Credeti ca exista ingeri?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Ingerii exista fara indoiala. Nu am nevoie de certificare din partea stiintei pentru ca eu am simtit de prea multe ori prezenta lor, fiind aparata si salvata din situatii de tot felul.
Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

quote:
Originally posted by daniella4

Cu siguranta.
Eu nu am vazut...dar cred ca bb al meu are relatii curente cu ei. Uneori, seara cand ii dau lapticul si-l culc, isi propteste ochisorii in cate un punct (in care eu nu vad nimic si unde nu e neaparat vreun tablou sau alt obiect) si incepe sa zambeasca exact asa cum face cand se intalneste pe strada cu cineva care-i place!

Daniella, mama lu'Alexis


Eu am un bebe in varsta de 1 luna si am observat ca face acelasi lucru: zambeste la ceva ce numai el stie sau numai el "vede". Totusi are momente, in timp ce ii dau lapticul, cand se uita intr-un punct fix si are o privire speriata. Atunci vede dracusori in loc de ingerasi?
Nu vreau sa fiu sceptica...cred ca exista ingerasii, dar cred de asemenea ca mimica bebelului reprezinta mai degraba o expresie a ceea ce simte el ca reactie la ce se petrece in corpul sau. (de exemplu: dureri la burtica atunci cand se incrunta sau din contra placerea de a simti gustul lapticului cand zambeste).

Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

DA!Cred in ingeri...am nevoie sa cred..Pentru ca altfel mi-ar fi imposibil sa nu ma intreb incontinuu "de ce?"..De ce?am pierdut fiintza care m-a crescut,de ce am pierdut o sarcina la 6 luni,,de ce micul Paul a plecat dintre noi la 8 luni,sau alti copii...Ma consolez cu idea si cu sperantza in suflet ca pentru ei acum exista doar pace ...Vreau si cred in ingeri, pentru ca imi da sperantza ca poate intr-o zi voi fi norocoasa sa ii revad...

Mircea si Anne

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/anemarie4u/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Eu cred in ingeri cu toata fiinta mea. Mai mult decat atat eu cred ca am avut oportunitatea sa tin un ingeras in brate, sa ii cant sa ii alin durerea (cat a fost posibil)....


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Da, si eu cred in ingeri ! Am intalnit ingeri chiar si aici, pe DC.



Tine aripioara asta, voinice !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Da!
Ingeri pazitori!

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

Da exista ingeri.Si ei sunt oamenii blanzi si buni care au duhul lui DUMNEZEU in ei.
AM intalnit si aici pe DC.Ei miau intins o mana de ajutor atunci cand am avut nevoie.
Miau dat un sfat si sunt alaturi de mine si familia mea cand imi este greu.


Sa le dea DUMNEZEU sanatate si sa le umple viata de bucurii.
EL pe acesti oameni ii foloseste,sunt ingeri trimisi de sus.

poze cu familia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aghent spune:

totul e in inchipuirea noastra: ca, la o adica, lumea e o proiectie a mintii omenesti..din pacate noi trebuie sa avem grija de noi insine, de vrem de nu..., la fel cum noi ne construim "norocul" sau "nenorocul" nostru...
multumesc pt atentie

aghent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danida77 spune:

Eu cred ca exista ingeri. Si cred asta cu toata fiinta mea. Nu pot explica sau povesti o intamplare cu ingeri dar ei exista...
Pe mine m-au ajutat intotdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Cred din tot sufletul ca exista ingeri. Sunt in permanenta langa noi. ne ajuta sa luam hotararile cele mai bune, ne salveaza din impas cand nu te astepti, trebuie doar sa fii atent(a). Cateodata pot fi si vazuti. Pe mine chiar m-au salvat, de mai multe ori. Nu am realizat pe loc, dar mi-am dat seama dupa aceea.Plec ca plange ingerasul meu

Mergi la inceput