Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Diana , iti multumesc tare mult pentru raspuns. Nici eu nu folosesc oale mai mari deci ar fi ok si pentru mine. Dar oare la alte modele aceste ies uscate sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miricris spune:

Am o prietena care ca si mine uraste sa spele vasele, si-a luat masina de spalat vase si am constatat cu stupoare ca le spala tot de mana zice ea ca prefera asa decat sa ramana cu tot felul de substante pe ele si sa se intoxice copilul. M-a lasat masca.
Eu ramanla ideea ca msv e super incasa mai ales cand ai copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

miricris chiar nu o inteleg pe prietena ta.la programul pe care il folosesc eu la masina de spalat vase le clateste de 4 ori, nu prea cred sa ramana detergent pe vase.eu una nu bag tigaile de teflon ca ma gandesc ca poate intra in material detergent fiind mai poros, in rest bag de toate.

Poze

www.tickercentral.com/view/aat9/1.png" target="_blank"> Dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Am revenit din nou la acest subiect.Momentan renuntasem la ideea de ami mai lua masina,cand am vazut ca una mica e 14,15 milioane.dar cum sotul si-a gasit servici,eu nu mai am timp sa fac nimic prin casa,ca fetita nu ma lasa,si teancul de vase se aduna in cele 2 chiuvete.Dac avaeam 3,poate se umpleau toate 3.
Deci...eu n-am masurat bine...am masurat in interiorul corpului,adica dupa ce luam sertarele...si asa imi ieseau 60 cm.Dar...ieri mi-am dat seama ca pot sa scot cu totul corpul de sub blat.Si asa as avea o inaltime de 82,o latime de 58 si o adancime de 55 cm.Deci incape o masina de 9 seturi.Poate daca mai imping putin corpul de langa,ca am vazut o distanta de 3 cm,as face o latime de 60 cm.Dar majoritatea masinilor au o inaltime standard,de 85 cm.Naspaaa....m-am gandit la una incorporabila.Ca acelea au o inaltime de 81,82 cm.
Acuma va intreb pe cele care aveti masina incorporabila,trebuie sa pun pe usa o bucata de blat ca si mobila???Sau este si varianta alba???Si furtunurile,unde sunt pozitionate???In spate,ca si la masina de spalat haine???Ca daca e asa,nu mi-ar incapea...
offf...grea alegere...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

http://www.electrolux.ro/Files/Brochures/Romania/ELECTROLUX_BI_2008.pdf
la pag 78 ai schitele de incorporare.
Piciorusele pot jongla intre 100-170 mm.

Sper sa nu fiu acuzata de reclama,insa a fost primul producator care mi-a venit in minte din cei ce au pe net schitele.De vrei mai multe schite,iti scanez luni si trimit.
Nu sunt f coerenta ,nu e cea mai buna zi azi,insa intreaba-ma ca vand doar incorporabile.

Aaaa,si sunt din Focsani,nu am interese oculte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nina multumesc frumos.Acuma cautam o masina,am constatat ca nu prea sunt modele incorporabile in magazine din pacate,si care sunt sunt f scumpe.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

incearca la IKEA - eu de acolo am luat-o si am integrat-o fff bine in bucatoarie - e bosh si ffffffff harnica! the best! mai ales daca urasti vasele , oalele...murdare - scartaie de curatenie - eu le pun la 50 de grade si sunt impecabile!!!folosesc pastile 3 in 1 - sunt singurele care le-am gasit si atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana_bebe

incearca la IKEA - eu de acolo am luat-o si am integrat-o fff bine in bucatoarie - e bosh si ffffffff harnica! the best! mai ales daca urasti vasele , oalele...murdare - scartaie de curatenie - eu le pun la 50 de grade si sunt impecabile!!!folosesc pastile 3 in 1 - sunt singurele care le-am gasit si atat


Din pacate la noi in Cluj nu este Ikea...Azi ma duc sa mai caut.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor, mi-am luat si eu masina de spalat vase, e Franke.sper sa si invat sa o folosesc!

acum vreau si eu sa intreb : ce tb sa cumpar? detergent, sare, etc?? ( am citit mai demult pe aici). Ce anume sa cumpar? am vazut mai multe produse : Calgonit 10 in 1, Somat, etc...Deci, ce tb sa cumpar??

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

fetelor, mi-am luat si eu masina de spalat vase, e Franke.sper sa si invat sa o folosesc!

acum vreau si eu sa intreb : ce tb sa cumpar? detergent, sare, etc?? ( am citit mai demult pe aici). Ce anume sa cumpar? am vazut mai multe produse : Calgonit 10 in 1, Somat, etc...Deci, ce tb sa cumpar??

Mami de fetita si de baietel




Felicitari!!!Sa o folosesti sanatoasa!!!
Cat a costat???De unde ai luat-o???Ce dimnensiuni are???Eu sunt in curs de achizitie.Studiez deocamdata piata.
Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea cu detergentii.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput