Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

In clasa baietelului meu nu se mai strang bani pentru 1 si 8 Martie... asa ca fiecare face ce poate/vrea. In fiecare an apareau certuri intre parinti... unul ca da, altul ca nu da bani etc. Poate e mai bine asa, mai ales ca nu pot spune ca mi-au placut icoanele sau portelanurile oferite drept cadou doamnei invatatoare
Noi am luat in fiecare an martisoare de la expozitiile organizate la Muzeul Taranului Roman sau la Muzeul Satului si am fost foarte multumiti de calitate/preturi.
Anul trecut am cumparat cate o mica turta dulce in forma de inimioara si cate un martior in forma de fluturas. Le-am pus in plicuri pe care am scris cu glitter cate o urare (si musai numele fetitei) si... am facut furori Am oferit acelasi "pachetel" si colegelor lui Andrei si doamnelor (invatatoare, religie, engleza...etc). Cost pachetel = 20.000 lei (glitterul era din partea casei ).
In urma cu doi ani, in loc de turta dulce am pus pe langa plic cate un buchetel de ghiocei... cam scump dar a fost ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by micaels

In clasa baietelului meu nu se mai strang bani pentru 1 si 8 Martie... asa ca fiecare face ce poate/vrea. In fiecare an apareau certuri intre parinti... unul ca da, altul ca nu da bani etc. Poate e mai bine asa, mai ales ca nu pot spune ca mi-au placut icoanele sau portelanurile oferite drept cadou doamnei invatatoare
Noi am luat in fiecare an martisoare de la expozitiile organizate la Muzeul Taranului Roman sau la Muzeul Satului si am fost foarte multumiti de calitate/preturi.
Anul trecut am cumparat cate o mica turta dulce in forma de inimioara si cate un martior in forma de fluturas. Le-am pus in plicuri pe care am scris cu glitter cate o urare (si musai numele fetitei) si... am facut furori Am oferit acelasi "pachetel" si colegelor lui Andrei si doamnelor (invatatoare, religie, engleza...etc). Cost pachetel = 20.000 lei (glitterul era din partea casei ).
In urma cu doi ani, in loc de turta dulce am pus pe langa plic cate un buchetel de ghiocei... cam scump dar a fost ok.






Esti inventiva,........uite o idee buna!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mey....Ana o fi patit ceva de nu mai apare? Sper ca nu.....
Mmmmmmmmm......imi facurati pofta cu supa aia cu nuci si cu opturi....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna fetelor!Ce dor mi-a fost de voi si ce bine imi pare ca ni s-au mai ingrosat randurile.
Eu am fost ocupata pana peste cap cu magazinul asa ca seara cand ajungeam acasa nu stiam pe ce sa pun mana mai intai,asa ca de calculator nici nu a putut fi vorba.Astazi mi-am luat o zi libera ca simt ca nu mai pot.Casa e un dezastru si copiilor le era foarte dor de mine asa ca dimineata cand m-au vazut in pat s-au bulucit amandoi la pieptul meu si asa au stat vreo doua ore.
Robert merge foarte bine cu scoala si se descurca sa-si faca lectiile in lipsa mea insa a avut probleme cu matematica saptamana asta fiindca nu a inteles lectia care i s-a predat si a gresit toata tema asa ca seara cand am venit eu s-a apucat saracul sa refaca tema dupa ce i-am explicat eu lectia.Sistemul dupa care invata mie mi se pare foarte ciudat si alambicat si mi se pare normal sa nu inteleaga.Au invatat inmultirea cam asa 23*3=(20+3)*3 si el a facut:23*3=(20+3)*3=20*3+3=60+3=63.
Maria e si ea bine a invatat sa foloseasca oala si vorbeste de te ameteste ,sta toata ziua cu nasul lipit de geam si ne striga.
Cam atat de la noi va dorim un weekend placut.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dragi mamicute,
Va multumesc din suflet pentru urarile de ziua lui Alex!
Intradevar am patit-o:am avut pneumonie si doua saptamani nu m-am atins de calculator din lipsa de timp,spatiu si boala...Am avut o saptamana de medical si una mi-am luat din concediul de odihna si am stat acasa.Prima saptamana,de luni pana luni ,am facut ampicilina cu gentamicina ,amestecate cu algocalmin,injectabil...de am fundul ciuruit ca naiba.Urmatoarea saptamana am tras cu Ceclozone,Ciprozone si inca unul care am uitat cum se cheama...Vineri am fost la doctora si se pare ca am scapat cu bine si cu viata din pneumonia asta...Din pacate numai ai mei s-au chefuit cu berica si alte beuturi,ca mandea,eu,luam bomboane pentru plamani...Am avut musafiri de sambata pana sambata:surorile ,cu nepotelul si cumnatul....Imaginati-va doi copilasi tembeli - Luana de 2 ani si 4 luni si nepotelul,de 1 an si 6 luni -duduind in toata casa si tipand cat ii tineau plamanii,iar Alex tropaind pe langa ei...si totul cu pauza cand dormeau sau mancau.Bal de negrii am avut in casa!
In fine,totul e in regula acum!
No,dragele mele,va doresc o duminica minunata si o saptamana plina cu realizari!Pupici si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana......uffffff.....m-am gindit eu ca e ceva cu tine...Bine ca ai scapat pina la urma,bine ca nu a fost mai rau.
Noi incepem sa ne pregatim pt ziua Dianei,care se va serba pe 11 martie,nici nu vreau sa ma gindesc....mi-e groaza...

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,ce sa fac?Uite ca m-a ocolit pan' m-a nimerit...Acum mi-s bine,sau cel putin asa cred eu...M-a ascultat doctorita la plamani,mi-a zis ca-s ok,insa tot mai tusesc si parca uneori nu sunt chiar in apele mele....Ma rog,o fi si stresul de vina...In fine,o sa rasara candva si soarele pe alee la mine!
Pai zici ca te pregatesti de serbarea Dianei?Ho,ho...Pai spor la treburi si "LA MULTI ANI!" cu multa sanatate si numai impliniri Dianei....de pe acum...
Va pup si va doresc numai bine la amandoua!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ana, prin ce-ai trecut! Fundul ciur de injectii, musafiri... Bine ca e in regula acum, odihneste-te mai mult!

Brenda, nu dispera cu ziua Dianei! Eu am scapat si mi-am dat seama dupa ca m-am agitat prea mult.
Hai sa-ti spun cum am procedat cu toaleta. Tatal ei i-a luat o pereche de veluri 3/4 haiosi, iar eu i-am cumparat o bluza noua. Si gata! Nu trebuie sa cheltuiesti cine stie cat.

Acum, cu mancarea. La mine a ramas destula... Am avut la aperitiv: sunca presata, cascaval, hamsii prajite, masline, salam sasesc, rosii si castraveti. Le-am pus fiecaruia pe farfurie cate putin din fiecare. I-am mai lasat putin sa zburde, apoi le-am dus cate un copanel (le-am facut la cuptor) cu piure de cartofi si castraveti acri.

Tort (facut in casa), suc de 3 feluri si-atat! N-am cheltuit prea mult.

In casa am ornat cu baloane si-am scos la imprimanta coli A4, pe fiecare cate o litera din "Happy brthday!" si le-am asamblat pe perdea (cea din dormitor, ca pe cea din sufragerie nu m-am indurat s-o intep).

S-au jucat diverse jocuri, pe calculator, le-am facut tombola, a iesit perfect (chiar daca au mai existat certuri intre copii)!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alma.....mie mi se pare prea mult cu friptura si piure....anul trecut arata casa ca dupa bombardament,sandvisuri uitate pe ici pe colo,pateuri scapate pe jos si sfarimate,covorul era imbaiat cu Pepsi.....daca le mai dau si piure.....nush daca nu plec direct la Socola dupa asta...
Cu toaleta ne descurcam noi pina la urma,vedem ce facem,insa la mincare ma bate gindul sa ramin tot la sandvisuri si,eventual,sa trintesc o pizza.....mai vedem.
Zi-mi cu tombola,ca ma tenteaza.....cum si ce ai facut?


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am facut 11 pungulite (atatia au fost ei) cu cate un dulce sau rechizite (un pix+1 napolitana, 1 ciocolatica, 1 scotch+1 pachetel servetele, un breloc, un set de creioane, etc.). Am pus in pungute cate un numar, iar in alta punguta aceleasi numere, impaturite. Au tras fiecare cate un numar, apoi eu am inceput sa scot cate o punga, strigand numarul respectiv. Cam asta e!

Mie nu mi-au facut dezastru, ca i-am tinut numai la masa cat au mancat. Au dat doar suc pe fata de masa si frimituri pe jos. Inseamna ca sunt o fericita?

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput