Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

Clyo scuza-ma,iarta-ma,injura-ma,bate-ma .Is baba batrana cu dintii de lana. Uitai
Am deschis amu' manualele de utilizare...mai...nu gasesc dom'le niciunde sa scrie de detergent.perseverez si daca gasesc te anunt

Poze frumoase cu noi
filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Daria, stai linistita, m-am gandit ca ai uitat
e f ciudat, problema apare cand foloseste programul scurt(35 grade).

daca imi aduc aminte corect, in manual era o sectiune ceva de genu probleme ce pot aparea si rezolvarea lor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Mi-a venit si mie masina de spalat vase marca Ariston. M-am descurcat eu in mare dupa ce am tot citit vreo ora la carte, dar nu stiu ce-i cu sare-a asta. Ce fel de sare trebuie sa-i pun. Normala? Ca la mine in carte scrie sare speciala pentru masini de spalat vase, adica de care? Si daca-i pe-asa o gasesc la supermarket? Sau unde? Ce-i drept nici ca m-am uitat dupa produse din astea pana acum Si daca e normala de gatit adica, din aia iodata sau nu? Sa nu radeti de mine ...va rooog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Miramar,draga mea, nici eu nu ma pricep,dar nu cred ca este vorba de sare normala.Am auzit ceva de sare dedurizanta si mi se pare ca pastilele alea 3 in 1 de la calgon contin asa ceva.
Asteptam sa vedem poate ne explica fetele ce si cum ca si pe mine ma intereseaza.Oricum, nu cred ca este virba de sare normala,dar eu stiu....
In alta ordine de idei,sa stapaniti sanatosi masina.Cat ati dat pe ea si de unde ati luat-o?Are clasa A la spalare si la uscare,ca eu am vazut ca majoritatea masinilor de vase au clasa A la spalare si B la uscare.V-ati descurcat usor cu montatul?Ati luat e 12 seturi sau de 9?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Miramar, e sare speciala, sare de dedurizare, eu o cumpar din Carrefour si Metro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Nadyana. M-am lamurit ca e sare speciaala. Si da pastilele 3 in 1 contin si deteergent si aditiv clatire si sare, dar nu sunt suficiente, cel putin nu pentru apa pe care o am eu. Asa incat o sa pun si sare in recipientul de sare si la fiec. spalare voi adauga si aditiv de clatire, caci altfel am vazut la altii apa fiind f. dura, iti ies vasele cu dungi.

NU mai stiu cat am dat pe ea pentru ca eu am luat toata bucataria atat mobila cat si MSV, cuptorul, plita, hota, chiuveta de la Sipro. Ei au venit si mi le-au montat o data cu mobila. MSV este pt. 9 seturi si este marca Ariston, spalare consum A, uscare B. La fel si cea de spalat rufe cu uscator, tot Ariston - spalare A, uscare B. Din cate am inteles nu exista consum A pt. uscare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Da,asa credeam si eu ca nu exista,dar azi am fost prin oras si..exista.Acum, nu stiu ce sa fac.Sa dau 4 mil. in plus pt clasa de uscare A?Sau sa iau una cu clasa de uscare B?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

De cand am masina de spalat vase nu imi mai imaginez viata fara ea...sincer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Pentru fetele care au zis ca au vazut numai masini cu clasa de uscare B, vreau sa le spun ca si eu intentionez sa-mi cumpar masina de spalat vase si am studiat piata, iar in acest moment m-am hotarat pentru o masina de la Bosch (nu mai tin minte codul)de 60 cm, clasa AAA (energie, spalare, uscare) care se gaseste la Domo cu 14 mil. si se da si in rate. Cele mai multe pe care le-am vazut la preturi comparative aveau clasa de uscare A, asa ca sa nu va grabiti si sa mai cautati...

Scuzati-ma daca sunt off-topic, dar pt. ca vorbim despre un produs electrocasnic vreau sa va intreb ce parere aveti daca este adevarat ce am auzit ca dupa aderarea in UE acestea se vor ieftini, ca nu se vor mai plati nu stiu ce taxe? Sa-mi cumpar masina acum, de Sarbatori (poate la niste promotii), sau sa astept dupa 1 ian.2007?

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

clyo draga me,sa stii ca am puricat toiata cartea dar n-am gasit ceea ce cautai tu. este o foaie in care-s specificate diverse "daca-atunci", adica in caz de stricaciunea x,se aplica metoda y.Dar nu se refera la detergent. Daca te ajuta,iti scanez foaia sa vezi.
totusi...cred ca-i o defectiune,pt ca e putin cam ciudat,dupa cum spui,sa nu ia detergent strict la spalarea rapida.Sunati la service,ar fi bine sa o doforiceasca cioneva,pt ca s-ar putea sa aiba o hiba

Poze frumoase cu noi
filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput