Copii din 1996 (6)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ana, multumesc de problema.
Pentru mine gradina zoologica in Ro m-a traumatizat asa de mult, ca nu ma tragea inima sa merg la Zoo nici aici (World famous). Deabea acum, recent, cand am vazut cum se comporta animalele ca la Ritz, am inceput sa merg cu inima mai usoara la Zoo.
Maine cred ca-l iau pe Elliot cu mine la un club de Badminton sa vad daca se prinde ceva de el.
Ana, nasol ca baietul tau e racit. Lui Elliot ii dau Fervex (cumparat din Ro) pentru copii, si dupa 2-3 pliculete ii trec toate simtomele de raceala. Deocamdata, medicamentul asta lucreaza fenomenal pentru el.

Sanatate lui Alex,

o zi buna fetelor,

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Oooooffff,Ana!
Asta-i problema cu reprezentare grafica.....ne maninca zilele de doi ani.Ati citit bine: DE DOI ANI!
Deja astea cu nr.consecutive,le fumam ca pe nush ce....sa le vedeti pe celelalte,de ne uitam ca viteii la poarta noua.
Ati facut-o?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari la mamicute,

Sanca,multam de informatia cu Fervexul pentru copii.Eu nu am incercat niciodata medicamentul asta si chiar am si uitat de el...Am sa incerc si chiar sunt curioasa ce efect are asupra lui Alex.Spun asta pentru ca de cate ori am dat copiilor cand erau raciti medicamente de generatie noua,gen Nurofen,Eferalgan si alte minunatii d-astea....nu prea au avut efect asupra racelilor lor.Insa cum am inceput sa le dau Paracetamol sau Aspirina lu Alex,ori sa ii pun Luanei Novocalmin in fundulet si sa-i dau sirop romanesc...efectul e garantat.De exemplu am cumparat Bioparox,la sfatul colegelor mele de servici,care il folosesc cu succes atat pentru adulti cat si pentru copiii lor.Ei bine,eu le-am dat cu Bioparoxul asta(e sub forma de puf) si lui Marius si lui Alex....sanchi!nici un efect.Mi-am dat si mie,degeaba!Pana nu am trecut pe antibiotic si Strepsils sau propolis cu vitamina C(ca Bioparoxul asta contine si antibiotic si un pic de anestezic)...nu am scapat de raceli.
Oricum multam' de idee si am sa iau si eu.
Spor la lectii si multa sanatate si voua!
Brenda,lasa-ma,nu ma traumatiza aici pe forum,ca vin sa ma relaxez aici,draga mea!Mi-s terorizata de genul ala de probleme pe care habar nu am sa le rezolv(culmea e ca nici Marius nu le da de cap la unele din ele)....Nu stiu,pe cuvant,ce vom face cand vor veni problemele alea la care ma voi uita precum vaca la poarta noua!Cred ca o sa va terorizez aici,pe forum ,sa ma ajutati sa le rezolv.Si cum voi sunteti deja in a IV-a....cred ca pe tine si pe scumpa de Diana pica magareata!Diana a primit revista aia "Campionii"?Va pup pe amandoua si aveti grija cu racelile astea!

Mamicute,va doresc numai bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uite gagico.....
Daca sint consecutive,inseamna ca al doilea este mai mare cu 1 decit primul,si al treilea cu 2 mai mare,fiind urmatorul pe lista,da?
Si faci asa:
1+2=3
798-3=795(ai eliminat bucatelele si ti-au ramas trei segmente egale)
795:3=265(I)
265+1=266(II)
265+2=267(III)

265+266+267=798


Asta e cea mai simpla problema,ca la altele nici io nu fac fata,si va dadui acum ceva timp un exemplu....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Aseara i-am dat problema lui Elliot. Cred ca mi-am traumatizat copilul. Mi-a facut criza, cu lacrimi, ce mai, ca nu stie sa o faca. Eu insistam sa incerce, iar el urla la mine sa-l ajut. "Pai spune-mi cum sa te ajut, ma copile, ca nu ti-o rezolv eu." Pana la urma el a castigat, ca a cedat tacsu si i-a aratat cum sa o rezolve. Pe urma i-am invetat una similara (de fapt cu 5 numere consecutive) sa vedem daca i-a intrat ceva la capsor. A inteles sistemul, dar nu i-a basit mintea la primul exercitiu sa-l faca de unul singur.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Sanca, nu-i grav... i-ai aratat un tip de problema, daca va avea una asemanatoare la scoala, el o va sti sa rezolve rapid, pana altii se vor chinui:))))
Copiii vostri stie sa inoate? Al meu a facut deja doua cursuri de inot, si nu numai ca nu stie, dar nici ambitie nu are:((( Daca merg cu el la piscina, reuseste 2-3 metri dupa care se pierde in spatiu. si nu vrea nici in ruptul capului sa faca mai mult:(((

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti mamicute,

Sanca,sa sti ca nu mai scriu de probleme,ca io nu vreau sa am constiinta incarcata cu supararea lui Elliot...Sper ca nu i-ai spus baiatului de unde o ai...Cand i-ai dat-o flacaului s-o rezolve?Ca eu zilele astea tot impiedicata am fost ,tot am sughitat,cred ca m-o fi injurat la greu...Cam in felul in care a reactionat baiatul tau asa a rectionat si Alex la citirea problemei...Si,ca si sotul tau,satula de smiorcailei si ca sa scap de milogeala lu' fi-miu...i-am rezolvat-o si pe urma i-am explicat-o...El a spus ca a inteles-o,da' pana la proba contrarie...ma indoiesc ca apriceput ceva...Spor la lectii si sa fiti sanatosi!
Brendaaaaaa.....si noi rezolvaram problema da' cu a+(a+1)+(a+2)+(a+3)=789.....S.A.M.D. Ia mai bine zi-mi ce mai face Diana?Cum e cu sanatatea?Ati trecut pe trufandalele de primavara:ridichi,salata,spanac?Scria o colega de forum,la scorpiute,ca a lasat in piata 1 milion numa' pe iarba....Va pup pe amandoua!
Gabi,pai poate ca nu-i place inotul lui Robert...Poate lui ii place balaceala,dar ii vine mai greu sa invete cu stilurile de inot.Tin minte si de la mine si de la surorile mele....ca si noi cam la fel eram:daca ne lasa profesorul de inot sa ne balacim...era perfect,insa cand incepea instruirea...un cosmar,ne pierdeam in spatiu,cum spui tu si nu mai ne trebuia bazin...

Dragelor,va doresc o zi minunata si un vichend super !

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Ana, problema e ca Robert vrea sa stie sa inoate, insa nu-i place sa exerseze. El tot vrea sa mergem la piscina (pana acum n-am mers ca e in aer liber, dar peste 10 grade am deja curajul sa ies cu el la bazin) si ma doare sufletul, ca eu stiu sa inot foarte bine si nu sunt in stare sa-l invat si pe el.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Gabi, join the club. . . Cati bani am tocat eu la lectii de innot, ca-mi dau lacrimiile numa cand ma gandesc. Si inca instructorii din America de innot isi pun mintea cu copii, si ii amuza si distreaza in timpul lectiilor, de poate, poate se lipeste ceva de ei. Vara trecuta am zis ca daca vor sa se balaceasca, mai bine ii duc la o piscina, si ma costa mai ieftin.
Aici inotul se invata cu fata in apa, si ai mei nu suporta sa-si bage nasul in apa. Eu nu stiu sa innot bine, ca si eu am probleme daca-mi bag nasul in apa.
Iti inteleg supararea, ca si eu as vrea sa-l invat pe Elliot tenis, dar nu sant in stare si nu am nici rabdarea sa-I explic cum sa dea cu racheta in mingie.
Ana, esti haioasa.

Nu i-am suflat baiatului sursa problemei. A fost camuflata treaba total. Adica, i-am dictat-o sotului prin telefon, si i-am zis, pana cand vin eu acasa de la servici, sa o termine. . . .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Dap.....
am trecut pe ierburi(de mincat,nu altceva)....
Deja sintem pe urzici,spanac,loboda,stevie.....
Ma enerveaza la culme ca rosiile si castravetii autohtoni nu au aparut inca,dar ma consolez cu gindul ca si alea,daca apar,tot tratate sint.Asa ca....ce-mi sint alea ce-mi sint astea din import?
As fi putut sa tin un mic post la cita natura bag in mine...

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput