Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


La multi ani de 8 Martie!
Astazi, e traditia sa ies cu mama - girls night out. De 3 ani iesim ori la un spectacol, ori la un film. Ieri i-am propus sa mergem la Tripple Espresso, dar mi-a primit sugestia cu atata plictis ca mi-a trecut si mie cheful. Parca vad ca stau acasa si facem mucenicii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

La multi ani de ziua F.M.I.
Cu scuzele de rigoare ca o spun cu intarziere,dar aseara am fost la teatru si am venit tarziu....
Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de primavara ce incepe sa-si faca aparitia!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dragelor,
Cum ati petrecut de 8 martie?
La servici a fost un chef super fain,cu surprize si de o parte si de alta....
Ieri am avut liber,am stat cu copilutii acasa,am pus masina de spalat la treaba....iar dupa-amiaza Alexu' m-a scos la plimbare ca sa imi cumpere un cadou.Asa ca mi-a cumparat o vaza de flori tare faina(asta am vrut eu) in functie de bugetul lui(ca a dat spargere la pusculita).Ce sa mai?Tare emotionata am fost,ca e primul lui cadou mai consistent pentru mine,pe care mi-l face.Manca-l-ar mama de flacau!
Brenda,pupici!Cum ati petrecut ieri?
Mihaela,multm'!La mine primavara,de obicei,nu prea are efecte asa vizibile.Acest anotimp m-a iritat intotdeauna,nu stiu de ce.Poate din cauza vremii schimbatoare sau a ploii...?Habar n-am.Insa ma enerveaza cumplit.Abia astept vara!Ce fac fetele tale?Cum ati petrecut ieri?Pupicei si voua!
Sanca,bine ca au trecut,insa partial....Acum mi s-a pus pata pe al meu barbat ca bradul....Nush de ce ma enerveaza cam tot ce face,uneori am senzatia ca ma enerveaza si faptul ca respira....Ce sa fac?Am pitici multi si rai!Las' ca imi revin io....cu siguranta!Ce a facut Elliot la examen?Cum petrecut ieri?
Cristina,eu nu stiu de proiectul de care vorbesti...Si la Alex la scoala ,doamna lor le da de facut o groaza de referate,unele mai complicate ca altele.Am auzit la radio si chiar si doamna invatatoare ne-a spus la sedinta cu parintii,ca se urmareste sa se ajunga cumva sa fie invatamantul cam cum e la americani.Spor la treburi si la scoala!
Dragelor,sa aveti parte numai de bine si o zi cat mai buna!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Azi sant mucenicii. A-ti facut? Eu deja am mancat 2-3 castroane, si m-am oprit din numarat.
OK, de ziua femeii, mama mi-a tras clapa, ca nu a avut chef de iesit in oras, asa ca am stat cu ea si am facut mucenici pana cand am facut basici in palma. Copii si sotul nu mi-au urat si luat nimik, pentru ca americanii nu serbeaza acuma. Noi avem aici ziua mamei in luna mai.
Brenda, cum a fost la teatru, ce piesa ai vazut?
Ana, eu una te inteleg perfect. Si eu trec prin faze din astea. Deocamdata am iesit din furiile cu animalele. Acum am pititcuti cu sefa, ceea ce e mai rau (prefer sa am draci cu pisicile sau cu Oreo). Partea buna e ca nu ma vad cu sefa decat de 4 ori pe an, si astazi . . .
Elliot e entuziasmat ca a scris bine la examen. Eu cred ca a facut o varza. Dar asa sant eu, mai exigenta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Hai ca azi am avut un pic de vreme sa citesc mai cu atentie in urma, ieri abia am gasit timp pt un rand de 8 martie.

La noi, nori grei, vorba copilei cand era mica "sa-mi bat piciorul", e oficial, azi a anuntat teacher: urmeaza volumul 3 din hariu poterul pe trimestrul 3. Imi trebuie terapie la modul cel mai serios

Sanca, ce compune Elliot? Muzica, poezie? I-am tinut pumnii, dar n-am prea stiut pt ce, si n-am avut vreme sa intreb .
Si ce sunt aia mucenici?

Brenda tu mai poti cu pregatirile? Ana-Maria, e clar ca te-ai vindecat, doamne smultam, dovada ca piticutii sunt la datorie (stii cand eram mici si ne imbolnaveam, ai mei stiau ca ne-au trecut cand incepeam sa nu mai fim cuminti) . Ai mei piticuti sunt omniprezenti, haha.

Nici mie nu mi-a luat nimeni nimic, cu toate ca am avut niste usoare nostalgii cand imi povestea sotul ce zi deosebita e in Ro, cata agitatie, flori, atmosfera de sarbatoare. Asa ca m-am enervat si m-am dus si mi-am cumparat un manunchi de mitzishori (fain e ca au cam 1 metru jumate si abia mi-au incaput in masina). Acu ma gandesc ca daca fac radacina am sa-i plantez.

Un weekend fenomenal pt toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


mQQm, cum nu stii ce sant mucenicii??? Se fac pe 9 Martie, si sant opturi din coca ca de teitei, fierti se servesc intr-o zeama dulce cu scortisoara, nutmeg (cuisoare?) si nuca macinata. De ieri Elliot numai asta mananca, si imi spune ca nu e drept sa avem mucenici numa odata pe an, si ca deabea asteapta sa vina anul viitor sa poata manca iara mucenici. De data asta o sa ma ajute sa-I fac sa iasa mai multi. Alt stil de mucenici - sant cei moldovenesti - copti, si cu miere si nuca pe deasupra.

Elliot a avut o compunere la engleza, test pe stat, sa vada la ce nivel sant americanii. (Or sa fie cam dezamagiti.) La muzica, deabea anul acesta a inceput vioara, si nu prea il intereseaza, asa ca nu cred ca o sa continuam.

mQQm - tu scrii de festivitatea si atmosfera din RO de ziua femeii, dar sa vezi cum fac de 1 Iunie. E o sarbatoare peste tot, Cismigiul plin de copii razand, concerte peste tot pentru copii, iar inghetata curge garla, vata de zahar peste tot. . . Aici ii mai scot pe baieti la o inghetata, incerc sa fac "big deal" - dar nu are acelas farmec.

Copii vostri asculta Crazy Frog? Elliot m-a inebunit cu muzica asta, si a inceput sa-mi placa si mie.

Un week end bun fetelor.

LA MULTI ANI Dianei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ma alatur si eu corului: La Multi Ani, Diana!!!

Sanca, n-am auzit ever despre mucenicii aia, da mi-ai facut o pofta... Ce reprezinta? Asa mi-ar place reteta si niste poze sa vizualizez produsul finit!!! Poate voi intreba la bucatarie...

Culmea e ca azi vorbeam cu o colega rusoaica de 8 martie si chiar am pomenit si noi de 1 iunie, ca nu se sarbatoreste. Ei, au ei ziua mamei si aici in luna mai, dar eu n-am reusit sa ma atasez de sarbatoarea aia inca. Nostalgii...

Ah, despre testarea standardizata vorbeai, si aici tot in a patra e, dar pe mine ma lasa rece ca e numai in beneficiul teacherilor si a scolilor.

Am intrebat-o pe fii-mea de crazy frog... oh, da, asculta, mi-a pus si mie. Caracterizarea ei: randomly funny. E chiar "cool"!

Noi suntem in vacanta o saptamana, si nu avem teme, iupii!

Toate cele foarte bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Off-topic: HAHA, am gasit cred! www.culinar.ro/cautare_rezultat.php?tip=cautare&id_fel=1829&interval=&categ_url=&id_cat=&pages=1&count=&records=1" target="_blank">Asta e reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

La multi ani Diana!
Brenda, cum at petrecut?

mqqm, daca esti ardeleanca, atunci de aceea nu ai auzit de mucenici...motivul meu asta-i! La noi nu se fac.

Eu sunt tare prinsa de astenia de primavara-oboseala, fara chef...asta e motivul pentru care scriu mai rar!

Insa va pup pe toate si va urez o saptamana minunata!

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Multzam,fetelor!
Balamuc mare,ce sa va zic? Am strans azi juma' de zi dupa ei,dar a fost super!
O sa pun si poze,sa vaz cind sint in stare.
Va pup pe toate!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput