Copilasi din 2002 (21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La noi azi e tare frumos, si am profitat si am iesit in parc...E asa liniste aici...
In rest ne uitam la casete video cu desenele Thomas si ne-am uita nonstop!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragelor, am prins si eu liniste in casa, a adormit ursuletul. Aseara era asa de obosit, ca n-a vrut sa adorama in patul nostru, musai la gradina lui zoologica... si statea in fundulet pe pat si spunea: "hai, mama, sa ne uitam la usuleti", dar ii cadea capul jos! Cred ca ma duc sa ii mai iau vreo 2 lenjerii, mi-e ca se plictiseste de ursuletii astia!
Sanzi, vrem si noi cu voi!
Cristina, pana se acomodeaza Mariuca fara prietenul ei... va fi mai greu! Sa fi fost mai aproape il aduceam pe George!
Lucia, cum mai e Liviu, aici e cam frig, a nins iar... parca si in Bucuresti s-a schimbat vremea!
Va pup pe toate, sper sa treaca perioada asta sa pot sa intru mai des, am marti concurs si ultimele saptamani au fost mai... "pline" cu de toate, mai ales rele. Insa intram in perioada buna (asa am citit in horoscopul care spune de bine)
Dupa-amiaza placuta, Elena si George

POZE NOI
Mami ”de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Si la noi e urat. Ieri a batut vantul tare, a nins, s-a facut deja mocirla, e ceata acum afara, iar mai tarziu trebuie sa plecam in vizita.Liviu e bine, se pare ca sistemul imunitar s-a intarit, facem si ceva tratamente naturiste, iar joi mergem din nou la control.Elena e super faza cu lenjeriile astea. L-am intrebat si eu pe Liviu ca daca ii cumpar lenjerie cu masinute, va dormi singur? No way!Asta e... Ce sa mai zic.Carmen, de mult astept sa ne scrii ce ai facut cu fetita la medic, ziceai ca e posibil sa aiba astm. Cum e?


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Pupici, scumpei Gibota Maia Teodoa !
Doamne ce dulci sunt, iti vine sa-i papi !
Sa auziti cum il cheama pe tati(Cristi) de Cristina....Cici !
Lucia, ma bucur ca Liviu este bine, sa-i mearga din ce in ce mai bine !
Elena, fain ai nimerit-o cu lenjeria, dar la noi, Cristina vine cu lenjerie cu tot in patul mare. Ea are elefantei dormind, pe lenjerie de culoare galbena. Bafta, maine la examen ! Iti tin pumnii !
Sinzi, tot gasiti ceva de facut pe acolo, nu va plictisiti voi !
Cristina are carnaval, azi ! Va fi Scufita Rosie, cu pelerina cu scufie, din satin si un cosulet cu prajiturele si suc, pt. diabetici, bine-nteles !
I-a trecut raceala si avem niste zile bune, acum, cu glicemii bune. Pur si simplu se vede pe ea ca ii merge bine ! Sa dea Domnul sa o tina cat mai mult asa !
Sanatate tuturor, pe curand !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68472" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Va cer si eu ajutorul...am postat si un subiect la generale!!
David de cand am venit aici a slabit enorm...l-am cantarit azi si are 13.600...avea 15 kg cand am plecat de acasa...(il cantarisem cu ceva zile inainte sa plecam)...
Ce se intampla??? Si asa nu era el un mancacios...dar chiar asa sa slabeasca asa mult asa repede????
Si ii mai dau si ulei de peste pt pofta de mancare de 2 sapt...si mananca binisor...dar de ce slabeste????

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna seara fetelor,
Sunt si eu o mamica de una bucata fetita de 2002.
Caroline Iulia 14 iulie 2002

Imi pare rau ca v-am descoperit cam tirziu.
Sper sa ma "integrati" si pe mine printre voi, si sa reusesc sa va dau vesti despre noi destul de des.



Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Bine ai venit , Dia!

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Iata-ma-s din nou prin zona...rar ca deobicei

Nina cum a fost la carnaval, s-a distrat Cristina "Rosie"? Ilinca asteapta si ea cu mare agitatie urmatorul carnaval, vrea sa fie Odette din Lacul lebedelor...

Sinzi, referitor la fluctuatiile de greutate si noi o patim des insa in limita a 500g- daca esti sigura ca cele doua cantare functionau bine fluctuatia de 1kg si ceva este cam mare asa ca ar trebui consultat un dr.Totusi, daca starea lui este buna poate ar trebui sa mai astepti o saptamana sa vezi , pe acelasi cantar, cum stau lucrurile.

Salutari si multa sanatate!


Raluca mama Ilincai de 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Dia, bine ai venit!
Sanzi, mai incearca si pe un alt cantar! Poate cantarul de acasa nu era bun, sau cantarul de acolo, cine stie? Are ceva semne de boala, i-a scazut brusc pofta de mancare?

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Salutari tuturor!

Anina - cum a fost carnavalul?

Dia - Bun venit!

Sinzi - sunt si eu de parere ca cantarele sunt de vina, daca mananca bine si nu sunt alte semne cred ca nu trebuie sa iti faci griji. Mai asteapta in pic sa treaca perioada de acomodare.

Azi dupa ce am lasat-o pe Ana la camin am fost sa cumpar niste martisoare . Grea incercare....Dupa multe cautari am ales doua(trifoi) pentru doamnele educatoare si cateva mai haioase pentru prietenele ei.Voi ati avut aceasta problema? Cum va-ti descurcat?


Mergi la inceput