Impreuna, Timisoara (37)

Impreuna, Timisoara (37) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai! Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!

NE RUGAM CU TOTII PENTRU SUFLETUL MICUTULUI OCTAVIAN!
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE ALATURI DE INGERII SAI!


Sarbatoritii lunii februarie:

Claudiu, sotul Giovei, 7 februarie
Alexa, 11 februarie
Giova, 14 februarie
Alex, fiul Anei, 18 februarie


(pentru completari, va rog sa-mi trimiteti PM sau Email)

Trupa noastra (din ce in ce mai mare si frumoasa):



  • mutti

  • mcrmiki

  • Silvana

  • Ionela-roxana

  • sim1

  • oanamc (Oana)

  • Toria

  • Giuliatm (Alina Iulia)

  • Alice54

  • Mirona

  • Doris-Alina

  • Zoe

  • Gabi Rus

  • blackpanterro (Adriana)

  • Alcristina

  • Mihi

  • Albi'

  • Aldona

  • Cosmina

  • Viorela Hoff

  • Aileene

  • Amutza (Amalia)

  • Giova (Ioana)

  • Ana68 (Ana-Maria)

  • Mary25 (Mariana)

  • alexa00

  • Gianina-Alina

  • mitzuka (Simina)

  • Anda

  • danitin

  • bulina_buclucasa (Lili)

  • Alina

  • Sybille

  • dia_codat

  • Angela Panduru

  • andanii

  • mindy

  • cgabriela

  • Dorsilia

  • gangurici-licurici

  • dia_bi

  • katik

  • Angy11

  • Irina-Claudia

  • Diana1971

  • otiliarusu

  • ValiM

  • giulianne

  • pako (Felicia)





FOTO CU NOI:

INTALNIRE 1
INTALNIRE 2
INTALNIRE 3
...
INTALNIRE 11
INTALNIRE 12


POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Angy, asa am si inceput sa fac cu Paul. Ieri seara l-am pus sa faca semnele care le-au invatat la gradi + - = si nu facea nimic, statea si se uita pe pereti, se juca cu mainile, ma dispera pe mine. Cand am vazut ca nu face nimic, i-am spus ca azi nu mai primeste desene animate si nici nu se mai joaca. Chestie e ca nici atunci nu a inceput sa faca nimic. A trebuit sa stau eu langa el pana a umplut jumate de pagina cat i-am spus sa faca.
Ma enerveaza ca e destept, poate sa faca, il duce mintea dar nu vrea.
Ieri la gradi educatoarea le-a dat sa picteze cu acuarela un peisaj de iarna. Stiti ce a facut fiu-miu? A bagat degetele in acuarela si s-a pictat pe fata Educatoarea zicea ca arata ca un indian.
Danitin, iti doresc sa iei decizia cea mai buna.

Va pup pe toate
Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Silvana, ce creativ e ginerelu meu!

Va pup, fug spre job! Revin mai tarziu!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Silvana, nu te enerva, mama...
Uite pentru Paul de la noi...


E super creativ baiatul, l-as fi luat de ginere, dar s-a bagat Gabi inaintea mea...
Lasa, nu-i nimic, eu il iau pe Edi a lui Anda...
Na, ca sa va fac in ciuda!

O zi buna!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Noi asteptam vizita importanta de nemtalai sus-pusi si toata lumea se agita pe aici, deja ma enerveaza!

Sa se duca Auf Wiedersehen de unde au venit

Voi ce mai faceti?

CE liniste prin zona ...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti fete,
Intru fuguta sa va salutez si sa va doresc mult bine!
Silvana,lasa baiatu' in pace,mama draga!Toate la timpul lor se invata...Asculta o batranica ca mine,ca stiu ce spun...Te pup!

Fetelor,se apropie vineeeeeri....uraaaaa....vine weekendul si doarme mandea pan' la 10,in sfarsit!Ca am un somn in mine...de as sforai ca 5 tractoare la arat...
No,va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Gabi, io imi trag picioare in ... pe aici ca parca a innebunit lumea, zau asa. Am zis ca in sesiune sunt mai libera si pot sa-mi fac treaba linistita dar ciuciu.
In rest sunt bucuroasa ca mi-a reusit, in parte, o chestie faina si astept deznodamantul.

Va pup
Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Saluti,

Abia acum am apucat sa vin pe la voi ca m-am stresat cu un olandez.

Ana ce bine ca poti dormi pana la 10 in week-end . Ioana mea se trezeste ca ceasul si atunci, la maxim 8 e in picioare...

Doris te-ai vitaminizat? Ce ne faci ma in ciuda cu ginere-tu , si eu am deja ginere , fiica-mea a decretat ca se marita cu un coleg da la gradi care e de 3 ori mai gras ca ea...hihi

Gabi pai daca nemtii tot vin la voi , voi de ce nu mergeti pe la ei? Nu ti-ar prinde bine o deplasare , asa macar o saptamana?

Katik te pup, ai grija de tine.

Felicia si zici ca tare ti-e dor de Romania? Si eu am fost cateva luni pe dincolo acu' cativa ani si deja simteam o durere acuta in piept, nu mai puteam de dor si n-o aveam pe Ioana , iar cand am ajuns acasa am stat vreo jumate de ora pe o banca in fata catedralei numai ca sa ascult clopotele, asa un sentiment am avut atunci , o fericire pe care n-o pot descrie. De-aiai eu nici n-as putea trai altundeva, asa rau cum e aici.

Va pup

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Ana, esti o norocoasa cu somnul de weekend. La mine chiar si fara bebe nu se poate mai mult de 7-7:30

Irina, noi din pacate nu prea mergem in vizita la nemti. Cred ca mi-ar place o vizita scurta, dar mai mult de cateva zile, o saptamana nu cred ca as rezista.

Am vazut ca la cap. 36 a aparut la sf. un mesaj de la Anca-Party. Si cand ma uit - nimic. Cred ca a fost sters iarasi de moderatori ...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreams2party spune:


Da, Gabi, chiar scrisesem un mesaj...no commnet...
Il aici, sa vedem poate reusim, daca nu....nu-i bai, incercam pana reusim.
Mesajul din cap. 36
Draga Mihi, sincere condoleante.Doamne, Doamne, sigur are grija de sufletelul lui acolo sus si ii vegheza pe parinti.

In primul rand scuze, Timisoara ca nu am mai postat, am fost cam aglomerata luna asta, ne-a luat prin surprindere.. credeam ca va fi mai relaxant, dar nu ne suparam ca e de lucru, ca doar in ziua de revel am muncit.
Si cum tot in ziua de revel s-a ars compu... trebuia sa continue anul la fel... s-a stricat masina de spalat si are numai 3 ani, si masina de condus in oras.Da noroc ca sotul meu e multifunctional si se pricepe aprox. la toate.Acum ne chinuim sa reparam masinile stricate.
Voi vad ca ati inceput cu sporturile... apropos, intreba cineva de dansuri...in Tm este un club super bun ,cine are nevoie va dau pe msn nr. de tel.Cine a fost la expo Lumea copiilor, in decembrie poate i-a vazut, au dansat copiii pe scena.
Angy, vroiam sa te intreb in ce grupa e copilasul tau la gradi 22? cumva in gr. mare A cu 2 gemeni Ricardo si Maria in grupa?
Parca Giova era cu astrele... la berbec cum e anul asta.... sper ca nu tot asa cu stricaciuni...
Va las ca e tarziu.
Mai vorbim.
Pana atunci sanatate si multe clipe frumoase in familie!
Va pup,
Anca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Salutare fetelor!

Cu toate ca sotul meu e plecat departe pentru cateva zile tot nu am reusit sa mai scriu si eu, dar am probleme cu bubulina mea ca ne creste un dintisor si mai avem si rosu in gat si febre de numa' numa', noaptea mai face si 39 cu 3, iar pe zi are cam 38 cu 3. Am fost la dr. ei si ne-a dat eferalgan sirop sa luam si ceclodyne pentru infectie si ne-a spus sa ducem si urina sa nu aibe fata infectie si acolo de a facut asa mare temperatura. Am cumparat colector de urina pentru bebelasi si prima dimineata nu am reusit sa o iau pentru ca deja facuse, e o poveste lunga si cu chestiile astea. In fine sper sa reusesc dimineata si sa duc la laborator. De mancat nu prea mananca si face kk in fiecare pampers de parca ar mai avea si ce sa faca. Sunt putin disperata pentru ca ea nu a fost bolnava pana acum si tot febra de marti ... chiar ca nu imi place. O sa mai vb si cu dr maine sa vedem ce mai zice si ea.

Va urez o noapte cat mai linistita si sa visati frumos. pe toate.

Mergi la inceput