Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gata,am reusit sa pun poze!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, sa-ti traiasca fetita!
Se pare ca ati avut un chef pe cinste:)))

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,cu intarziere si cu scuzele de rigoare,ma alatur si eu fetelor si iti doresc sa-ti creasca mare si sanatoasa fata,sa iti aduca numai bucurii."LA MULTI ANI,DIANA!".Sa ai parte de tot binele din lume si sa fie cum a scris mama ta,sa ai parte de noroc in viata si fericire!
Dragelor,la noi a fost un vichend normal,fara evenimente:facut piata,gatit si calcat rufe...
Alex s-a reintors la scoala de azi,nu prea avea chef,insa n-are incotro...
Nush cine intreba de melodia "Crazy frog"...Deja fac urticarie cand o aud....Fi-mea e fan melodia asta,iar Marius,ca sa il lase in pace cand e la calculator,i-o pune s-o asculte intr-una,fara pauza.Ca ar asculta-o la un sonor normal,ar fi o chestie,insa la noi urla,de se aude de la parter si noi stam la 2.
No,sa aveti o zi minunata si o saptamana plina de realizari!Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Diana ,multa fericire ,sanatate si sa-ti dea Dumnezeu tot binele din lume!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Fetelor, dragelor,

Ce bairam in toata legea cuvantului. Vreau si eu la o petrecere asa. Raman la concluzia mea - romanii stiu sa se distreze.
Si ce tort, in inimioara. Ca lumea. Cred ca as fi topait si eu acolo cu pustimea.
OK, revenind la Crazy Frog, ca eu sant aia care a pomenit de muzica asta. Ana, daca te-a innebunit fiitu cu o singura melodie, asta inseamna ca are nevoie de mai multe, noi avem un album intreg. Printre favorite sant cantecele: "whoomp! (there it is)," "Magic Melody," "Dirty Frog" si sa nu uitam de "Crazy Sounds (Acapella)". Mai scrieti-mi si mie ce asculta cupii, atata vreme cat nu e RAP, ca la noi in casa nu se digera asa ceva.
mQQm, nasol fara mucenici. Eu deabea astept 9 martie sa mananc mucenicii. Sant usor de facut. Eu mai bag un ou, doua la coca. Coca se face ca cea de taietei. Noi santem dotati cu o stampila de mucenici (din aia de taie coca in forma de 8). Anul asta eu i-am uscat in cuptor. Dupa ce am fiert mucenicii, am facut o "supa" din apa, zahar dupa gust si coaja de lamaie si portocala. Noi punem nuca si scortisoara cand servim. Fiecare isi pune cat vrea. Dar, daca nu ai mancat pana acuma o asa combinatie de macaroane cu apa dulce si nuca, s-ar putea sa nu-ti placa.
Noi in week end am dus baietii la o zi onomastica. A fost o colega a lui Matei, dar l-am dus si pe Elliot. A fost la un roller skate ring, si a s-au dat cu patinele cu rotile, intr-o sala inchisa. A fost bine ca la noi a plouat mai tot week-end-ul. Mama a stat cu ei, ca eu am vrut sa fac niste targuieli fara sa-I trag pe cupii dupa mine.
Am si o intrebare. Am dat de un exercitiu din culegerea de mate de clasa IV pe care nu stiu sa-l fac. Adica l-am facut, dar trebuie sa existe o strategie mai logica decat a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Stiam ca am uitat sa impartasesc ceva important.
Sistemul cu punctele. Azi dimineata, juniorul familiei scarmana in nisipul pentru pisici. "Ce faci mai, aici?" Eu ii prezentasem cu o zi inainte idei lui Elliot cum sa faca puncte mai multe pana la sfarsitul lunii. Pentru 3 puncte pe zi sa curete cutiile (2) ale pisicilor si sa stranga cu peria nisipul imprastiat pe jos. Matei, dis de dimineata, ca sa nu i-o ia Elliot inainte, s-a asigurat pentru cele 3 puncte. Elliot in disperare ca o sa aibe fratisu mai multe puncte decat el, si-a facut camera luna - si-a facut patul, strans hainele de pe jos, curat pe birou. Da Doamne sa-I tina asa . . .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Brenda, super petrecerea, au dansat tinereii, nu gluma. Sa-ti traiasca fetita, e frumusica foc, si are un par superbbb .

Sanca, totala faza, unde dai si unde crapa!!! Am ras una buna, mersi pt descretirea fruntii. Vezi ce face concurenta pentru consumator? Nu e prosti psihologii astia!

Da' care era totusi intrebarea ta? Ca eu traiesc cu impresia ca am "missed something" si sunt o fire asa mai curioasa si-acu' atarn in suspans, hihi...

quote:
Am si o intrebare. Am dat de un exercitiu din culegerea de mate de clasa IV pe care nu stiu sa-l fac. Adica l-am facut, dar trebuie sa existe o strategie mai logica decat a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor,multumesc inca o data!
Si ca sa "raspund" si io la intrebarile pe care vi le puneti,as putea spune ca nush de cite ori s-a pus simbata "Whoomp". S-a facut si un dans pe el,pe care il vor prezenta la spectacol....
Ce mai asculta? Pai tot ce e prin topuri,nu ii scapa nimic.insa,am observat ca nu-i displace nici muzica anilor '80,pe care eu o am si o pun mereu sa ascult.Deja imi cere bisuri.
Acum......ma asteapta alta zi greutza: simbata avem concurs! Copila mea se antreneaza din toamna si cu cei de la performanta,si a mai evoluat un pic,asa ca pretentiile sint mai mari acum si visam sa ajungem "macar" in sferturile de finala....
Sanca...pai pune doua tavite la pisici,si o sa aiba ce scormoni amandoi
Ana....sa-ti mai dau melodii cu "Crazy Frog"?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:



mQQm, scuze de suspans. Ideia mea a fost sa revin cu exercitiul din culegere. Vad ca in Romania in clasa IV le baga algebra, cu o singura necunoscuta. Exercitiul se putea face in mai multe feluri, si deabea cand mi-am pus creierul la folosinta am reusit sa gasesc o metoda mai logica sa-I explic cupilului. Oricum, acuma e la faza cand nu are chef sa le faca ca nu intelege prea bine cum e cu mutatul numerelor de partea ailalta a =, si are si el o rabdare ca si maica'sa.
Brenda, bafta la concurs. Ai grije, si nu pune prea multa presiune pe copil, lasa-o sa se distreze. Ar fi super daca ar intra in sferturile de finala, dar daca nu gandestete cu optimism la experienta pe care a avut-o. Eu ii tin pumnii cu emotii, si sper cu toata inima sa o vezi in finale.

numa bine

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti mamicute,

Brenda,am vaz't si io pozele cu cheful Dianei....No comment!Petrecere de petrecere!Cum merge cu scoala?Cu dansul?
Io am avut ceva de lucru la servici,lasat pe ultima suta de metrii si vreau sa zic ca la un moment dat ma intreba colega de birou ceva si nici nu o auzeam,a trebuit sa urle la mine....Mai am de lucru,da' nu mai arde...Tu ai terminat cu examenele,nu?E relache acum?No,va pup pe amandoua si va doresc numai bine!Aaaaa...thanks,but no thanks pentru melodii cu broasca nebuna!Vrei sa-mi bagi cosmarul in casa?Ca p-orma iti trimit mailuri de la spitalul de nebuni!
Sanca,pai la mine numa' Luana e cu melodia asta la ascultat,cu broasca tembela...Alex nu prea le are cu muzica disco sau pop(cred ca asa se scrie...).Lui ii plac Parazitii,Anda Adam,BUG Mafia....d-astea.Chiar stie si versurile unor melodii d-ale astora si chiar le si canta,ceea ce e un mare cosmar pentru mine.Nu am nimic cu muzica astora,unele melodii le ascult si eu,insa de aici pana la a-l suporta si pe Alex cu afonitatile lui....brrrrr....!Ma consolez cu gandul ca poate o sa-i treaca "perioada hip-hop si BUG Mafia" si o sa vina la sentimente mai omenesti....Stuchim baietul care face curat si sa fie cum zici tu:sa-l tina!Ce problema ziceai ca nu iti iese,aia de clasa aIV-a?
Chestia cu trecutul termenului dupa "="?Pai si la noi e aceeasi chestie.Uite hal de problema banala,la care Alex s-a incurcat din cauza trecutului termenului dupa semnul =."a+b=756 si a-b=156;sa se afle a si b".Stia cum se face si cand a ajuns la "(756-b)-b=156" el in loc sa scrie 756-156=2b,el a scris 756-b-b=156 si s-a blocat.Si el mai are de lucrat la treaba asta,ca inca nu a inteles-o....

No,dragelor,sa aveti parte numai de bine si spor la lectii!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput