Primele semne ale sarcinii

Primele semne ale sarcinii | Autor: Missy

Link direct la acest mesaj

Am motive sa cred ca s-ar putea sa vina din nou ceva mic, in sfarsit ne-am hotarat, ne-au luat vreo 2 ani. dar parca am uitat de la prima sarcina care au fost primele simptome. aidca mai tin minte ca au aparut ceva greturi pe doua noaptea dupa vreo 2 saptamani.
acum ar fi cam o saptamana d ela momentul x, si nu stiu daca e imaginatia si dorinta mea sau ceea ce simt are legatura cu un bb. sa si nu mai am rabdare pana se poate spune un verdict. la prima sarcina am facut vreo 5 teste de sarcian si toate ieseau negative iar eu eram cat se poate de gravida. si la ecograf s-a vazut de-abia dupa vreo 4 saptamani. va descriu simptomele mele: in primul rand m-am lasat brusc de fumat (nu am fumat niciodata mai mult de 3 tigari pe zi) pentru ca dintr-o data nu-mi mai placea gustul, senzatia, totul, si acum nici nu mai simt nevoia sa fumez. dimineata, la vreo ora dupa ce ma trezesc mi-e putin greata, apoi n-am chef de mancat, seara ma inteapa ceva prin burta si ma doare spatele. asa semne ar fi, dar nu e prea devreme?

www.babiesonline.com/babies/f/fratila

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

missy, multa sanatate, inainte de toate!
la mine semnul care m-a pus pe ganduri a fost greata... si cea de dimineata si reactie urata la orice miros mai puternic: parfum, mancare, etc! si tot asa devreme, de pe la 2 sapt...si la test... a fost pozitiv! Multa sanatate si sarcina usoara!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

eu am inceput sa am niste dureri de ovare, credeam ca am racit
si nu am mai putut sa beau cafea , io, care beam cu galetile...
si tot asa devreme, cam la 2-3 sapt de la conceptie
greturi am avut mai tarziu, cam pe la 1 luna si ceva a sarcinii
oricum, iti tinem pumnii

Lili si Serban (17 iunie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

si eu am stiu imediat ca sint gravida, ma dureau sinii, si dormeam f mult, si mergeam des la weceu!
sanatate multa

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sgflavia/album?.dir=/f878
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

eu nu am avut greturi sau ameteli. La mine primul semn a fost ca m-au durut ovarele si mai ales ca ma dureau sanii si se mareau parca intr-una. Nu-mi lasam sotul sa se atinga de ei pt. ca nu suportam . Erau foarte sensibili la atingeri , mai ales sfarcurile . plus testele de sarcina , vreo 3 , ca sa fiu sigura . Oricum , pana n-am auzit din gura doctoritei , parca tot nu credeam .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

La mie s-a concretizat printr-un nemarginitsi o foame criminala...doar atat.timp de 2 luni.eu nu stiam dar si-au dat seama mama si sotul meu....teste si eu am facut vreo 2 si tot nu eram sigura....multa sanatate si daca e sa iti traiasca

Joker...mama de ied zapacit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

deci e cam clar, asa-i? dar mai astept putin pana sa ma bucur. va anunt si pe voi de indata ce stiu ceva sigur.
azi nu mi-a mai fost greata, dar m-a intepat si mai des prin burta si am avut o foame ingrozitoare de biscuiti. si am mancat doi, cu ciocolata. nu-s prea multi, nu?
va pup

www.babiesonline.com/babies/f/fratila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Aleo!!!Doi????Glumesti....Eu mancam vreo doua pachete si tot mi se parea putin...

Joker...mama de ied zapacit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Missy, simptomele descrise de tine le-am avut eu la prima sarcina.
La a doua n-am simtit nimic, n-am stiut ca ramasesem insarcinata, desi ne doream, pina in sapt.8-9 cind au inceput greturile puternic, plus ca am avut si ciclu peste sarcina in prima luna.
Fiecare sarcina e diferita, cel putin eu asta am constatat pe propria mea piele.
toate cele bune si sa fie asa cum iti doresti
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

Hello! Ma alatur si eu pe aci cu intrebari. si eu sunt pe puctul de a crede ca sunt insarcinata...semne?..sanii care incep sa se intareasca usor..acum o saptamana am avut o scurgere maro..am vreo 50 de zile de la ultimul CM, nu am greturi..nu am nimic deosebit doar niste contractii foarte ciudate in vagin (ca niste mici orgasme). Problema e ca ma cam doare destul de tare ovarul stang si asta ma gandesc ca de la frig.Acum vreau sa va mai intreb si pe voi daca ar trebui sa ma bucur ptr o eventuala sarcina. Testul de sarcina chiar ma gandesc sa il fac peste vreo 2 saptamani ca sa fiu sigura.

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Eu n-am avut nici greturi nici foame, dar SANII... wow ce dureri.... mi-am facut testul la 45 zile de la ultimul CM..... asa ca va tin pumnii sa fie bebe mic si scunp in burtica! Giuliella eu zic ca la tine e


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung
www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput