Primele semne ale sarcinii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Missy eu am ramas insarcinata dupa 6 ani de incercari, cand nu am folosit nici un fel de metode contraceptive. Deja eram pregatita sa incep tratamentul homeopat cu polidin. Tocmai venisem din concediu, eram la srevici si imi aduc aminte ca primele simptome au fost niste junghiuri super groaznice in san, mai ales in stangul, eram panicata ca e inima. Mancam destul de mult, dar nu am dat importanta ca eu sunt pofticioasa din fire. Aveam o durere de ovare, senzatia aceea pe care o ai cand astepti sa iti vina ciclul. Si eu tot asteptam si el nu mai venea. Asa ca panicata cum sunt din fire, intr-o luni, aveam dureri destul de mari, ma infiintez la cabinet disperata ca am sarcina extrauterina. La control nu s-a vazut dect uterul marit, dar la eco au depistat-o imediat. Apoi la cateva zile au inceput greturile si tot balciul. Acum sunt in 16 saptamani si vom avea o bebelina.

Asteptam sa ne tii la curent. Daca e sa fie sa iti traiasca si sa ai grija de tine.

Sabina 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Eu mi-am dat seama din cauza sanilor. Prima oara am zis ca este de la faptul ca trebuie sa imi vina ciclul ca eram pe aproape, dar cand au devenit super sensibili si super grei si ciclul mi-a si intarziat am luat 2 teste si au iesit ambele pozitive. Greturile si restul au venit mai tarziu.
Sa ne zici si noua cand afli ceva sigur, ok? Pupici si multa sanatate.

------------------------
Born free, now I'm expensive.
http://community.webshots.com/user/mada_mxm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
Originally posted by giuliella

Hello! Ma alatur si eu pe aci cu intrebari. si eu sunt pe puctul de a crede ca sunt insarcinata...semne?..sanii care incep sa se intareasca usor..acum o saptamana am avut o scurgere maro..am vreo 50 de zile de la ultimul CM, nu am greturi..nu am nimic deosebit doar niste contractii foarte ciudate in vagin (ca niste mici orgasme). Problema e ca ma cam doare destul de tare ovarul stang si asta ma gandesc ca de la frig.Acum vreau sa va mai intreb si pe voi daca ar trebui sa ma bucur ptr o eventuala sarcina. Testul de sarcina chiar ma gandesc sa il fac peste vreo 2 saptamani ca sa fiu sigura.


Poti sa faci testul de sarcina, a trecut mai mult decat suficient timp. Eu l-am facut cum mi-a intarziat CM mai mult de 5-6 zile (il si aveam foarte regulat) si a iesit pozitiv din prima. Nu stiu cum mai ai rabdare .

La mine, la ambele sarcini, semnul a fost durerea si sensibilitatea sanilor. Greturi, nimic. Aversiunea fata de mirosuri a venit ceva mai tarziu, dupa prima luna.


`Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
`That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
`I don't much care where--' said Alice.
`Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.
`--so long as I get somewhere,' Alice added as an explanation.
`Oh, you're sure to do that,' said the Cat, `if you only walk long enough.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

Adevarul e ca imi e putin cam greu sa astept..dar m-am gandit sa mai astept putin si sa vad daca imi vine pana la urma CM. Am CM neregulat.Apoi mai e o problema. Am pierdut 3 sarcini..oprite in evolutie ...ultima a fost in iunie 2005. A fost sustinuta cu toate pastilele posibile si imposibile..cu tratament ptr a ramane insarcinata..si pana la urma tot degeaba..nu s-a dezvoltat nimic inauntru..sau poate ca s-a resorbit..nici dr nu stiu. Acum mi-am spus ca daca Dumnezeu nu vrea pot lua si zeci de medicamente...si tot nu o sa il am pe BB. Asa ca nu am mai facut nici o analiza, nici un tratament...nimic..nimic. Am incercat doar sa ma rog lui Dumnezeu. Acum ma tot gandesc ca sunt niste semne ciudate care ma fac sa cred ca mi se indeplineste visul..dar mi-e teama sa nu mai trec prin ce am trecut. De aceea am incercat sa va intreb si pe voi de semnele pe care le am ..ptr ca stiti ca de fiecare data e altfel. Apoi sper sa se faca mai mare daca intradevar e ok ca sa il si vad la eco. Testele pot fi fals negative si chiar nu stiu ce fel ar fi sa iasa negativ..deocamdata... caci si asa imi fac atatea sperante.
Succes la BBei

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Eu am avut o pofta foarte mare de mancare. Umblam toata ziua la frigider . Dupa aceea au aparut greturile.Am avut totusi noroc ca am vomitat doar de vreo trei ori.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

Gata fetelor/ Nu am mai rezistat. Am facut testul. E bebel. Mi-a iesit pozitiv. Deci ..am nimerit ca semnele mele de sarcina. Azi e prima zi cand am si o salivatie mai abundenta. Asa ca ma pregatesc de drum. Sper sa iasa bine de data asta. Mai am inca dureri de burta dar cred ca o sa imi iau preventiv niste duphaston si no-spa pana o sa iau un contact cu un dr. ptr eco. Astept sa mai creasca si apoi ma voi duce la eco ca sa ii vad inimioara batand.
Deci pot spune ca pe jumatate mi s-a indeplinit visul. Va urez si voua sa fiti fericite si sa aveti cat mai repede bebei.

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Giuliella, felicitari. Te asteptam la mamici de sept-oct.! Iti urez sarcina usoara si un bebe sanatos tun!

6+
I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Felicitari giuliella sarcina usoara si beeb sanatos!
Eu nu mi-am dat seama imediat draga Missy ca sunt gravi, dar singurele lucruri ciudate erau somnul in primul rand-ma culcam la 18 dupa ce veneam de la servici si dimineata sotul de abia ma trezea, si sanii care erau foarte tensionati si ma dureau ingrozitor nu pot uita nici ovarele care ma dureau-asteptam ciclone in fiecare zi, ba chiar (si acum sa nu radeti de mine) am purata pampersi-allways o sapt si juma pe mine de frica sa nu imi vina la serviciu. Si intr-o vineri seara cand am plecat la cumparaturi si am vazut gogosi mi s-a facut un pic de pofta. Urmatorul drum a fost la farmacie unde mi-am luat un test care avea sambata la 5.00 de dimineata sa imi confirme sarcina!
Iti doresc sa fie si la tine bebe!

Ioana 13+

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

eu am avut acceleasi simptome ca si cum mi-ar veni stopul...sani durerosi....dureri de burta......singurul lucru care a fost neobisnuit a fost ca m-a luat cu calduri odata cand faceam ceva.........bafta multa""""""!!!!!!!!!!!!!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

LA MINE, INAINTE SA-MI VINA CICLUL CU 2 SAPT.,AU INCEPUT SANII SA MA DOARA INGROZITOR SI SA SE UMFLE IN FIECARE ZI. IN ZIUA IN CARE TREBUIA SA-MI VINA C.M.SI AM VAZUT CA NU A VENIT (AM UN CICLU REGULAT DE 28 ZILE INTOTDEAUNA)M-AM GANDIT CA SUNT INSARCINATA. MI-AM LUAT UN TEST SI A IESIT POZITIV.LA MEDIC AM PROGRAMARE SAPT. VIITOARE IAR LA ECOGRAF NU STIU INCA CAND O SA FIE.DAR AM VORBIT CU O ALTA DOCT. SI MI-A SPUS CA SUNT.NU AM NICI GRETURI , NICI AMETELI INCA,DOAR MI-E FOAME DESI NU POT MANCA MULT SI MANANC ORICE .POATE E INCA DEVREME .EU MI-AM SOCOTIT DUPA FORMULELE GASITE PE NET SI MI-AU ARATAT CA AS FI IN 3 SAPT.SI 3 ZILE.DOAR DOCTORUL IMI V-A SPUNE CU SIGRANTA.
SUCCES TUTUROR SI SARCINI USOARE


3+


irlandeza

Mergi la inceput