Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Eu nu am masina de spalat vase,dar prietena mea si-a cumparat recent una,la recomandarea cuiva.Este foarte incantata de achizitie,a zis ca o scuteste de o gramada de munca(ea avand si doi copii,unul de 3 ani si unul de un an ).M-a sfatuit calduros sa-mi cumpar una,dar deocamdata am altceva pe lista de prioritati.Dar cei care dispun de fonduri ar trebui sa si-o cumpere,ca vorba aia,in loc sa ne bucuram de copii si familie stam si spalam vase...Irina si bb Ilinca(26 apr '04)
Trebuie sa cobori din barca daca vrei sa mergi pe ape.
today

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crism spune:

fetele, de unde ati luat. Mama mea este impresionata cu a mea si vrea sa isi ia una cand ajunge acasa...
Aveti sugestii?


Cristina, mamica lui Connor(4), Elena(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mate spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Si pe mine ma bate gandul sa iau masina de spalat vase. Dar soacra-mea zice ca oricum trebuie spalate putin inainte sa la bagi in masina (ca asa a vazut ea in germania). Tatal meu zice sa ii dau lui banii si mi le spala el. Sotul meu e rezervat. mama e de acord cu mine. E clar cine spala vasele, nu? (robotu in fiecare zi, vasele lui Petra la care trebuie sa insist cu spalatul).
Voua va e utila? Ca eu taaaaare mi-as lua.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI




Draga mea,e foarte utila.A devenit in scurt timp "prietena mea ce mai buna" impreuna cu masina de spalat rufe.Nu ezita daca ai posibilitatea...



Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Christinel
New Zealand
Osama

Cine da din coate...departe ajunge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Originally posted by crism

fetele, de unde ati luat. Mama mea este impresionata cu a mea si vrea sa isi ia una cand ajunge acasa...
Aveti sugestii?


Cristina, mamica lui Connor(4), Elena(2)

Eu am luat-o din Plaza Romania, de la Media Galaxy. Si inca un sfat: daca spatiul va permite luati de 60 cm latime (nu 45).

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Tocmai vroiam sa deschid si eu un subiect despre masina de spalat vase, cand l-am gasit pe acesta... Am citit tot ce s-a scris, dar nu am gasit raspunsul la intrebarea pe care voiam eu sa o pun. Daca mai vin pe forum fetele care au raspuns mai sus, le rog sa-mi spuna si mie daca masina de spalat vase curata cratitile si tavile de mancare facuta la cuptor (de ex. varza la cuptor, friptura), care sunt arse pe margine.
As mai vrea sa mai stiu cara marca de masina de spalat vase o considerati mai buna.

Va multumesc mult si va pup pe toate!
Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by simsimona
...daca masina de spalat vase curata cratitile si tavile de mancare facuta la cuptor (de ex. varza la cuptor, friptura), care sunt arse pe margine.
As mai vrea sa mai stiu cara marca de masina de spalat vase o considerati mai buna.


masina mea nu curata arsura de pe oale si tavi, pe aceea o "rezolv" inainte cu un buretel din sarma; eu am luat de la Beko o masina nu f. scumpa, dar sunt multumita de ea.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Draga Teodora, sunt profund dezamagita... Daca zici ca nu spala cratitile si tavile (cele mai grele), atunci de ce mai esti multumita, ca restul se spala foarte usor si mai repede cu mana decat cu masina de spalat si cu detergent mai ieftin??!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

quote:
Originally posted by simsimona

Draga Teodora, sunt profund dezamagita... Daca zici ca nu spala cratitile si tavile (cele mai grele), atunci de ce mai esti multumita, ca restul se spala foarte usor si mai repede cu mana decat cu masina de spalat si cu detergent mai ieftin??!!!


Simona, aceeasi reactie, de dezamagire, am avut-o si eu cand am aflat ca nu curata arsurile. Dar mie nu imi place sa spal vase, am gatit separat pt. copil, aveam o multime de oale, tacamuri, farfurii si petreceam mult timp spalandu-le; in plus, chiuveta era tot timpul plina de vase, ceea ce imi crea un discomfort si aveam impresia ca oricate spal apar tot altele si altele murdare. Cum ajutor in gospodarie nu am de la nimeni, am zis ca merit luxul unei masini de spalat si intr-adevar economisesc timp, in care fac ce vreau eu, de ex. stau pe DC:). De cand piticul e la gradinita nu mai pun masina decat o data la 2 zile.Oricum, as suferi daca s-ar strica, omul se obisnuieste repede cu binele...


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare.
Eu sunt foarte multumita de masina mea, si nu se pot compara vasele spalate cu masina cu cele spalate de mana.A mea masina are un program pentru oale, tigai , program pe care il folosesc cand fac mancare in cuptor.DFar nu inteleg de ce sa ard oalele voastre in cuptor, ca ale mele nu sunt arse, si nici pe foc, ca am vitroceramica si nu aragaz.
Dar cred ca vasele care sunt murdare de mai mult timp nu poate sa le curete de tot masina, chiar daca ii puneti solutie pentru curatat oale, cred ca este si in Romania, este un detergent special.
Dar cred ca cel mai mare avantaj are timpul liber care ti-l ofera cand ea spala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Buna,
dupa tot ce am citit pe forum tocmai m-am hotarat ca vreau si eu o masina pentru vase :). Acum vine marea mea problema, spatiul... O are cineva pusa la inaltime? Imi inchipui ca trebuie sa iau una incorporabila si as vrea sa o pun deasupra masinii de spalat. Oare e ok?

Mergi la inceput