Copilasi din 2002 (21)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Buna!Pentru ca exista o situatie deosebita cu acest subiect,in sensul ca este dublat de cel de la "floarea copilariei",as vrea sa va las pe voi sa hotarati ce se-ntampla cu subiectul:lasam asa cum e si o sa treceti de la un subiect la celalat odata ce copilasii implinesc varsta corespunzatoare (in cazul acesta,la sfarsitul anului va ramane numai acela,iar cel de aici va fi inchis) sau mutam subiectul asta de pe-acuma (cazul cel mai fericit,cred,pentru ca pastreaza unitatea si nu va-mparte-n tabere)?
V-as ruga sa va faceti timp si sa-mi trimiteti optiunea (mutam acum/pastram amandoua pana la sfarsitul anului/alta solutie) vostra pe PM,ca sa evitam alte situatii neplacute.
Multam!O zi frumoasa



www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Buna si de la noi...
Noi plecam marti in florida si de abia asteptam...intre timp ne facem de lucru...cam ce uitati pe aici:

http://community.webshots.com/photo/547851398/2299838680030175798CLpfbJ

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Buna dragele mele,
tare de mult nu am mai intrat pe aici, din motive obiective, de restructurari la serviciu si de multa munca.
Suntem binisor, cu exceptia faptului ca mandarina a facut rosu
in gat cu febra mare si ne-am speriat sa nu fie scarlatina. Inca nu a
erupt si sper sa nu fie nik, ca am citit ca e tare pacatoasa. Ma gandeam totusi, pt siguranta sa-i facem un exudat.
Mandarina a inceput seria de exercitii pt okisori si sper sa rezolvam
cherstia cu strabismul fara interventie chirurgicala.
Mami a racit putin, dar nimic grav.
Altfel, ne bate gandul sa plecam din tara noastra frumoasa definitiv.
Deocamdata prospectam.
Pupam ceata lui Pitigoi.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nadina ca bine zici cu plecatul din tara. Si noi o tot lalaim de un an jumate si inca nu am facut nimic. Dar stii cum e vorba aia: cu pasi inceti dar sigur.Sinzi, David arata bine, nu pare slab, sper sa se acomodeze usor, sa nu duca prea tare dorul celor dragi de aici.Unde se juca David cu trenuletul ala? Intr-un magazin de jucarii? Bestial trenulet, daca il vede Liviu o sa ma zapaceasca la cap ca vrea si el.Cristina multumim de urari, a fost o viroza usoara, cu rosu in gat si atat. A avut febra in ziua aia si nimic altceva.Intre timp am fost si la control, e bine, cu astmul merge bine tratamentul si mai luam cateva zile antitermice pentru viroza. Si vitamine. Sper sa nu il ia inapoi ca azi am tot umblat afara, noroc ca e o zi frumoasa azi.Nina sper ca si Cristina e bine, sper ca si-a revenit si cu raceala si cu glicemia.Dia sa iti traiasca minunile si sa fie sanatoase. Tare dragalase sunt!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia, succes la tratament!!!!
Noi cred ca avem aproape 3 luni de cand i-am oprit tratmentul si ii merge bine...doamne ajuta!!!! De ieri a inceput sa tuseasca un pic, dar cred si eu, aici in Chicago e frig, si il scot afara cu capul gol si din masina afara, si iar inauntru...si tot asa...

DA, trenuletul era intr-un magazin de jucarii..de fapt sunt 2 mese cu tot felul de accesorii pt tren...si eu m-am jucat!!!! David e super incantat...cu asta il santajez sa manance!!! hihi...Mergem zilnic acolo...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut la toata lumea!
Va dorim un weekend placut si poate vine caldura... ca de la stat prin casa o luam razna!
George repeta mereu 2 poezii cu mama, pentru 8 Martie, doar ca nu vor avea serbare. Si imi tot spune ca de "opt matie" e ziua mamei, adica a mea!
Vad ca inca ne tine faza cu lenjeria cu ursuletii, numai aici adoarme, nu e musai sa stau cu el in pat, sa fiu prin zona, uneori si singur biruie!
Va pupam si alerg sa ma odihnesc si eu!
Elena si George

POZE NOI
Mami ”de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

va salut dragele mele mamici!
Astazi Mariuca s-a bucurat enorm ca e din nou acasa la ea.I-a fost dor de jucariile ramase acasa(luasem cu noi cateva dar nu au fost suficiente)si de tati nu mai spun.
Nina parintii mei stau in Vaslui.Acolo iarna adevarata dar astazi cu cat ne departam de vs cu atat era mai putina zapada.A fost tare cald pe drum iar in Constanta chiar se simte aerul primavaratic.A fost o zi superba.
Elena multumesc de mail si vine poza cat de iute pot.Sper sa am si inspiratie.
De maine Mariuca la gradi ca am lipsit in ultimul timp.Schimbarile de temperatura ne-au cam dat peste cap.
Criss,Irina cred ca se intampla multor parinti ca si mariuca incepe sa cante sau sa recite atunci cand vrea ea.cand o iau de la gradi si o intreb ce a facut azi imi spune foarte bucuroasa Am papat tot!!!!cu restul trebuie sa mai astept.
Veve din punctul meu de vedere va las pe voi moderatorii sa decideti.Eu voi scrie cu drag oriunde.
va pup si va doresc o saptamana placuta!

PS astept oscarurile.sper sa rezist



Mariuca,februarie 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Hellenne - Ana a invatat si ea doua poezii despre 8 martie dar ca de obicei nu le spune decat la cerere

Sinzi ana - Se pare ca nu duceti lipsa de distractie nici in Chicago.Drum bun si sa ajungeti cu bine in Florida;

Nadina - Va tin pumnii, sper ca totul sa se rezolve in urma exercitiilor pentru ochisori

Crig72 - as vrea sa pot spune ca se apropie primavara dar la noi iar ninge. Cum a fost reintalnirea cu colegii de gradinita?

Lucia Mirela- ce bine ca nu a fost ceva mai grav

Se apropie ziua de 8 martie cum va ganditi sa va petreceti aceasta zi???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Am primit doar 3 voturi pro-mutare si unul neutru;in lipsa altor reactii contra,de maine postati la "floarea copilariei"


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Asadar mutarea s-a facut!Nu mai suntem in scutece, suntem in floarea copilariei!!!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput