Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Sa nu pui sare de bucatarie ! Exista sare speciala pentru masina de spalat vase, de la Calgon sau de alte firme, imi scapa acuma numele ... Eu am folosit de toate, am masina Indesit mai micuta, adica 45 cm latime, nu din cea de 60 cm, pentru 12 tacamuri. O am de vreo 5 ani si sunt multumita, n-am avut probleme.
Cateodata mi se pare si mie ca nu clateste bine, dar s-ar putea sa fie de vina si detergentul ... Eu folosesc praf, dar mi-a spus o colega care a folosit mai mult pastile ca ar fi mai bune ... Dupa ce termin praful o sa incerc si eu cu pastile.

Am vazut ca sunt multe pagini de subiect si poate s-a mai scris, dar va spun ce am observat eu la a mea:
- se curata BINE: vasele de sticla, iena, ceramica, borcanele (puse cu capul in jos pe un bat din ala), oalele sau tavile emailate
- NU se curata bine: oalele de inox (se pateaza si nici nu se ia mizeria de pe ele), oalele adanci (probabil nu ajunge bine jetul la ele), tacamurile (mi-au ruginit)

Poate nu am cel mai reusit model sau poate gresesc pe undeva la detergent sau produsele de clatire ...

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">Hai sa discutam despre frumusete si ... bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Mersi fetelor va ...
Firma este Candy, insa modelul...nu-l stiu
O sa caut sare speciala, sper sa gasesc tot in hipermarketuri.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Si eu tot Candy am. Am gasit la Kaufland sare si detergent care sunt f bune si ff ieftine (pana in 10 lei) si sunt cutii destul de mari. De ex sare am cumparat acum o aprox. o jumatate de an si inca mai am jumate de cutie, iar detergentul tine 2-3 luni daca speli in fiecare zi.

My baby...to come
www.lingua-translations.com" target="_blank">and my job
Arbeite klug, nicht hart!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

gata, m-am hotarat si eu sa imi iau masina de spalat vase, mai ales ca imi schimb bucatraia si pe urma nu mai am unde s-o pun, asa ca fac un efort si cumpar. m-am uitat pe net si rasuitat si nu stiu ce sa aleg intre beko, indesit si zanussi, trei modele de la firmele astea fiind cele mai accesibile la pret. parca m-ar tenta beko, are mai multe fctiuni ca celelalte, dar are clasa b de uscare. ce ma sfatuiti, please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ni-na sunt si in faza in care caut sa cumpar masina de spalat vase incorporabila.As prefera Bosh dar parca sunt prea scumpe.In cautarile mele am gasit Whirlpool ADG 7555. Din pacate nu prea am gasit multe amanunte despre ea.Asa ca please help me!
Ce ma intereseaza e daca ai ceva informatii despre ea.Caut o masina de 12 seturi dar sa pot sa si incarc la jumatate si de asta nu am gasit nimic. Am vazut ca recomanzi Bosh sau Ariston.Sunt probleme cu Whirlpool?

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Buna.Asa cum au spus fetele,Bosch-ul si Aristonul au un renume.Bosch-ul ca orice lucru nemtesc dar nici de la Ariston nu mi-au venit produse in service in aproape trei ani de cand vand incorporabile.Am vandut whirlpool-ul de care vb unei tipe ce are rate prin magazin si pe care o vad lunar(ca tre sa dea banutii) si este multumita de ea.
Aaa,si de nu stiati,Ariston-ul si Indesit-ul se fac in aceiasi fabrica din Italia.
De ce sunt mai ieftine Beko,Zanussi?Le-am studiat , comparat si am vazut ca finisajele nu sunt asa perfecte,inoxul nu e de aceiasi calitate,butoanele nu se imbina chiar impecabil,clasa mai jos de pret,chiar daca are aceleasi functii arata prin finisari si accesorii ca e mai ieftina.
Daca nu ai multi banuti,ia una mai ieftina,care te va tine pe putin cinci ani si cum sunt ele create,cand va ceda in acelasi spatiu vei putea introduce alta masina(dimensiunile sunt standard).
nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Nina, numai 5 ani sa dureze o masina?
Am aici un vecin care are Siemens de 20 de ani, abia acum a schimbat-o si a inlocuit-o tot cu un Siemens.
Poate a avut el noroc zic, dar totusi macar 10 ani tot cred ca ar avea durata de viata cam orice masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Aristonul are o garantie extinsa(platibila) la 5 ani,deci,din studiile lor,macar 5 ani produsele nu au nevoie de "doctor".Si Electroluxul vad ca a marit garantia,fara plati suplimentare tot la 5 ani.Pe asta m-am bazat cand am spus 5 ani.Imi cer scuze,constientizez ca am gafat.
nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Fetele, spuneti-mi si mie masina de spalat vase are alimentare cu apa rece, sau si alimentare cu apa rece si alimentare cu apa calda?

Multumesc anticipat de raspuns!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Masina de spalat vase se alimenteaza doar cu apa rece pe care o incalzeste singura...deci vei plati apa rece si energie electrica ptr incalzirea ei...eu am o masina de spalat Beko si sunt multumita de ea,se apropie de 5 ani

Mergi la inceput