Impreuna, Timisoara (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Apropo' la voi cum s-au manifestat chestiile astea? si dintisori si rosu in gat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by amutza

Apropo' la voi cum s-au manifestat chestiile astea? si dintisori si rosu in gat?

POZE

Amutza + Alisa-Talida (25.06.2005)


Sorry,nu mai tin minte,copiii mei sunt marisori deja,dar stiu o regula la febra pune-i supozitor de algocalmin(novocalmin),si nurofen pana la 3 doze pe zi.antibioticul ala e ok. e cu spectru larg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Amutza, Eva nu a fost decat maraita cand i-au crescut dintii. Iar Lucas inca nu are nici unul Insanatosire grabnica micutei tale.

Sa aveti o zi de vineri scurta si usoara!

Eu as vrea sa merg maine la patinoar. Mai e cineva amator?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Anca, nu-mi spune te rog de masini stricate ca ma apuca damblaua. Masina noastra s-a stricat si am bagat in ea aprox. 15.000.000.
Amutza, noi nu am avut probleme cu dintisorii, adica au crescut dar fara probleme, iar in caz de febra foloseam supozitoare cu algocalmin.
Ana, io las copilu' in pace, dar nu ma lasa educatoarele.
Hai sa va spun ultima isprava a lu' fiu-miu. Ieri cand am ajuns la gradi apare fiu-miu in prag mandru nevoie mare cu doua buline rosii in piept. Imi zic mama, a dat Paul lovitura cu semnele grafice, triunghiuri, patratele si cerculete. Apare si educatoarea, o intreb ce si cum, la care ea imi zice ca a primit bulinele rosii pentru ca a dansat. In prima faza nu a vrut sa danseze, dar l-a "mituit" cu doua buline rosii, cand a auzit fiu-miu de ele au inceput sa-mi sclipeasca ochii si a dat o adevarata reprezentatie in fata clasei.

Va pup
Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!


Amutza, eu una am avut nopti crunte cu Ines cand i-au iesit dintisorii...
Cu febra, etc...
Ne ajuta nurofenul, supozitoare cu novocalmin si nervii mei de otel fara de care nu as fi trecut peste acea perioada...
Fetelor ieri nu am avut timp sa scriu, am avut liber intre 12-16, timp in care am fost pasata dintr-un spital in altul, pentru un amarat de control oftalmologic.
Cu trimiterea in buzunar, tot la particular am ajuns...
In fine, o zi groaznica, plina de nervi, am rezolvat pana la urma...
Mi-au crescut dioptriile, astigmatism si mai ceva...
Asa ca ieri am dat comanda la alte lentile, azi vor fi gata ochelarii...
De maine voi intra in randul ochelaristelor definitiv...
Uraaaaaaaaaaaa!!!
Ma bucur de nu mai pot!
Asta e...ruginesc deja...
Problema este ca acum scriu fara ocheti, si tot pe langa tastez, nu imi pot face treaba la lucru vad groaznic fara ei.

Irina, deci ai si tu ginere?
Anca, te pup!
Ce bine ca ne mai scrii...asteptam noutati...
Ana iti doresc sa dormi atat cat vrei...
Sambata era singura zi in care dormeam si eu mai mult, dar acum am grupa noua de la 9 dimineata...asa ca adio vise dulci si somn de dimineata!
Silvana, nu stiu ce chestie faina ti-a reusit, dar ma bucur pentru fericirea ta...atat!

Sa aveti un we fain!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Ai vazut Silvana ce repede reactioneaza la stimuli? Pai da-l la dansuri daca ii place.

E asa de sinistra vremea afara ca nici nu-mi vine sa scot nasul afara, dar acasa tot trebuie sa ajung cumva

Deci nu vine nimeni la patinoar?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Ceau fetele,

Ce frig e...am fost si eu sa mananc. Acu' am venit la caldurica la lucru iar.

Gabi vad ca te-ai pus serios pe miscare, eu inca mai hibernez...ma simt si cam slabita in ultimul timp. Dar sper sa ma revigorez cat mai repede, mai o sapt si merg la munte asa ca vin eu cu forte proaspete.

Pai , nu prea am noutati ,asa ca va pup si week-end fain va doresc.

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari ,

Mey....nu ca as fi io mai cu motz p-acilea,da' uitasem sa va si spun de ce dorm pan' pe la 10 din dimineata in vichend:ca ucigasii mei de neuroni au o reactie la de sfarsit de saptamana precum cainele lui Pavlov si cum vine seara de vineri...hop si nea Ion ca si el e om....si ai mei gorobeti reusesc sa adoarma dupa ce trece de 12 noaptea,rastimp in care eu cu Marius facem pitici pe creiere,ca deh!am vrea si noi ca tot omu' sa jucam o sheptica ceva,in doi....si nu avem loc de altii.Iar cand copilutii au adormit,noi deja suntem terminati psihic si fizic si adormim deja in drum spre pat....Asa ca me-ntelegeti voi cam de ce ma bucuram io de vichend...
Asa ca,dragelor,sa aveti weekend minunat si sa fiti iubite!Sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ana, aha, aha, acu am inteles io de ce dormi tu pana la 10 sambata dimineata
Gabi, da mai, da e mai usor sa dansezi decat sa stea cineva pe capu' tau sa faci semne grafice si alte tampenii

Va pup si va doresc un "vichend" linistit!
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna fetelor

Am intrat si eu dupa o pauza de 1 luna si ceva....
asa ca LA MULTI ANI !!! la toata lumea

Andrei creste ...are acusi 3 luni, e bine sanatos.La noi a venit mosu' desi nu pricepea el prea multe

aici e un link cu poze

http://pg.photos.yahoo.com/ph/diane7112/album?.dir=591a&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos


va pup
diana


Mergi la inceput