Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Am luat si eu din Carrefour sare din aceea pt. masina de spalat, si am mai luat si un detergent pt. curatarea masinii: se toarna in interior si se pune un program sa mearga "in gol".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Din pacate blatul e pus mai jos de 80 cm...parca ne-a intrebat cel ce ne-a facut mobila acum 4 ani,ca vem sa punem masina de spalat vase???Si noi am zis nuuuuuuuu Si deci nu incape una de 80....Si parca e pacat sa dau banii pe una asa mica,cand e la acelasi pret cu una mare.Offf,nu stiu ce solutie sa gasesc...ca nu se prea poate face nimic.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Buna fetelor,
Am primit o masina de spalat vase ARDO, de la o prietena care s-a mutat din tara. In manual nu scrie cata sare sa-i pun... Aveti voi vreo idee?
Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

[quote]citat din mesajul lui RAMONELLA

Din pacate blatul e pus mai jos de 80 cm...parca ne-a intrebat cel ce ne-a facut mobila acum 4 ani,ca vem sa punem masina de spalat vase???Si noi am zis nuuuuuuuu Si deci nu incape una de 80....Si parca e pacat sa dau banii pe una asa mica,cand e la acelasi pret cu una mare.Offf,nu stiu ce solutie sa gasesc...ca nu se prea poate face nimic.


Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


[/quote

Da, ma gandeam eu ca-i facuta la comanda mobila, altfel n-avea cum sa nu incapa(ca si inaltime). O solutie ar mai fi sa modifici un pic mobila in sensul sa-i cumperi niste picioruse sa o mai inalti un pic, eu zic ca ar merge cu un pic de modificari ale dulapurilor.Sau sa modifici numai acolo la chiuveta unde montezi masina, facuta alta masca care sa fie un pic mai inalta, nu stiu exact cum e mobila facuta dar sigur trebuie sa existe o solutie.la ce inaltime sunt facute dulapurile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elag

Buna fetelor,
Am primit o masina de spalat vase ARDO, de la o prietena care s-a mutat din tara. In manual nu scrie cata sare sa-i pun... Aveti voi vreo idee?
Mersi


Nu stiu cum e la modelul asta, dar cred ca toate au cam la fel(un mic recipient de plastic in interior(chiar sub gratarul de jos) special pentru sare. Si torni acolo pana se umple, masina te va anunta prinr-un semnal luminos cand se termina si trebuie sa mai adaugi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Ramonella, ai luat pana la urma masina aceea micuta? Ma tenteaza foarte tare si pe mine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Sunt total PRO masina de spalat vase ! am avut o perioada, dupa aia nu am mai avut si acum suntem pe puctul de a remodela bucataria care am zis ca se remodeleaza dupa ce instalez intai masina de spalat vase. Nu ma intereseaza cate dulapuri am, daca mai este loc de aragaz si frigider ! Nu ! Intai masina de spalat vase sa fie pusa la locul ei !

O consider un mare ajutor pentru gospodine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

Pt Chiara si Ramonella:folosesc acea masina Electrolux de aprox.1 an si sunt multumita de ea.
Am ales un model mai micut ca dimensiune pt ca, daca as fi luat unul mai mare, ar fi zacut mult si bine pana o vedeam instalata.Incap in ea 6 seturi de farfurii, tacamuri si mai ramane loc si de pahare/cesti de cafea.
Daca va mai pot ajuta cu ceva.......


Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Diana, iti multumesc mult pentru raspuns. Tigai, oale incap? Le curata bine? Si intrebarea foarte importanta: misca, sau vibreaza tare in timpul functionarii? Adica, eu as vrea sa o pun undeva mai la inaltime si m-ar interesa daca s-ar preta la asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

Buna Chiara.
Cand am de spalat tigai si oale le pun doar pe acestea.Ce nu-mi place este ca nu ies asa uscate ca restul vaselor(de ex, ca paharele).Dar, trebuie sa spun ca folosesc oale medii pt gatit , max 3 litrii(ne-am obisnuit sa mancam max 3 zile dintr-o ciorba), iar tigaile sunt pt felul 2, pe care il preparam pe moment.Nu cred ca intra mai mult de 2 oale mai mari in ea.
In privinta vibratiilor:si eu am montat masina sus, peste cea de spalat rufele si nu am avut surprize pana acum .

Diana

Mergi la inceput