Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Simsimona si Giova va multumesc. Si eu am vazut una la magazin care e mica (Bosch) inalta de 40 si lata de 50. Micuta si ma tenteaza dar tb sa vad unde as putea sa o montez.


Miki

Barbye are nevoie de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
Originally posted by mihaela73

Hai ca esti draguta . de abia ai primit-o si stii mai multe decat mine care o am de 2 luni! Eu am Franke si nici acum nu stiu bine sa o folosesc... Ce stiu: sunt 3 chestii care trebuie puse in masina 1sare pentru dedurizarea apei(aici cica ar trebui sa contactezi apa nova sa afli cat de dura e apa furnizata de ei...ma rog) care se pune odata si ar trebui sa aibe un indicator care sa-ti arate cand mai trebuie sa reincarci. Sarea se pune dizolvata in apa, adica umpli rezervorul cu apa si dupa torni sare si trebuie sa ai grija sa nu ramana sare pe langa rezervor, sa stergi sarea picata pe langa orificiul de incarcare si sa ai grija sa fie insurubat cum trebuie dupa ce termini operatia. 2 solutie pentru clatire care la fel- incarci cand se termina..3. detergent-sa nu pui mai mult decat trebuie ca ramane pe vase. In intructiunile de folosire scria ca pastilele 3 in 1 contin tot ce trebuie dar exista riscul sa nu se dizolve cum trebuie asa ca mai bine folosesti 3 "ingrediente". Eu am cumparat de la Reckitt Benckiser ca astea mi-au sarit in ochi in supermarket. A mea masina nu are indicator de incalzire a apei, are niste programe: pt prespalare, pt pahare, ECO ...ma rog eu il folosesc pe ala care are simbol niste farfurii dar nu am pus decat odata o tava la spalat si a curatat-o bine...
Asteapta sa vezi si ce-ti scriu cunoscatorii pentru ca ea sunt o novice




se pare ca avem acelasi model,cu o mica/mare diferenta eu o am de trei ani si nu am folosit-o niciodata! mi-a bagat-o designerul care mi-a facut bucataria pe git,e incorporata in mobila de bucatarie,cind mi-a montat tot mi-a dat instructiunile de folosire,le-am tradus cum m-am priceput,un pic de italiana/franceza/engleza...si cind am vazut eu cam ce trebuie:detergent special,sare pt.dedurizarea apei si o gramada de simboluri m-am lasat-sint atehnica rau ,acum parca as folosi-o si eu mai ales pt. tavile de yena unde mi s-a spus ca ar face minuni! chiar am comandat ceva de la emuey(nici nu stiu dc scriu corect) sa vedem ce iese...a mea are inca tipla pe butoanele cu simboluri...decit am facut proba la ea cind am montat-o sa vad daca merge
spune-mi si mie daca mai stii ceva suplimentar de ea pt. ca eu chiar ma gindeam sa o scot si sa o vind ca imi ocupa un spatiu degeaba

aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

S-a facut un studiu unde sa spune ca daca spalam cu masina de spalat vasele facem o economie de 180 de ore minim intr-un an, adica ai in plus 180 de ore pe an pentru cei dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

total de acord cu tine,olim...dar eu traiesc in ROMANIA,pe cine intreb...crede ca's "mofturi",mai astept si eu un raspuns


aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Adica sa ai masina de spalat vase e un moft, dar sa ai audi nou si sa stai intr-un apartament de 40 de m2 nu e moftnu vorbesc de tine, dar sunt multe cazuri, exact cumnatul meu, care vede anormal ca eu sa am masina de spalat vase, dar el sta intr-un apartament de 40 m2 cu 2 copii, dar are GOLF
eU CRED CA TOATE TREBUIE SA NE GANDIM SA NE PROTEJAM NOI PE NOI, CA DOAR NU SE VA GANDI SOACRA LA ASTA
o ZI BUNA TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by olim

Adica sa ai masina de spalat vase e un moft, dar sa ai audi nou si sa stai intr-un apartament de 40 de m2 nu e moft


super remarca, olim, si eu cred la fel. acum, desigur, barbatii sunt mai cocosi cu masini "bengoase", dar cunosc cel putin unul-sotul meu- care nu pune automobilul pe primul loc.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

quote:
Originally posted by olim

Adica sa ai masina de spalat vase e un moft, dar sa ai audi nou si sa stai intr-un apartament de 40 de m2 nu e moftnu vorbesc de tine, dar sunt multe cazuri, exact cumnatul meu, care vede anormal ca eu sa am masina de spalat vase, dar el sta intr-un apartament de 40 m2 cu 2 copii, dar are GOLF
eU CRED CA TOATE TREBUIE SA NE GANDIM SA NE PROTEJAM NOI PE NOI, CA DOAR NU SE VA GANDI SOACRA LA ASTA
o ZI BUNA TUTUROR




mare dreptate ai! off-topic:stiu si eu pe cineva care sta intr-o garsoniera inchiriata dar are bmw...la mine nu e cazul intradevar,dar pur si simplu nu am stat sa spal citeva farfurii/pahare cu ea,o prietena din germania care o foloseste mi-a spus ca curata ft. bine arsura de pe vasele de yena pe care eu le folosesc frecvent la cuptor-acum astept comanda cu detergentul...

aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Nici al meu sot nu pune masina pe primul loc, eu prefer 2 masini iftine si bune, adica opel, decat un audi Amandoua au fost 27.000 de euro, si sunt noi
Eu i-am zis sotului, ca daca vrea casa noastra, eu fara masin de spalat vase nu ma mut, iar el zice de masina de spalat haine.Eu folosesc calgon 4 in 1 si is foarte multumita, si sarea tot de laei o folosesc, ca am incercat cu marci ieftine, si nu m-au convins.
O seara buna tuturor, si lasati ce zice lumea, important e voua sa va fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simali spune:

anyella. Ce detergent ai comandat de la AMWAY? Eu stiu ca nu au nimic pentru masina de spalat vase prin retelele din Romania. Vezi sa nu iei cine stie ce trambita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Of, ce as vrea si eu una, dar mi-a promis-o deabia dupa ce ne mutam in casa noua!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput