Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:



La multi ani pt.Alex!
Sa aiba noroc mult in viata,sa fie sanatos si sa bea si pt.noi un paharel mamica lui!

La multi ani,Alex!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani Alex! Sa fii sanatos, voios, sa mergi la fel de bine cu scoala si nu in ultimul rand, sa-ti iubesti si sa-ti respecti parintii chiar daca ei nu sunt pe placul tau intotdeauna .

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Wow!
Pian,karate,dansuri,limbi straine........iarta-ma ca te intreb,dar copilaria ei unde e?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran


pai... copilaria ei este pe undeva... probabil
pentru ca dansurile si karatele au fost ultimele pe lista si au fost categoric optiunile ei, apoi pianul cred ca o ajuta sa dizolve tensiunile pentru ca de cate ori este suparata sau ne certam se razbuna pe clapele orgii pe care o are in camera si apoi desi pianul a fost "damblaua" mea, niciodata nu am asasinat-o cu lucrul - adica a repetat atat cat a dorit dumneaei; iar cat priveste limbile straine... engleza o face de placere si mai mult sta de povesti cu profa iar germana o face datorita "competentei" profei de la scoala. In concluzie - decat sa piarda timpul certandu-se cu baietii din spatele blocului, sau privind in nestire la tv, sau butonand computerul mai bine danseaza, sau canta, sau se lupta in mediu organizat.
Azi am fost la vanatoare de martisoare si nu m-a impresionat mai nimic. Repet intrebarea voi cum va descurcati de 8 martie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mey.......eu nu m-am agitat niciodata cu martisoarele astea,in general,mizez pe faptul ca din avalansa de martisoare pe care le primesc profele,nu mai stiu ele care sint de la ala,si care de la ala,asa ca nu ma hazardez sa cumpar cine stie ce chestii cu pretentii....De regula iau ceva finut,dar acceptabil ca bani...in general,merg foarte bine bijuteriile

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Am fost la scoala, degeaba, zic eu, m-a aburit teacher in clasicul stil canadez, m-a aprobat cu zambetul pe buze, dar stiu ca nu i-am ajuns la creier. Se pare insa ca nu sunt singura si pana la urma va trebui sa faca ceva. Mi-a promis ca ii va scoate din teme, astept. Daca continua, ma duc inapoi, de data asta voi folosi eu stilul canadez de "follow-up" si ma va asculta. O las acum pana dupa vacanta. Ciudat a fost cum ii explica copilului sa nu mai depuna 110% efort, ci numai 90%-100%, haha, radeam in gand, triste zile ai ajuns, teacher!

Sanca, amarata de mine, nu vreau sa impresionez pe nimeni, proiectul trebuia sa se termine de 2 sapt, dar e un client dificil si e numai pe capul meu. Sper sa scap saptamana asta, nu trebuia sa se suparpuna peste excursia sotului. Apropos, el e in Ardeal...

Sunt foarte mandra de cupiii astia, chiar m-au ajutat ieri la curatenie fara comentarii. Le-am cerut 2 ore de munca si n-au comentat un cuvintel, au robotit orice le-am spus. Promitator!

Ana, sper ca esti bine acum!

O saptamana super tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Eu nu merg pe martisoarele clasice, prefer sa iau flori. In ultimii doi ani am luat o bratara de argint finuta si un tablouas pictat manual, pe sevalet, de 4x3 cm , cam asa. M-am incadrat in 15 RON .

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Fetelor, n-am disparut, am citit zilnic dar n-am scris din motive clasice: lipsa de timp!

in primul rand pentru ALEX, sa creasca mare ssi sanatos, Ana-Maria sa va bucurati de el si sa va aduca multe impliniri!!!!!

Le urez fetelor noi venite sa petreaca pe forum clipe frumoase, mai ales in compania noastra!

La noi de 8 Martie se strang bani si in afara de un buchet de flori-la invatatoare si la profesoara de engleza si cea de germana sau religie-depinde ce ore se vor nimeri in ziua respectiva, nu iau nimic. E treaba celor care vor sau duc altceva.

Va pup, sper sa apuc in zilele urmatoare sa mai scriu...

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Eu ma lupt de doua zile cu noroiul...Se topeste zapada, si i-am scos pe copii afara, sa mai lase teveul...Si lupt la greu cu nomolu, ca se duc in gradina, rama ca porcii in pamant( altceva mai distractiv nu cunosc) si pe urma...in hol, in bucatarie, in baie...e ca la grajd...L'as pune pe fi-miu sa mature si sa dea cu mopul, da'i mai rau.
Cu martisoarele vine fi-miu azi cu o mutra de ziceai ca a spart banca, si-mi zice:mami, imi dai 25 de mii? Pai ce sa faci cu ei? ...Punem bani, eu si cu inca trei baieti sa-i luam lu doamna flori de 1 martie. Ei, n-am vrut sa-i stric bucuria, da cand ma gandesc cat o sa coste florile de martisor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Se aude vuiet de greva la noi in scoli...
Joi va incepe, daca nu ajung sa se inteleaga cu guvernantii. Fiul meu deja sarabtoreste , spera cel putin la doua saptamani. Destept, ca dup-aia vine vacanta! Liceul lui e in prima linie, vor incepe cu 82 de scoli. La fiica-mea e liniste, deocamdata nu par sa fie afectati, sincer as fi preferat invers... Chiar joi aveam interviul cu profii de la liceu sa discutam semestrul asta, nu cred ca se mai tin. Asta ca asta, dar pe langa ei mai intra cica si gunoierii, si-mi amintesc cu disperare cum umblam acum 2 ani cu sacii prin oras sa ne debarasam cumva de gunoi (ei, bine, era mult mai nasol la +35 grade).

Cand va citesc cu martisoarele imi vine sa rad, ca noi avem doua, si-n fiecare an le purtam din nou. Fii-mea foarte mandra in fiecare an explica la scoala ce si cum e cu ele. Il cam agaseaza pe colegul ei de clasa roman care vine cu tot felul de povesti la polul opus...

Cat despre cadouri, mare noroc pe-aici ca nu sunt pretentii, ca eu sunt tare uituca. O felicitare, o floare si eventual o ciocolata, de obicei de Craciun si la sfarsitul anului. Daca! Cea mai impresionata a fost teacher a fiicei mele din clasa a 2-a, ca am uitat complet si i-a facut ea o felicitare cu manutele ei. A fost super incantata, si azi o are in clasa...

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor,

eu tot v-am citit, dar sant fara inspiratie, si cu putina energie. Cred ca ma paste o raceala.
Aici nu e martisor sau ziua femeii. Eu astept cu nerabdare Mucenicii. Copii mei stiu de "supa aia cu nuca si opturi. ..."

numa bine,

Anca

Mergi la inceput