Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns limiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadyana

Merci mult,Clyo!Deocamdata nu mai am intrebari,dar sunt sigura ca o sa mai am nelamuriri.Nu pot sa spun ca acum stiu multe despre masinile de spalat vase,dar macar am inteles ca se merita investitia.
Totusi,rog fetele care au masini de spalat vase Beko sa-mi spuna si mie cateva pareri despre ele.Sunt multumite sau nu?Pt.ca eu paca mi-as lua o masina de spalat Beko.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns limiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadyana

Multumesc din suflet fetelor pt.sfaturile voastre!Am fost azi in depozit pt.masina Beko dar au spus ca acum au mai apaut si masinile Louis Axton http://www.cauti.ro/compara_preturi_produse/electrocasnice/masini_de_spalat_vase/--pord-1--pasc-1.html si sunt facute tot de beko si pretul este un pik mai ieftin.Acum,nu stiu ce sa spun....m-am uitat la clasa lor de energie si toate au clasa B la uscare,in rest au clasa A.Cei de la depozit mi-au spus ca majoritatea masinilor de spalat vase au clasa B la uscareAcum, va intreb si pe voi:asa este?Si masinile voastre au tot clasa B la uscare?Asta inseamna ca consuma fff multa energie electrica pt.uscarea vaselor?
cat despre dragostea ta pt beko,ce sa zic ...?vreau sa zic doar ca mama mea si acumparat plita, cuptor si hota de la beko si e f nemultumita.dar stii cum e,e mai ieftin.dupa vreo 2 luni mi am luat si eu plita dar de la bosch,pt ca asta mi a placut,si vreau sa zic ca is f multumita.apropo de subiect astept sa mi iau banii si chiar ma duc sa mi iau masina de vase.vara asta am fost in strainatate si am stat la prieteni.am pus si eu vase la spalat in masina.....vreau sa spun ca sotul meu e fascinat .chiar el vrea mai mult decat mine sa ia o masina de vase.am 4 copii si cam toata ziua spal vase,pt ca gatesc si se aduna.sincer nu ma dau banii afara dar pt cine plateste apa e o mare economie.cat despre marca,vreau sa mi dotez bucataria cu bosch...baietii de la magazinele de electro au spus ca beko sunt primele care ejung in service.cat despre bosch f rar ajung in service.....sunt bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

Eu am masina de spalat vase de la zanussi, dar dupa ce am cumparat-o, cand am ajuns aks cu ea nu avea "butonul"comutator?) ca sa o reglez sa spele vasele. in fine am dibuit-o eu pana la urma. Stiu ca este la calgon detergent(pastile)10 in 1. eu folosesc dinala.
Vasele le pun la 65 de grade si el spala bine. Inainte sa le pun la spalat dau cu o perie de vase pe vesela ca sa nu ramana resturi de mancare pe ele.
Ma enerveaza ca uneori mi se pare ca nu le clateste bine, si le mai clatesc eu dupaia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

este calgonit 10 in 1? ... eu folosesc calgonit 3 in 1 sau somat 3 in 1

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

De cateva zile sunt si eu fericita posesoare a unei masini de spalat vase Bosch.Ca si tine BeLucci mi se pare ca vasele nu sunt clatite bine, parca sunt prea lucioase, alunecoase putin.eu folosesc separat sare, dtergent si solutie pentru clatire.acum nu stiu cum se procedeaza cu solutia pentru clatit:pun cat intra in rezervor si-si ia masina cat are nevoie?sau pun eu cateva picaturi?ca are si un reglaj acolo, ceva cu o sagetica pentru reglarea dozajului de solutie pentru clatire.Am luat si Calgonit 5 in 1 si ma gandeam sa folosesc pastile ca poate pun eu prea mult detergent sau prea multa solutie de clatire.


Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

si inca o intrebare:vasele din teflon se pot spala la masina?
ioanaiub am vazut si eu detergent 10 in 1, dar nu inteleg care sunt alea 10 componente.bine, nici la 5 in 1 nu inteleg, dar...plus ca nu avea traducere in limba romana, in supermarket de la noi din Bucuresti, chiar ma gandeam sa le atrag atentia.


Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndjinSan spune:

Am citit ca cea mai buna apa pentru masina de spalat este apa vie, care prelungeste perioada de viata a masinii de spalat si aceasta necesita reparatie cu mult mai rar. Am gasit materiale pe site-ul http://www.apa-vie-sanatate.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Fetelor, eu mi-am luat masina de vase din hipermarket (Bucuresti) si tot asa nu are instructiuni in romana. Am tot citit pe aici ca se pune sare. Spuneti-mi si mie, de care sare ? Din cea de bucatarie sau vreuna speciala? Eu folosesc pastile de Calgonit 5 in 1 pentru spalare. In rest, sunt multumita de cum isi face treaba, mai ales la vasele de Jena care niciodata nu au iesit asa dupa spalatul la chiuveta!
Va mutumesc anticipat si va ,
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Exista sare speciala calgonit,o gasesti la raionul cu detergent masini spalat vase

Citat:
citat din mesajul lui IonescuOana

Fetelor, eu mi-am luat masina de vase din hipermarket (Bucuresti) si tot asa nu are instructiuni in romana. Am tot citit pe aici ca se pune sare. Spuneti-mi si mie, de care sare ? Din cea de bucatarie sau vreuna speciala? Eu folosesc pastile de Calgonit 5 in 1 pentru spalare. In rest, sunt multumita de cum isi face treaba, mai ales la vasele de Jena care niciodata nu au iesit asa dupa spalatul la chiuveta!
Va mutumesc anticipat si va ,
Oana

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Spune-mi modelul si codul si poate am cartea...
nicoleta

Mergi la inceput