Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Diana e mai bine acum, i-au mai trecut bubitele, eruptia a fost vineri, a avut si inca mai are bube in palme, in gura si pe gat, in interior, abia mananca. Dar e spre bine.

sanca, la noi nu se face vaccin antivaricela decat daca il cumperi, e destul de scump si uneori ineficient daca alti copii nu sunt vaccinati si fac boala, pot face si cei vaccinati. Noi am vaccinat-o pe Silvia doar, anul trecut in primavara, Diana fusese si atunci expusa la scoala, a fost epidemie. Atunci a scapat, dar acum nu. Asteptam acum sa vedem daca va face si Silvia sau nu.



www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata mamicute,

Mihaela,incet-incet se pare ca Diana isi revine...Multa sanatate domnisoarei!Cu Silviuta ai sa vezi peste vreo 3 saptamani daca a luat si ea de la Diana sau nu,ca parca atat e perioada de incubare...Apropos de ce scriai cu vaccinul:si Alex a facut vaccinul antivaricela,cand era micut,insa gratuit si obligatoriu,la Constanta.L-a facut in toamna si ,anul urmator,in vara,a venit varul lui din Germania in vacanta(e diferenta de 8 luni intre ei) si la vreo saptamana dupa sosire i-au aparut bubitele.Bietul de el a facut forma aia autentica,caci in Germania nu sunt vaccinati pentru asa ceva.A luat si Alex,insa diferenta a fost ca la Alex s-a manifestat doar cu eruptii cutanate si atat,fara alte reactii.In schimb varul lui a stat la pat.
Multa sanatate la fete si voua!

Mamicute,sa aveti o zi cat mai buna!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Multa sanatate Dianelor!
Nici noi nu prea ne impacam cu verdeturile, dar poate acum, ca vine sezonul de ceapa verde... Lili in schimb sa nici nu auda de rosii sau salata:( In schimb ea e cu fructele, dar numai mere si portocale...

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ana, ai dreptate! E gresita problema, eu n-am mai stat sa fac verificarea. Cu c=10 nu ajungem la 210. Insa nu e singura problema gresita dintr-o carte de matematica...

Eu am avut ceva "meciuri" cu fata mea aseara si pedeapsa a fost confiscarea telefonului. M-am hotarat sa fiu mai severa si sper sa ma tina, prea i s-a urcat la cap rasfatul.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Matematica a devenit mai complicata pentru mine din cauza limbii. In romaneste am uitat mai toti termenii - "produs" - "factori" - etc, iar in engleza nu i-am stiut niciodata, ii invat acuma, cot la cot cu fii-miu. Asa ca e un talmes balmes in capul meu, dar ne descurcam.
Exercitiul cu pricina (ala gresitul) nu I l-am dat, ca intai trebuie sa fie masa in stare sa-l rezolve . ..
A inceput in schimb la geometrie cu clasa - arii, perimetre, la cerc nu au ajuns inca. Vad ca-I place. Aveam emotii.
Mihaela, imi pare bine ca Diana se simte mai bine. Aici se vaccineaza toti copii, iar la scoala trebuie sa te prezinti cu carnetul de vaccinare cand se inscrie copilul. Cu toate astea, baiatul cel mic,cand avea 2 ani, mi-a facut Fifth (sau Parvovirus B19), in aceiasi familie cu varicela, pojarul, dar care nu are vaccin (a cincea boala a copilariei).
Alma, fii tare, si stai pe pozitie.
Elliot are de dat un test cam intr-o luna, pentru scoala privata la care vreau eu sa incepa de la anul. Pregatitor, i-am dat un test acasa, si i-am dat o ora sa-l termine. Intr-o jumatate de ora, il terminase, se uitase peste el de vreo 3-4 ori. Binenteles ca 30 la suta era gresit. Cum sa-l fac sa lucreze mai incet? Sant sigura ca daca ar fi folosit inca 30 de minute mi l-ar fi facut ca lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti mamici...
Alma,bata-l Dumnezeu de exercitiu...Da-l pe pustii!Zici ca ai coborat militaria?!Cateodata e necesar!
Sanca,bine ai facut ca nu ai dat flacaului exercitiul....Alex inca nu a facut geometrie...au cochetat la orele de mate cu fel de fel de figuri geometrice,insa nu au facut probleme...Bafta lui Elliot la test!
Si Alex are vineri concurs,merge la Cangurul...Azi e "Ziua portilor deschise" la ei in scoala,adica vin copii de la grupa pregatitoare de gradinita,in vizita la ei si la alte clase,iar ei,ca gazde bune ce sunt ii asteapta cu jocuri si desene facute de ei si le explica,impreuna cu doamna lor,cum e treaba cu scoala...Vreau sa va spun ca am avut discutii aprinse aseara in privinta hainelor de scoala de azi,pentru ca trebuie sa mearga la 4 ace...Asa ca am scos la iveala sacoul...Printul vroia si cravata,numa' ca nu are camasa alba,ca i-au ramas mici...si de aici discutii...Nu mai continuu povestea,ca va imaginati ce a urmat.In fine l-am convins pana la urma.Asa ca azi are de mers la scoala de la 14.30,iar acum de dimineata are de lucrat din culegerea de mate,pentru concurs...
Brenda,ce face Diana?Tu ce mai faci?
Mihaela,cum e Diana?Silvia?

No,mamicute,va doresc o zi buna si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ana, sistemul cu "portile deschise" l-au copiat de la noi. Si noi avem, dar e "open house" . . . . Dar e mai mult pentru K - pustii de la gradinita, ca vin piticii de la crese sa vada ce-I asteapta in toamna. Scolile private au mai Porti deschise pentru toate clasele. Cand am fost in iarna la scoala catolica, m-a impresionat placut. Foarte organizati, nu era asa haos ca la scoala actuala.

mQQm, ce faci, nu mai dai si tu un rand, doua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Diana e spre bine, azi a reusit sa faca si ceva din temele de la care a lipsit...ei, mai nasol e ca au dat teste copiii, sper ca diana va recupera saptamana viitoare. Vineri au cangurul la mate, o voi lasa sa mearga, dar nu e pregatita, de o saptamana n-am lucrat nimic.... Cel ma rau imi pare insa(si ei la fel) de concursul de engleza care a fost vinerea trecuta, a luat cea mai mare nota la faza anterioara...insa acum n-a putut participa.
Silvia e ok inca, mai asteptam...

Pupicei!

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Maine merge si Diana la Cangur! O mai pun azi sa lucreze cate ceva. La ea e inspiratia de moment, ca de muncit nu prea munceste.

In ceea ce priveste militaria... nu sunt genul, insa in ultimul timp mi-a cam scos peri albi cu mofturile ei, isi doreste multe si daca o refuz, face ca trenul. Nu prea stie unde e limita si tot pluseaza, imi incearca nervii (pe care nu-i prea mai am!). Am inceput sa simt cat e de greu sa te descurci singur cu toate...

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mamicute..."BAFTA MAXIMA !" copiilor pentru maine la Cangur.
Tinem pumnii in grup si sa aveti parte de bine.
Sanatate la bolnaviori si pupaturi la mamicute!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput