Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Credeti ca exista ingeri?

(17 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30
lauraspeedy
lauraspeedy

144 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilauraspeedy Adauga semn de carte la raspuns Trimite lauraspeedy un Mesaj Privat
Oare de ce majoritatea oamenilor care au raspuns la acest subiect spun ca ingerul lor pazitor era o femeie? E posibil ca ingerii pazitori sa fie si femei si barbati? Si de ce numai unul?
Eu i-am intalnit pe ingerii mei pazitori tot in vis si ambii erau barbati. Cand urma sa se intample ceva grav in viata mea, aparea unul din ei, iar cand urma sa se intample ceva bun, aparea celalalt.
Da, cred cu tarie ca exista ingeri si mai cred ca oamenii trebuie sa se purifice din pc. de vedere spiritual pentru a putea sa-i vada.
lauraspeedy
Mergi la inceput

silvi_2005

5103 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvi_2005 un Mesaj Privat
Da, cred ca exista ingeri si fiecare dintre noi are ingerul lui pazitor. Unii suntem constienti de asta altii nici nu vrem sa credem ca exista, noroc ca ei nu se supara si raman in continuare langa noi.
Silvi si bebe Alain 19.01.2006

Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.
Mergi la inceput
Moira
Moira

435 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Moira un Mesaj Privat
Sunt sigura ca exista ingeri si deseori simt ca cineva sau ceva este aproape de mine si ma vegheaza. Mi s-a intamplat sa fiu in situatii "imposibile" sau foarte dificile si sa ies din ele fara sa imi dau seama sau sa fiu inspirata sa fac anumite lucruri sau sa iau anumite decizii care s-au devedit a fi exact ceea ce imi trebuie in viata si pe care in mod normal nici nu le gandeam.
Moira
Mergi la inceput
alinacs
alinacs

50 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Am votat si eu.

Alina
Mergi la inceput
danielac
danielac

6984 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanielac Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielac un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by alinacs

Am votat si eu.

Alina

nu e asa ca stim noi cel putin 2?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza din concurs a Dianei se numeste Humulesti.jpg - Va place???
Mergi la inceput
roxanae
roxanae

548 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanae un Mesaj Privat
Da exista ingeri.Chiar daca noi nu ii vedem ei sunt acolo,chiar daca nu credem ne pazesc de multe ori.
Mergi la inceput

amyarabella

443 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui amyarabella  Trimite mesaj yahoo luiamyarabella Adauga semn de carte la raspuns Trimite amyarabella un Mesaj Privat
Toti copii sunt niste ingerasi lasati de Dumnezeu sa ne faca sa zambin. Eu asa cred

amy
Mergi la inceput
carla2005
carla2005

1542 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carla2005 un Mesaj Privat
Da cred in ingeri si la propriu si la figurat...si am un ingeras chiar la mine in casa!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

botez...si altele

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Poza Alexutei din concurs se numeste INGERAS , votezi si tu?

"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."
Mergi la inceput
irina2000
irina2000

298 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irina2000 un Mesaj Privat
Si eu cred in ingeri si duh sfant si va voi zice o poveste.
Se spune ca nebunii au posibilitatea sa simta omul si daca este sau nu aparat de un inger sau de o partea intunecata si sa stiti ca asa e!
Si daca vreti sa va confirmati supozitia incercati sa vorbiti cu un nebun,cu doi, sau mai multi si va vor spune ei daca ingerii sunt langa voi! (Acum depinde si cat si daca si-au luat sau nu doza de sedative-glumesc!)
Cuteaza cineva??????

Dear Lord, I pray for Wisdom to understand my man; Love to forgive him; And Patience for his moods. Because, Lord, if I pray for Strength, I'll beat him to death. AMEN

Editat de - irina2000 on 24/02/2007 21:58:08
Mergi la inceput
lili81
lili81

243 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lili81 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Moira

Sunt sigura ca exista ingeri si deseori simt ca cineva sau ceva este aproape de mine si ma vegheaza. Mi s-a intamplat sa fiu in situatii "imposibile" sau foarte dificile si sa ies din ele fara sa imi dau seama sau sa fiu inspirata sa fac anumite lucruri sau sa iau anumite decizii care s-au devedit a fi exact ceea ce imi trebuie in viata si pe care in mod normal nici nu le gandeam.
Moira

Si eu la fel.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com