Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Ramonella, nu as putea sa-ti dau acum mai multe detalii, am cumparat masina prin comanda la cei care ne-au facut si mobila de bucatarie ( plus alte electrocasnice) si nu am acum facturile in fata ( sunt in apartamentul in care ne vom muta, unde e si masina). Masina e mica, cred ca de 45.

astept sa-mi spuna cineva ce sa cumpar......

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

sunt foarte bune masinile Franke dar sunt cam cumpe incearca Bosh - sunt normale la pret su nu ai ce sa le reprosezi
eu am Bosh pun detergent de vase pastile la cutie din Carrefour si atat cred ca se numeste Calgonit 3 in 1 (5 in 1, 7 in 1...)- o pastila/spalare - atat!
daca cititi pe cutie veti vedea ca au de toate in ele
am luat o data si de la Amway si tare proaste au fost!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

merci DaNA.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

eu am un Ariston, incorprabil, LFT 114/HA, de un an de zile(am dat 2000 lei de la darel, sigur acum s-au mai ieftinit). Sunt foarte multumita, spal si biberoanele si tetinele piticului in ea. Folosesc pastile calgonit in general, dar acum am o cutie de pastile luate din Mega Image, marca 365, 50 buc la 16 lei, super pret si sunt super bune(nu ramane pic de detergent pe vase, iar paharele "scartie")
daca vasele sunt murdare rau, pun doua: una in compartiment si una jos, la liber. Adevarul este ca am scutit o gramada de timp pierdut aiurea prin achizitia ei si a fost de un real folos mai ales in perioada in care Vlad era mic si nu aveam timp de nimic (la inceput am considerat-o "moft")

Succes si spor la spalat vase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Am luat legatura cu cei care ne-au facut mobila.S-a uitat pe calculator la proiect si mi-au zis ca pot scoate 2 corpuri,unul mic si unul mare si sa bage una de 60.Ei distribuie masini Ariston,sunt prim distribuitori pe Cluj parca,si au preturi mai mici.
Masinile Ariston sunt bune???

Felicic acuma vad ca tu ai scris ca ai Ariston si esti multumita de ea.Spala bine???Mancarea uscata o spala???Adica daca le spal o data la 2 zile,se duce mizeria???
Te mai intreb dac aam ceva,ca o sa dau o gramada de bani pe ea,si nu vreau sa-mi para rau.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Gata,m-am hotarat.A cazut ideea cu masina incastrabila,pt ca ne costa foarte mult,chiar cu reducerile care ni le faceau ei.Ajungeam la 27 de milioane,ceea ce e f mult pt noi.

Asa ca am hotarat ca o vom pune in camara,nu mai modificam mobila.Trebuie doar sa facem 2 gauri in perete pt ca sa ajunga furtunul la teava de scurgere.
Am fost si am ales si modelul.Whirpool ADP 4737.E 17 milioane.Are program si pt oale,si pt incarcare la jumatate.Acum mai trebuie sa o cumparam.
Daca are cineva acest model,vreau sa stiu ce parere are.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

ma uit eu maine sa vad exact modelul meu si revin!

Cri mami de Ale ( 2003) & +31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

ramonella: 2700 ron? este muuuult. Chiar m-am uitat dim pe factura: am luat-o in martie 2008 si am dat 2000 ron. Ma surprinde pentru ca in general, am observat ca pretul la electrocasnice a scazut destul de mult(ar mai fi explicatia ca eu am cumparat toata aparatura de la ei si cred ca am beneficiat de reducere)
Eu o folosesc o data la 2 zile, in we in fiecare zi. spala si oalele destul de bine (bine, daca nu sunt arse de cuptor foarte tare), iar farfuriile trebuie puse cu atentie, sa fie paralele, daca se lipesc intre ele, normal ca nu ies impecabile, nu ajunge apa si detergentul la ele. Nu folosesc programul de "prespalare" si vasele ies ok.

Nu am mai avut alta inainte, asa ca nu pot face o diferenta intre marci, cum m-as pronunta la MSR, eu una sunt foarte, foarte multumita ca ma scapa de o corvoada.

Mult succes si ...spor la spalat vase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Uite ce promotii are Bosch-ul la autonome:
perioada 01.07 - 31.08 avem preturi promotionale la patru masini de spalat vase.

Cod Pret raft promo
SGS43F02EU 1450
SGS53F02EU 1660
SRS53E32EU 1499
SRS55M42EU 1600
Am copiat din e-mailul de munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Si eu sunt prietena fooooarte buna cu masina de spalat vase. avem un indesit, nu stiu ce model, dar sunt multumita de ea, ca-mi scuteste mult timp.
Poate ma ajuta cineva cu un raspuns. are un compartiment in care se pune sarea speciala si de ceva vreme s-a golit. Am observat ca este apa in compartimentul respectiv (e situat undeva in partea de jos,apa curge pe capacul lui). Intrebarea este cum scot apa sau cum adaug din nou sarea? e normal sa fie apa acolo in permanenta?
Multumesc!

Mergi la inceput