Impreuna, Timisoara (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna ziua

Irina,mi-e dor sa fiu acasa.Prietenii ne spun ca suntem tzacanitzi de vrem sa ne intoarcem cand aici avem o situatie materiala f. buna.Dar ce sa-i faci...daca noi cu sufletul suntem in tara.
Am vizionat pozele voastre...frumoasa organizare de craciun.Si tortul de la 3 anisori ai Ioanei a fost genial ornat.

Amutza, ati fost la doctor cu micutza?
E de inteles ca nu vrea sa pape daca are rosu in gat.Pe noi ne-a ferit Dumnezeu pana acum de boala asta.Eu ii dau nurofen cand are temperatura crescuta....poate ca ajuta si comprese cu apa rece la culcarica, la noi nu a fost cazul.Cresterea dintisorilor nu prea ne-au dat batai de cap.

Silvana, scump foc baietelul tau cu poznele lui...

Doris, m-am uitat pe pozele voaste...ai o scumpete de fetitza.Am vazut portofoliul lui Ines...poza cand sufla in papadie e absolut superba....
Nu am vazut ca porti ochelari...in schimb am vazut-o pe motzica ta cu ei...he he...

Diana, l-am vazut pe Andrei...sa va traiasca...daca are 3 luni inseamna ca ati trecut de colici!?

Noi suntem bine...am cam stat in casa zilele astea...si aici e foarte frig si nici nu ma risc cu Andreea care are mucisori...ii tot are de cand s-a inceput anul.

va pup.
Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ana, somn usor in week end si poate prindeti si voi ceva distractie inainte
Gabi, eu vreau la patinoar, dar ma chinui de o luna sa/mi fac timp sa ajung si ... nimic. De luni incepe campania la Bega - vas astept si pe voi! - sambata pleaca Poli in cantonament in Cipru si trebuie sa stau dupa ei asa ca doar duminica poate sa prind si eu o portie de timp liber.
Amutza, tot cu Nurofen si supozitor de Novocalmin - daca era febra foarte mare - rezolvam si noi. In rest rabdare ...

Fetelor, sambata am zi incarcata / plecarea lui Poli in Cipru / si botezul fetitei unui coleg. Sper sa nu fiu asa de obositya seara incat sa nu mai am chef de distractie.
Am necazuri cu un monstru de mecanic. Cand mi s/a stricat masina mi l/a recomandat cineva, a venit si a facut treaba buna. Dar tot mai gasea cate ceva de reparat. Acum mi-a cerut un milion si jumatate pentru piese diverse, a luat banii si de 2 saptamani ma poarta cu vorba iar masina nu merge si eu am mare nevoie de ea. E innebunitor, imi spune ca vine maine la 9 si maine la 9 imi da beep. Il sun si amana pana luni. Luni nu vine. Il sun si imi spune ca e plecat din oras, vine miercuri, tot asa

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Dragele mele,

va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine!
Ma doare inca sufletul...nu ma asteptam sa ma afecteze
asa de tare!
Fac ce fac si tot la el ma gandesc!

O sa va povestesc mai multe cand o sa fiu in stare!
Am sa pun si ceva poze...am zis ca nu-i fac lui poze,..
dar nu m-am putut abtine si i-am facut una mai
de departe,...arata ca un un ingeras care doarme!

Mihi

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara, Timisoara!

Gabi, cred ca esti deja la patinoar...
Mey, eu as veni, dar te incumeti sa tragi o remorca dupa tine?
Acum vorbind serios, eu am fost cu Radu, mai stiu sa merg, dar Radu al meu, a fost durere...
Asa ca noi mergem la ultima tura pe intuneric, sa nu ne vada prea multi talentele...
Danitin, pai eu la un mester ca asta i-as scoate bujiile...nu alta!
Mai zi si tu inca o data ce e la Bega, ca sunt pe langa?
Mihi, nu ai pentru ce sa ne multumesti...
Am fost si inca vom fi un umar de nadejde ori de cate ori vei simti nevoia de consolare...
Daca noi, simpli oameni, am suferit, cum sa nu intelegem prin ce treci tu...
Stiu cat iti va fi de greu, dar viata merge mai departe...
Octavian va ramane in inimile tuturor celor care i-au cunoscut povestea...iar ingerii cu siguranta l-au primit asa cum se cuvine!
Pako, te asteptam acasa!
Organizam o intalnire cand vei ajunge, asa ca trebuie sa spui prezent de pe acum...
Merci de aprecieri...dar si tu ai o printesa frumoasa foc!
Am purtat ochelari numai la citit si scris, acum voi purta permanent...asta teoretic ca practic...va fi greu sa ma obisnuiesc!
Diana, deja ai fecior mare...si frumos pe deasupra!
Sa fie sanatos si sa creasca mare!
Mey Ana...iar te tii de prostii...
Auzi la ea, sheptica noaptea?
Pai acum inteleg de ce dormi tu pana la 10 sambata.
Saptamana trecuta faceai prostii cu mouse-ul, acum sheptici... e clar...
Silvana, inca o data felicitari lui Paul !!!
Imi place teribil...
Irina, te invidiez ca pleci la munte...sa ne aduci si noua la pachet o punga cu aer curat... macar atat!
Katik, pe unde esti?
Fetelor, precis se simte rau..ca m-am obisnuit sa scrie zilnic.
Are cineva nr. ei sa o sunam?

Na, va pe toate... sa va distrati, sa jucati multe partide de sheptici, ca tare mi-a placut faza asta!
Auzi, sheptici noaptea la 12?




DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
am venit si eu putin.multam de intrebare!
intr-adevar mi-a fost rau, rau acum parca mi-am mai revenit putin de tot si am reusit sa citesc pe diagonala.
mult nu va pot scrie ca nu prea stau bine nici pe scaun.
mi-a placut mult paul cu actiunile lui. e super, am ris cu lacrimi.
ana, esti mortala cu shepticii de la miezul noptii. dar de unde atita energie?
gabi, si eu vreau la patinoar, n-am mai fost de ani de zile, dar acum imi sare rindul si la asta
diana, sa-ti traiasca, cavalerul, e mare de-acuma
irina, cind ziceai ca pleci? vreau si eu un pic de aer de munte
felicia, chiar ma intrebam si eu de ce va intoarceti? (cred ca v-ati saturat de intrebarea asta). oricum, bine sa veniti (sau nu stiu cum sa spun acum....).
amutza, cum mai este bb? sper ca e mai bine. multa sanatate!
vali, pupik pe burtik!
silvana, doris, mihi, danitin, alexa, angy, amutza, dia, lili, ionela, va pup pe toate, sper sa pot intra mai des, desi de luni incep din nou serviciul, nu stiu cum va fi

la toata lumea!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Am intrat si eu sa va citesc si sa va spun noapte buna ca mai mult de atit nu ma lasa mos Ene sa va scriu.



Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Salutare fetele!

Va multumesc fetelor de raspunsurile voastre, dar ce credeati voi ca stateam eu cu fata acasa cu temperatura care o avea? ii pusesem, dinainte sa merg la dr, supozitoare cu paracetamol si papasem nurofen, dar nu aveau parca nici un efect si asa am sunat-o pe dr si am mers la ea cu tot cu temperatura dupa noi. Ne-a consultat si a spus ca avem si rosu in gat astfel ca ne-a dat celelalte medicamente. Ni le daduse cu o reteta compensata si cred ca cineva acolo sus ne iubeste si pe noi ca exact unde am farmacia cea mai aproape de mine se dadeau compensate dar numa' 50 de nr si se dadeau a doua zi, iar una din farmaciste m-a vazut cu fetita in brate si cu reteta si a intrebat daca pentru ea vreau medicamente. A fost tare draguta si m-a bagat in spate ca sa imi dea compensat fara sa vada nimeni. Am ramas blocata pe moment caci nu-mi venea sa cred ca se mai intampla si minuni. Azi ne-am simtit mai bine si nu am mai avut febra, Doamne ajuta. Dar sa va mai spun o faza: dr a spus ca poate avea infectie urinara daca a facut asa mare febra si ne-a sfatuit sa-i duc urinuta la laborator, dar sa nu va zic cum ne-am chinuit, eu ca eu, dar saracut a mea fata de mi-am bagat ceva... si cum nu am reusit am lasat-o balta ca oricum luam si de infectii. Daca a reusi vreuna din voi asa performanta sa-mi spuneti si mie cum ati facut ca e tare complicat pentru mine, ma refer la fetite ca la baietei e foarte usor. Am incercat toate metodele stiute de mine. In fine, important e ca suntem mai bine si avem momente cand mancam putin nu pream mult ca ne ingrasam.

Gabi si eu as merge la patinoar ca nu am mai fost de cand eram mica. Mai tin minte ca mergeam la Sala Olimpia zi de zi pe cand aveam vreo 12 ani. As fi tare curioasa daca mai stiu sa patinez. Dar nu-i nimic poate ma duce sotiorul intr-o zi cu soare. Dar de cand s-a deschis ca eu nu am auzit nimic. Sau poate ca am stat prea mult in casa si nu a avut cine sa ma mai scoata in oras

Danitin nu ai fost si tu cand i s-a luat interviu lui Hagi? parca te-am vazut si pe tine acolo sau m-i se pare mie de foame?

Ana ai fost beton cu shepticul tau de noapte.E bine de stiut, nu? Sa-ti spun ca si noi o "puneam de septica" si cand iti era lumea mai draga ne batea altcineva la "carti" . Ce sa faci, asta-i viata! eu iti doresc bafta in continuare.

Silva, pai ai flacau de flacau, ce mai !?! bravo lui, poate asa il vei inscrie la dansuri, nu? maine poimaine il vedem ca danseaza la emisiunea lui Teo invartind si el pe acolo o domnisorica....

Doris si tu crezi ca ruginesti? eu nu cred! ce, nu poti sa fi sexi si asa cu ochelari?????????? cum adica????????? cu lentile de lentile si rama de rama se rezolva si poate ca o sa arati si mai bine, nu ca nu arati bine si asa.

Na fetelor cred ca v-am plictisit destul, am plecat si eu sa fac ca sunt rupta. O noapte placuta va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreams2party spune:

Salutare Timisoara!!!!
Victorie!!!! Mi-am reparat masina! Am gasit in sfarsit un mecanic om normal, a venit omul dupa lucru si a stat pana seara la 23.00 si a terminat-o.
Masina de spalat, acuma se uita un nenea la ea, a vedem si asta cat ne mai goleste buzunarul....
Bine ca au trecut.
In rest ce sa va spun....muncim, ne distram, iar muncim.Acu ne pregatim pt. 14 februarie....
Angy, te intrebam, daca copilasul tau e in grupa mare A, ai uitat sa-mi raspunzi...ah, si mai vreau sa vorbesc ceva cu tine...legat de muzica....
In rest, fetelor, vad ca sunteti bine....munciti....
Sanatate multa la cele racite, si la copilasi!!!
Distractie la patinoar si la dansuri!!!!
TRebe sa plec la munca...ma duc sa ma imbrac si machiez...
Ne mai auzim...
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Ce faceti fetelor? In week-end nu mai bintuie nimeni pe aici?

Cind am si eu mai mult timp sa va citesc nu scrie nimeni!

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Fetelor, tocmai am primit a doua steluta!! Iupiiiiii

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput