Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Am si eu o intrebare despre masina de spalat vase: cat sunt de silentioase? Intreb asta ptr ca cea de spalat o ador, insa nu pot sa o folosesc atunci cand pot (cand doarme bb sau cand dorm vecinii!)- de aceea ma gandesc sa o schimb.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

xelanoimis, nu cred ca e o idee foarte buna s-o pui peste masina de spalat rufe. In primul rind iti va fi foarte greu sa pui si sa scoti vasele din ea, in al doilea rind stiu ca trebuie sa ai un suport special ca sa asezi o masina de spalat/uscat peste alta -- cred ca e valabil si in cazul tau.

mihaser, sint silentioase. Nu cred ca are importanta marca, n-am auzit nici una pina acum sa faca zgomot cit o masina de spalat rufe. In mod normal nivelul de zgomot pt o masina de spalat vase e in jur de 50 dB, iar pt o masina de spalat rufe in jur de 60 dB. Ca sa ai si termen de comparatie frigiderele au cam 40 dB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Si eu isi multumita de ea d.p.dv. al galagiei.Sunt foarte silentioase, eu chiar o pun la ora 23, ca atunci incepe reducerea la curent
O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Pegasis, Olim multumesc mult! sper sa achizitionam una la anu`...aici in Ro cand spui ca vrei sa iti ei masina de spalat vase, mai ales cand esti in concediu ptr cresterea copilului, se uita lumea chioras la tine.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Da ce ai tu cu lumea care se uita chioras,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Si eu am masina de spalat vase. E drept ca nu o folosesc mereu, zi de zi, ci doar atunci cand avem musafiri, vreo petrecere ... dar asta pt. ca nu avem copii, suntem numai in doi, deci, imediat spal ceea ce murdarim.
Dar da, o consider fff utila atunci cand familia este mai numeroasa ... timpul economisit il dedici familiei, persoanelor dragi. Este fff buna!

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Buna fetelor! Hai ca mi s-a facut pofta de o masina de spalat vase . Exista de mai multe dimensiuni? Eu as vrea-o pe cea mai mica pt ca suntem numai doi. Ce marca e mai buna si se gaseste pe piata romaneasca? Cam cat costa?
Eu sunt in renovare si vreau sa schimb mobila de bucat si dc imi iau o mas de spalat vase tb sa-i gasesc de acum locul.


Miki

Barbye are nevoie de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mihaela73 cum e masina de la Franke? Buna?
Noi am comandat un model, care ispala si la jumate si are o optiune si pt. vase murdare, uleioase si prajite.

Am avut una in Italia, dar aia era slabuta.Murdarea mai tare vasele, decat sa le spele. Si eu le clateam inainte. ce sa mai vb. de cele scoase din cuptor.
Nici nu mai stiu ce firma era, dar tare dezamagita am ramas.
Sunt curioasa daca asta isi merita banii, sau nu.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Miki, eu am cautat pe Google - "masina de spalat vase" si am gasit vreo 2 site-uri care aveau masini foarte mici (de 2 seturi de vase, cred), Bosch si erau mai ieftine ca cele mari (cam 9 mil.).
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by simsimona

Miki, eu am cautat pe Google - "masina de spalat vase" si am gasit vreo 2 site-uri care aveau masini foarte mici (de 2 seturi de vase, cred), Bosch si erau mai ieftine ca cele mari (cam 9 mil.).
Simona



eu am vazut de 2 feluri, ma refer la latime, de 45 sau 60 cm. aia de 60 e cat o masina de spalat haine. e enorma, nu renteaza daca nu are incarcare la jumate, ca nu o umpli tu de vase.
altele nu am vazut.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput