carucioare...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Te-ai orientat bine, nici greu dar solid si bun de la nastere. Eu am fost impresionata dintre cele de firma, de Graco. Am vazut cam ce cauti tu, de la nastere la 3 ani, pe site-ul 'bebelusul tau' modelul Spree. Costa un pic peste 500ron dar Graco e firma buna. Sau dintre cele mai ieftine, m-a surprins Primii Pasi cu calitatea buna la preturi mici. Deci as spune ca poti sa cauti un model si de acolo. Asteapta pana saptamana viitoare si mergi la Baby Expo, daca esti din Bucuresti. Nastere usoara.

ALINA mamica fericita de ELIZA bebelusha perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina30tg spune:

Draga Madi, am folosit caruciorul inca de la nastere, il folosesc si acum, l-am spalat destul de des iar materialul din care e facut arata impecabil. Nu am avut nici o problema cu rotile si nici cu sistemul de pliere. Sincer, e ca nou si cred ca o sa-l folosesc si la bb2.
Alta firma care mi s-au parut buna si accesibila ca pret este Primi Pasi, am vazut un carut la o verisoara de-a mea si era f multumita de el. De la primi pasi eu am luat scaunul de masa, e simplu, usor, nu ocupa spatiu si a rezistat pana acum cu succes la toate nazbatiile pustiului. Daca mai doresti alte relatii, astept intrebari!

Corina, mama lui Mihai-Alexandru
http://new.photos.yahoo.com/corina30tg/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Multumesc mult Corina. O sa ma duc si eu la baby expo si ma voi hotara la fata locului.

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

noi, avem un carucior de la Peg perego, Pliko P3, o marca italiana, si il folosim si acuma cind e nevoie de somn, sau oboseste la drum lung!asta pina va trebui sa-l cedeze la fratele mai mic in iunie! avem aproape 3 ani!

Flavia 27+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Noi folosim un carucior de la Brevi, e excelent, desi a fost plimbat prin 2 continente, folosit pe trotuarele execrabile din Bucuresti, si dupa aproape 2 ani nu am nici cea mai mica problema cu el.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Noi folosim un carucior de la Brevi, e excelent, desi a fost plimbat prin 2 continente, folosit pe trotuarele execrabile din Bucuresti, si dupa aproape 2 ani nu am nici cea mai mica problema cu el.

Crinuta si Rayan
Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



Crinuta care anume de la Brevi?

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Catalin are 10 luni; de curand am achizitionat un carucior sport - Chicco CT 0.5, f usor de care sunt f multumita. Si bebe e multumit.

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de witchy_witch


Am dori un carucior combi, adica cu landou, scoica pt masina, dar care sa devina si sport ulterior. Azi la Baby Expo am studiat mai multe, toate interesante, dar parca cel mai ieftin era un model Trio Enjoy de la Chicco.... si ne intrebam oare fiind cu MULT mai ieftin decat toate celelalte (inglesina, peg perego, brevi, ba chiar si celelalte modele combi de la Chicco) nu cumva e ceva care ii lipseste? Noua ni s-a parut ca are de toate, totusi diferentele de pret sunt imense (adica 11 mil Chicco Trio Enjoy, fata de 19 Chicco Trio S3, si in jur de 18-25 mil restul marcilor).

Voi ce modele/marci recomandati? A cumparat cineva (sau a avut) Trio Enjoy de la Chicco, sunteti multumiti de el? Apreciez orice sfat de la cei care au modele Combi.

sapt. 17 cu maricel in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

noi am avut Inglesina Zippy Sistem - ffff. bun, il recomand cu caldura. drept dovada, acum ca ne-am dorit un carucior fff sport, am luat tot de la ei, Inglesina Trip, iar scaunul de masina este si el Inglesina Moovy. Inglesina rules!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

witchy_witch eu am acel chicco trio bla bla de care intrebai, cel ieftin. sunt f multumita de el, sincer, nu stiu ce puteam sa cer mai mult...landoul e super, se ridica spatele, scoica e f ok, iar sportul se pliaza...singura problema, la mine, e ca am portbagajul masinii ff mic si nu intra caruciorul pliat. dar...asta deja e problema masini... a, si landoul se poate folosi pana la 3 luni ca scaun de masina daca mai iei o centura...ceea ce mi se pare super. sincer, eu il recomand cu toata inima, iar raportul calitate pret e ...beton...

_
diana si david din 03.12.06

Mergi la inceput