Copilasi din 2002 (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am ajuns si noi in Chicago...
David taaare obosit, nu a dormit deloc pe avion, era cu ochii in 14 treaz la orice miscare!!!

Asta nu l-a impiedicat ca la aeroport si vreo 2 ore acasa sa se joace cu un nou prieten, tot David(baietelul unor prieteni vechi), care i-a adus si niste masinute noi....

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Wow! Super Sinzi! Nu ma asteptam sa apari asa repede.Ma bucur ca ati ajuns cu bine si ca a avut cine sa va primeasca in noua voastra tara!Sa auzim numai de bine!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Bine ai venit Sinzi in state, sper s ava placa si sa reusiti sa va ralizati, sa aveti o acomodare rapida si numai clipe frumoase pe taramul american.
imi cer scuze ca nu va aiu pe toat el arand sa va salut, dar sti ca va simnt lipsa la fiecare in part.. asa ca lautari, sanatate si numai bine. Sa aveti grija de voi, pitici vostri si tot ce va e drag.
Noi bine sanatosi, julian merge la gradi de 3 ori pe saptaman ii place tare a incpeut sa vb eng, ro nu vrea e un capos si jumate.. stie si nu vrea. in rest bine
eu bine, sanatoasa mi-a fost amanat examenu de cetatenie, dar nu imi mai pasa, o sa il dau eu si pe ala cand am timp.. acum ainvat pt permis si sper sa pot sa conduc si eu curand ca tare aiurea e sa depind de prieteni si de sot pt orice plimbare pana la doctor sau la magazin.
am pus si cateva pooze noi la semnatura, acolo unde sc julian, dati klik dupaia prin albume, pe la 3 -4 ani si pe la pozele cu noi toti... aveti grija de voi si multa sanatate noroc si fericire va doresc






Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
Opere de arta



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragelor!
Poate nu stiti ce copil cuminte am?! Saptamana trecuta i-a luat tati o lenjerie cu ursuleti de care e indragostit si acum adoarme pe patul lui, in camera lui, cu cineva in preajma, insa doarme cu ursuleti si spune ca e mare si doarme "siguiel" = singurel. Eu abia astept sa vorbeasca corect, ca mai sunt chestii pe care le pricepem greu si se enerveaza si... ne suparam impreuna. Abia la anul vor face logopedie si la ei in grupa sunt putini copii care spun "r" sau vorbesc corect in general, cred ca vreo 3-4, in rest, toti ca George. Ma gandesc ca si asta nu il stimuleaza sa vorbeasca super corect, desi daca stau cu el, ii iese, vorbim pe silabe in fata lui!
Sanzi, bine ai ajuns acolo! Ma bucur si m-am gandit la voi duminica, inseamna ca nu ati avut probleme cu David pe avion, de vreme ce a stat treaz intr-una! Abia asteptam povestile de acolo, desi cineva aici va suferi sigur dupa David: Mariuca!
Gabb, ma bucur ca ai mai intrat, succes la invatat!
Lucia, cum mai e Liviu?
Ma duc la somn, pic pe tastatura! O noapte linistita la toti!
Elena si George

POZE NOI
Mami ”de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Wow, Sinzi, cat esti de draguta ca ai intrat sa ne scri cum ati ajuns ! Deja ai net, acolo ?
Ce fain ca David si-a gasit deja un partener de joaca !
Mai greu ii este Mariucai, ramasa la Constanta. Pupici pe nasuc, frumoasa mica !
Gabb, sunteti niste frumosi si chiar semanati toti 3 intre voi. Eu imi amintesc ca ti-am mai zis ca Julian seamana si cu tine, si inca demult.
Spor la invatat si te mai asteptam pe aici , caci ti se simte lipsa !
Elena, la Cristina la gradi, logodepul se ocupa doar de copiii care au peste 5 ani. Nici Cristina nu pronunta corect unele litere si tare se mai supara cand nu o inteleg.
Sa o auziti ce dulce isi spune numele ! Nina Cicina Cepuc
Sanatate si numai bine ! Pe curand !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68472" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noi acum stam in Chicago, Urbana la nasii mei...asta temporar, pana ne vin actele. Radu pleaca saptamana viitoare in Florida unde are jobul si eu mai raman o saptamana aici.
Deci am net pt inca 2 sapt...sau cam asa ceva...
In florida, nu vom avea net o perioada!!!

Aici deocamdata nu prea avem ce face, ne plimbam, vizitam magazinele, azi meregem la un playgroup sa il "socializam" un pic pe David, conducem...
Prietenii nostrii, cei cu baietelul stau in chicago care e la 3 ore de Urbana si vor veni in weekend, asa ca David nu prea are parteneri de joaca...
Dar avem curte la nasii, cos de basket, parc vizavi de casa, si o scoala unde lui David ii place sa priveasca bus-urile scolii galbene cand vine sa ia copii!!!

Si David a inceput sa intrebe de Mariuca...azi spunea "Mariuca nu a venit..."incepe sa se plictiseasca singur si numai cu adulti...
Noroc ca e un program pt copii, unde sunt desene si programe tare dragute, Teletubies, Thomas the train, cliford, mr rogers....

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Wow Elena, sunteti tari. Nu stiu cand vom face si noi pasul asta. Liviu al meu si la pranz se mai trezeste din somn, singur in camera si ma striga sa stau langa el. Felicitari!Noi suntem bine, am fost azi la Mc Donalds cu o prietena si iar m-am tarat ca Liviu cum alerga un pic pe tobogan tusea, era cam gros imbracat ca am plecat mai dimineata cand era rece, a cam transpirat desi i-am mai dat jos de pe el caciula si vesta, apoi a fost vant si tremuram toata de frica prevazand o raceala sau infectie inevitabila pentru seara asta. Se pare ca nu are nimic.Nina, sper ca sunteti mai bine ca v-a trecut raceala de tot.Sinzi, distractie placuta si sedere placuta la nasii vostri si multa bafta cu ceea ce urmeaza sa faceti dupa ce ajungeti in Florida!Liviu a inceput sa imi ceara sa il pun sa scrie cuvinte. El alege cuvantul iar eu ii dictez literele si scrie, iar la cele pe care nu stie cum sa le faca, ii arat eu.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Va salut si eu destul de tarziu dar cam pe la ore de astea reusesc si eu sa mai citesc cate ceva.
elena pupic pentru ursuletul cuminte.
Lucia inca un pic si-l dai la scoala.Mariuca mereu imi spune ca ea vrea la scoala ca acolo sunt copiii mari(adica ea e deja mare).
Nina pentru Nina Cicina Cepucde la gibota maia teodoa care spune ca are doi ani nu trei si eu ma bucur de nu mai pot ca unele babete curioase stiti voi de care ne spun "vai dar ce multe stii tu pentru doi ani!!!si ea face acusi 3 ani si jumatate.
Sinzi si Mariucai i-a placut bus-ul galben.Cat priveste adultii sa stii ca si ei pot fi parteneri buni de joaca
convorbirea de seara la telefon cu david:Alo david ..eu sunt maiuca.. mergem la tomis ??ei bine...atunci unde vrei tu..da??te pup pa pa
va pup!

Mariuca,februarie 2006
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, si David vroia sa o sune pe Mariuca...hihi...
Dar asteptam sa fim pe facturile noastre!!

Azi i-am cumparat lui David in graba un scaun de masina, dupa ce vreo 2 zile am mers fara, caci am aflat ca e ff grav sa mergi fara...si nu prea imi convine ca nu am cum sa plec in florida cu el...si acolo imi va treui altul!!!

Am fost si la library si a fost super...si am plecat incarcati cu o gramada de casete video cu trains and numbers, thomas, si multe carticele super!!!


Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Sanzi, vrem sa va transmitem salutarile noastre acolo in Chicago(uf ce departe sunteti!)si toate urarile de bine!!!

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput