Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Riara, eu nu sunt prea activa, dar de citit citesc. Si esti binevenita aici. Ai inteles gresit mesajul Brendei :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by RIARA

Multumesc Brenda,dar nu avem probleme psihologice.

Sint doar o mamica cu un copil din '96...Am vazut ca aici sint copii din ' 96 si...atit...Ma rog,nu doream decit sa vb ,sa ma sfatuiesc "cu cineva"...deocamdata imi este greu sa ma exprim ce vreau, dar este cu totul alceva cind cresti un copil de mic decit atunci cind vine la tine direct adolescent,si de aceea aveam nevoie sa vb cu "acel cineva"...Scuze pt deranj






Riara,eu ti-am urat bine ai venit!
Probleme de ordin psihologic exista sigur(a nu se confunda cu probleme psihice),din moment ce intre voi este atita timp in care nu ati fost impreuna,poate ca nu-ti dai seama,insa...chiar ajuta o consiliere psihologica.
Pe urma...chiar tu ai spus care e de fapt problema:"Va vizitam pt ca sintem in dilema maaaaaare de tot...."
Imi pare rau ca ai inteles gresit.
Alma,am inceput si noi fractiile,si Dianei ii plac mult,sa vedem cum va fi mai departe.
Cu agentiile de fotomodele eu zic sa stai cuminte,ti-o spun din proprie experienta....daca vrei detalii,o sa ti le dau.
Numai bine,fetele!
Ana,fa-te bine mai repede!


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

Ma inscriu si eu cu Mariuta mea cea mare - Teodora Ana-Maria veche de 9ani jumate, eleva in clasa aIIIa, plina de fitze si figuri rezolvabile cu computer si desene animate. Intrebarea ce a inceput sa ma chinuie este : cum prestam de 8martie la doamna invatatoare si celelalte doamne (de engleza, de germana, de pian etc)? Mamici din "tarile calde" voi cum procedati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Hello,
Am scapat si de sot de Valentine day, a juns in Cluj, ieri el, azi bagajele , mi-am intrat in pita si eu cu doua joburi fulltime acasa + serviciu. Daca nu mai scriu sa stiti ca am dat ortul sau am luat-o razna...

Bine ati venit, Riara si CristinaA, sper sa scrieti cat de des! Riara, am cunoscut si eu intamplator o familie care nu si-au crescut fetita de la 2 ani, au lasat-o la bunici si au adus-o aici cand avea 9 ani. Cand am discutat cu ei, mi-am dat seama de ce dificultati se izbesc. Mult succes si rabdare. Acum ar trebui sa aiba vreo 13-14, eu i-am intalnit doar o data.

Ana, imi pare tare rau sa aud ce necaz a dat peste tine, sper sa te refaci repede si La Multi Ani lui Alex! Stii, de multe ori ei invata cel mai bine din greseli. Asta nu inseamna sa nu incerci sa-i deschizi ochii!

Sanca, fiica-mea e in clasa a 5-a nu a 4-a (1995). Cu teacher ma intalnesc maine sa discutam. Va dau raportul in weekend. Eu sunt mai directa, sper sa pot sa ma abtin sa nu-mi observe frustrarea. Haha, si voi faceti Sudoku? Cam la aia se rezuma toata matematica pe care a facut-o ea in anul asta la scoala: sudoku. Daca doriti, va trimitem si temele noastre nefacute.

Ok, pauza s-a terminat, incepe jobul 2.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Bine a-ti venit - Cristina A si Riara.
Riara, rabdare multa cu cupilu pana cand icepe-ti sa va intelegeti. Mult shopping daca se poate, sa o "cumperi" cu cei place. O sa mai fie si dorul bunicilor, dar spune-I si tu ca e copilul cu 2 mame, si ca a fost norocoasa sa aibe o copilarie asa de frumoasa cu bunicii si ca alti copii ar invidia-o.
Cristina A, eu ca mamica din tarile calde, de Valentine Day - copii mei s-au prezentat cu mana in fund, pentru ca mama lor nu a avut chef sa cumpere la nimeni nimik. Dar le-am dat o cutie cu ciocolata dupa sarbatori cand ne-am intors din vacanta.
Ana, vai de tine, cu pneumonie. . . Te-ai pricopsit. Cum o sa bei de ziua lui fiitu???
La multi ani, si sa-ti traiasca feciorul, sa se faca mare si cuminte.

Mqqm, cine a ajuns in Ardeal? Pai nu mai munci si tu asa din greu acuma. Gata, daca esti singura, pe cine mai impresionezi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Noi de 1 Martie ca si pe 8 de fapt,am strans in fiecare an banutzi(nu multi) si am luat ceva ca lumea doamnei invatatoare......Cred ca e mai convenabil de ambele parti.
Nu sint decit vreo 2-3 parinti care s-au opus de fiecare data,insa noi ne-am vazut de treaba si a iesit bine.

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Brenda, buna ideia cu stransul banilor. Si la noi se face asa la sfarsit de an, sa i se cumpere un mic cadou profesorei.
Azi de dimineata Mateias se simtea pus pe shotii, si radea incontrolabil. Dupa o palma la fund si cu alte amenintari l-am lasat sa se imbrace si sa inceteze cu toata mascariile si rasul asta.
Zece minute mai tarziu, un Elliot imbracat si pregatit de scoala, calare pe fratisu, care mai era inca in pijama, il gadila.

A plecat pe jos la scoala (Elliot), drept pedeapsa. Mereu imi face asa. Il cert pe Matei, si ca sa-l faca sa manance bataie, ajuta situatia cum poate mai bine.
Fumegam....

WE asta sper sa ies cu patinele, si sa-l trag pe Elliot dupa mine pe bicicleta.
Un week end super pentru toate mamicile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Noi de 1 Martie ca si pe 8 de fapt,am strans in fiecare an banutzi(nu multi) si am luat ceva ca lumea doamnei invatatoare......Cred ca e mai convenabil de ambele parti.
Nu sint decit vreo 2-3 parinti care s-au opus de fiecare data,insa noi ne-am vazut de treaba si a iesit bine.

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran



OK- faza cu banutii se poarta si la noi numai ca pe langa asta, in ziua X apar "pretiosii" cu cate un supermega buchet de flori sau cu cate o punguta - astfel ca tre sa raspund la intrebarea fiica-mii "mami, da' eu de ce nu-i duc ceva lui doamna".Asta face referire la doamna invatatoare dar mai avem : 2 doamne de pian, si doua doamne de limbi straine, si inca doua domnisoare la karate si la dansuri - cu care mandra mea se intalneste in particoler cu fiecare in parte. Acum vreme m-am descurcat de minune cu cartile lui Elen Hexley, apoi am balarit diverse lumanari sau ceramicaturi sau cosmetice numai ca acum ma apasa o angoasa legata de acest romanesc obicei incat m-am blocat complet. Astept sugestii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Wow!
Pian,karate,dansuri,limbi straine........iarta-ma ca te intreb,dar copilaria ei unde e?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

La multi ani lui Alex
Ana, sa-ti aduca numai bucurii, sa creasca mare si cu minte multa!

Mergi la inceput