Credeti ca exista ingeri?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili81 spune:

Mie mi se mai intampla o chestie ciudata, de cand eram mica. Am senzatia ca o anumita scena care tocmai s-a petrecut am mai trait-o odata. Odata am scapat ceva pe jos sau o frantura dintr-o discutie, in clipa urmatoare mi se pare ca era deja demult in mintea mea acea imagine, ca si cum as fi visat sau nu stiu. Uneori ma si sperii cand imi dau seama.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Un inger pazitor este randuit pentru fiecare din noi. Acesti strajeri ceresti ii apara pe oameni. "Noi nu stim ce urmari poate avea o zi, o ora sau o clipa si nu ar trebui sa ne incepem niciodata ziua fara a ne incredinta viata Lui Dumnezeu. Ingerii Lui sunt randuiti pentru a veghea asupra noastra si, daca ne asezam sub protectia lor, atunci in orice timp de primejdie ei vor fi la dreapta noastra. Atunci cand, in mod inconstient, suntem in pericolul de a exercita o influenta gresita, ingerii vor fi alaturi de noi, indemnandu-ne spre o cale mai buna, alegand cuvintele in dreptul nostru si influentandu-ne actiunile. Ingerii lui Dumnezeu sunt pretutindeni in jurul nostru..."
Ei sunt trimisi de cer pentru ne apara. Ingerii vegheaza asupra pasilor nostri si ne scapa dintr-o mie de primejdii care ne inconjoara, fara ca noi sa ne dam seama de acest lucru.
"Ingerii sunt trimisi din curtile ceresti nu pentru a distruge, ci pentru a veghea si apara sufletele celor care sunt in primejdie".


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicalin spune:

da,cred in ingeri.nu am intalnit nici unul ,dar lucrul asta nu-mi zdruncina ideea ca exista ingeri.copii rad cand sunt mici la ei(la ingeri)pt ca sunt puri ,curati nu gandesc rau despre cineva..poate daca am crede toti cate putin am fii mai buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Da, exista, iar eu am avut norocul sa-l cunosc pe al meu!

Bia vijelia



"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miveco spune:

DA cu siguranta exista ingeri!, eu cred ca unul este chiar primul meu copil, cand dupa nastere m-am simtit ca in rai, vedeam totul alb si plutitor, mi sa parea ca e ceva deosebit de placut!a durat toata aceasta simtire pana cand am vazut-o pe ea... Bianca
Iar ea, este o minune de copil, cred ca ea este ingerul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

E vorba de senzatia de "deja-vu", pe care toti o avem , din cand in cand. Da, e ceva ciudat, dar tine cica exclusiv de niste mecanisme de functionare a creierului nostru.
Nu e nimic paranormal. In acele momente "scapa" din subconstient anumite imagini, trairi, senzatii asemanatoare cu cea de fata. In subconstient este stocat tot ce am trait sau simtit noi pana acum in viata noastra. Lucruri, evenimente, sentimente, senzatii, de care constientul nu-si mai aminteste, ele sunt acolo, ascunse bine in subconstient. Insa o anumita senzatie din prezent poate "scoate" din subconstient o senzatie asemanatoare. Este vorba de asa numita "memorie involuntara".

quote:
Originally posted by lili81

Mie mi se mai intampla o chestie ciudata, de cand eram mica. Am senzatia ca o anumita scena care tocmai s-a petrecut am mai trait-o odata. Odata am scapat ceva pe jos sau o frantura dintr-o discutie, in clipa urmatoare mi se pare ca era deja demult in mintea mea acea imagine, ca si cum as fi visat sau nu stiu. Uneori ma si sperii cand imi dau seama.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/liliana_ignat/my_photos



_Ella, Emma & Matei

Emma-Andreea, minunea mea....
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11054

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Da, cred ca exista ingeri, i-am "simtit", tatal meu si bunica din partea mamei, in clipe grele au "venit" la mine sub diferite forme.
Pentru mine stiu ca exista.


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, foto 2

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

dar de chestia asta ce ziceti?

studenta fiind intr-o dimineata m-am trezit si inexplicabil, am simtit ca trebuie sa ma dau jos din pat urgent, imi batea inima aiurea, tare, in gat o simteam. Ma dau jos, merg 2 metri si buf, cade ditamai galeria de lemn cu perdea cu tot exact pe perina unde statusem eu cu capul cateva clipe inainte. Si locuiam acolo de cateva saptamani bune, nu atinsesem perdeaua din greseala, ca n-aveam cum din pat, nu deschisesem nici o usa ca sa se faca curent si sa explice fizic caderea brusca a galeriei de perdea.

oricum cat am locuit acolo mai aveam senzatii nasoale de genul ca ma strange cineva de gat cu esarfa, aveam o esarfa ce-o purtam mereu

daca imi cadea pe tampla ramaneam lata acolo si cum nimeni nu avea cheia usii mele si nici telefon n-aveam....ce se putea intampla?

m-a protejat cineva clar in dimineata aia si in multe alte cazuri cand era sa fiu calcata de masina, sau cand era sa mor de o boala nedescoperita la timp cativa ani mai tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris77 spune:

cu siguranta exista ingeri! chiar si scepticii au parte de prezenta lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

DA!!!
PRIMA MEA FIICA, RALUCA ESTE INGERASUL NOSTRU PAZITOR!
Din pacate a "plecat" de langa noi la 4 luni si 3 zile.A fost un prematur de 1965gr si 46 cm, dar cu probleme.
Cu o noapte inainte sa moara(eram in spital) si am iesit sa fumez. Atunci a cazut o ste! Mi s-a facut pielea de gaina.
Cand am nascut-o pe Diana am spus:DOAMNE AJUTA-NE!!! RALU AI GRIJA DE MAMI SI DE BB!
De cate ori am o problema, ma gandesc la ea.Pe crucea ei am scris:"Am fost candva un copilas, / Acum sunt, insa, ingeras!" Aceste cuvinte le-am visat intr-o noapte dupa moartea ei.

http://community.webshots.com/user/tincadiana

Mergi la inceput