soarta si sa ajutam cu bani de cate ori putem.

Sa va ajute Dumnezeu.
Va pupam pe toti.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput