Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

quote:
Originally posted by Teodora D.

quote:
Originally posted by simsimona
...daca masina de spalat vase curata cratitile si tavile de mancare facuta la cuptor (de ex. varza la cuptor, friptura), care sunt arse pe margine.
As mai vrea sa mai stiu cara marca de masina de spalat vase o considerati mai buna.


masina mea nu curata arsura de pe oale si tavi, pe aceea o "rezolv" inainte cu un buretel din sarma; eu am luat de la Beko o masina nu f. scumpa, dar sunt multumita de ea.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.



Teodora,ad ca tu ai masina de spalat cum imi doresc eu si ca esti multumita.Imi poti spune te rog la ce pret ai luat-o?Sunt mai multe tipuri de masini de spalat vase Beko?Eu am o nelamurire si te rog sa ma lamuesti tu.Masinile astea de spalat Beko sunt clasa A,sau la uscare sunt clasa B?Consuma mult masina ta?Cred ca scrie in cartea ei despre consum.Face zgomot?Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinie2001 spune:

Buna Simona,

Am vazut mesajul tau si m-am gandit sa iti raspund. Sper sa te ajute ce am scris eu aici.


Eu am BOSCH de doi ani si sunt foarte multumita de ea. Paharele scartie de curatenie si ciclul de uscare e super - in sfarsit am pahare fara pete. Insa am descoperit pe pielea mea ca trebuie sa urmezi cateva reguli:
1. Sa cureti/clatesti grosul de pe farfurii, oale etc. inainte sa le bagi in masina;
2. Daca vrei pahare fara pete nu pune vase unsuroase in masina
3. Cel putin o data pe saptamana pune masina pe un ciclu de curatare

quote:
Originally posted by simsimona

... le rog sa-mi spuna si mie daca masina de spalat vase curata cratitile si tavile de mancare facuta la cuptor (de ex. varza la cuptor, friptura), care sunt arse pe margine.


Tavile arse pe margine nu se curata prea bine. S-ar putea sa ai noroc daca imediat ce ai scos tava din cuptor ai pus-o la inmuiat in apa cu detergent de vase. Oricum mai curate ies cand speli cu mana.

quote:
Originally posted by simsimona

As mai vrea sa mai stiu cara marca de masina de spalat vase o considerati mai buna.



Din cate am vazut eu ce e mai scump e mai bun. Dar cred ca ar trebui sa te asiguri ca ai un consum de energie mic adica A sau A+, sa verifici ca sertarele pot fi scoase si inaltimea rafturilor e reglabila (poti sa pui si oale sau tavi mai mari). E bine sa nu fie prea zgomotoasa - mai ales daca stai la bloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Multumesc din suflet fetelor pt.sfaturile voastre!Am fost azi in depozit pt.masina Beko dar au spus ca acum au mai apaut si masinile Louis Axton http://www.cauti.ro/compara_preturi_produse/electrocasnice/masini_de_spalat_vase/--pord-1--pasc-1.html si sunt facute tot de beko si pretul este un pik mai ieftin.Acum,nu stiu ce sa spun....m-am uitat la clasa lor de energie si toate au clasa B la uscare,in rest au clasa A.Cei de la depozit mi-au spus ca majoritatea masinilor de spalat vase au clasa B la uscareAcum, va intreb si pe voi:asa este?Si masinile voastre au tot clasa B la uscare?Asta inseamna ca consuma fff multa energie electrica pt.uscarea vaselor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
Originally posted by simali

anyella. Ce detergent ai comandat de la AMWAY? Eu stiu ca nu au nimic pentru masina de spalat vase prin retelele din Romania. Vezi sa nu iei cine stie ce trambita.




l-am si primit de mult,scuze dar nu am mai intrat din lipsa de timp,este:dish drops automatic de 1,4 kg + un agent de clatire bleu de 500 ml...sare de dedurizare nu au,din pacate cind am vrut sa le probez totul a fost ok pina la eliminarea apei...nu mi-au montat furtunul corect si apa a fost evacuata afara pe gresie ,noroc ca nu a fost multa,i-am dat pt prima oara ciclul de clatire cum scrie in instructiuni,fara spalare decit cu agent de limpezire...de atunci nici nu am mai avut timp sa imi chem instalatorul!

aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Vreauuuu si euuuuu!!!!! d'asta: http://www.domo.ro/produs.php?id=P:4219

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

CLYO abia am vazut postul tau.Sorry.caut manualul si iti spun daca gasesc ceva.

Poze frumoase cu noi
filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Daria astept vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Fetelor,masinile voastre sunt incorporabile?Am fost ieri la Vega si am vazut ca au acolo f multe modele,dar toate incorporabile si cea mai ieftina ar fi 500 si ceva de euro si aceea are clasa BAcum,vreau sa va intreb si pe voi de care aveti,ca,chiar nu stiu de care sa iau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

am si eu o intrebare: dupa spalare trebuie sa le stergi sau sunt ok uscate?


Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

uscate

Mergi la inceput