Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Bafta copiilor maine la concursul Cangurul.

Alma, mai stiu eu unu care pufaie ca un tren pe aburi . . .si care ma pistoneaza de-mi ies din fire. Mai nou i-am interzis lui Elliot 7 zile de calculator, pentru ca a avut 7 amenzi de la scoala (sistemul lor de tot rahatul de tickete). E innebunit, ca vroia sa-si faca el program de vacanta pe calculator. A zis ca ar face orice, numa sa-l las sa-si termine programul. Prea tarziu. De atunci e botos rau.

Mult noroc copiilor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Salutare fetelor. E adevarat ca n-am mai scris de foarte mult timp , dar am avut cateva probleme si nu am reusit sa ma adun foarte repede. Mama mea a fost operata in 13 febr. la Cluj pe colon si s-a descoperit ca are cancer. De atunci suntem innebuniti. Face chimioterapie, dar partea buna este ca face cu medicamente pe cale orala si perfuzie. Deja este la a 3-a tura de medicamente. Se simte bine , dar ......In mai mergem la control din nou la Cluj.Toata viata va fi monitorizata din 3 in 3 luni la Cluj. Toate acum sunt pe capul meu. Inainte mergea mama dupa Chris la scoala, il ducea acasa si se ocupa de el. Acuma eu alerg la nebuna. Du-te si ia copilul de la Frau ( unde isi face lectiile ) , fugi cu el la microbuz sa-l trimit acasa . , fugi la servici si rezolva problemele, du-te la clienti si fa vanzare, du-te la cumpoaraturi pentru noi si ai mei ( ca mama nu poate merge si sa care ) , vino seara acasa obosita franta si mai fa si ceva prin casa. Cam asta este viata mea din februarie dupa ce am internat-o pe mama. Am facut drumuri atunci la Cluj de l-am invatat pe de rost, dar asta e. Ieri a primit rezultatele analizelor inainte de cura a 3-a si sunt in regula. Hemoglobina a crescut de la 7 la 12,5 si incet ,incet nu mai este anemica. Asa ca altceva nou nu prea am ca sa va scriu. Sa ne scrieti ce au facut copii la Cangur. Sunt curioasa.
Sanatate multa Dianei. Chris a facut acum vreo 3 ani varicela, dar forma usoara si nu a ramas cu semne pe corp. I-am dat cu o solutie mentolata pe el , pe care am cumparat-o din farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Flexi,imi pare rau de vestile cu mama ta....S-o ajute Dumnezeu sa treaca cu bine de necazul asta si tie si familiei tale sa aveti multa tarie si sanatate!

In rest,mamici,Alex a fost la Cangur si zice ca a gresit doar un exercitiu pe care nu l-a stiut deloc....Vad eu acasa ce a gresit...
Asa ca,pana una alta,va doresc la toate vichend minunat si sa aveti parte de bine!Pupici!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Diana a gresit ceva mai mult la Cangur, bineinteles ca din neatentie, asteptam rezultatele si vedem atunci.
Weekend placut, mamicilor si pozne cat mai putine!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Flexi, imi pare rau sa aud de mama ta, si prin cate treceti. E bine ca e spre vindecare, iar greul a trecut.
Ana, daca a facut peste 90 la suta bine e fantastic. ptr Alex.
Si eu ma bazez mult pe ajutorul soacrei mele. Ieri s-a simtit nasol, ameteli, astenie de primavara. Copii joia dupa scoala stau la ea 4 ore pana cand ies de la servici. Au innebunit-o. Si ea nu e genul sa mi se planga de toate dracoseniile pe care le fac impielitatii… Iar saptamana viitoare sant in vacanta, si ea mi-a zis ca daca or sa se comporte tot asa, nu-I mai primeste la ea . . .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Wow, ce-ati mai scris intre timp!
Am citit tot, sunt la curent , sper ca bolnaviorii nu mai sunt bolnavi intre timp si concurentii au avut bafta multa.
Apropos de chicken pox/varicela, in '99 am plecat in Ro si ne-am dus la mare.In ultima zi la mare, fiul-meu (atunci nici 8 ani) a dezvoltat niste bubite. L-am dus la tanti doctora acolo si ne-a spus ca e eruptie de la soare. I-a dat o injectie, niste alifie si valea pe plaja. Eu habar n-aveam cum arata varicela, dar, sincer, cred ca nici ea, iar asta e inacceptabil. Ei bine, l-am tinut bietul copil la plaja toata ziua, seara am plecat spre casa. Abia atunci m-a pocnit: avea bubite deja peste tot, inclusiv in zone care nu au fost expuse la soare. Am realizat ce e si m-am simtit atat de prost (cine stie cati copii a imbolnavit in ziua aia). El sarmanul a ramas asa bolnav in Ro, iar noi ne-am intors. Dupa 2 saptamani acasa, a facut si fiica-mea. Nici aici nu-i vaccineaza. Amintiri...
La noi toate sunt ok, a venit si primavara in sfarsit, cu toate ca mai astept o ultima ninsoare, sper sa n-am dreptate.
Cam atat, trebuie sa fug acum, va imbratisez in mare viteza si va doresc o saptamana super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Baietii mei sant in vacanta saptamana asta. De maine ii pun -
O sa le organizez eu un picut ziua, sa simte si ei ca sant in vacanta . Teme la mate, o ora de scris cursiv, citit.
mQQm, bine ai revenit
Am reluat la citit o carte pentru disciplina copilului "Parent Power" - si scria ca intre 11 si 14 ani or sa fie iara "terible two's", dar fara scutece . . .
Hai sa va povestesc, din isparaviile lui Elliot.
Baietii mei, se baga in pat intre 1930 - 2000, pentru ca sa aibe mama lor timp sa se linisteasca mintal pana cand adoarme. Oricum, dupa ora 1800, parca sant 2 titirezi, si mai mult de o ora - doua, din energia lor de seara nu as putea suporta. . . Dar incepe dansul: nu pot dormi ca e televizorul prea tare in sufragerie, le e sete, ii apuca . . . .
Aseara eram in sufragerie cu televizorul pe mute, si citeam. Elliot vine in sufragerie. El stie ca dupa ora 20, nu prea ne mai conversam. Se uita la mine, si-mi spune ca e prea multa liniste in casa si nu poate adormi. . .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti mamicute,

Sanca,inca o data multumesc!Am primit mailul tau si ai dreptate.Si eu cateodata stau si imi spun ca poate lupt cu morile de vant si ma agit de una singura,ca poate Alex asa e el de la Mama Natura...In fine,teribilismul varstei lor pe mine una ma cam termina psihic...si ma gandesc cu groaza la varsta adolescentei...brrrr!

Mamicute,va doresc numai bine si copilasii sa fie sanatosi!
Pupici si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ce zice-ti mamici, incep capitolul 7 ???



http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73373

Mergi la inceput