Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

si mie mi se pare foarte interesant. am inceput sa intru pe dc cautand un restaurant pentru nunta si de atunci nu ma mai deslipesc. mi se par utile sfaturile si opiniile gasite aici, in mai toate domeniile. si trecand peste asta ma impresioneaza foarte tare oamenii; am convingerea ca dc este mult mai mult decat un forum, este o comunitate gata sa te sprijine oricand. iar asta conteaza.

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Daaa, ma ajuta ca eu sunt mai paranoica si ma panichez din orice fleac cu asta micu', da' citesc mereu pe forum si vad ca sunt si altii cu aceleasi probleme ca mine si ma linistesc, serios vorbesc!
Corina si bb Aris (12 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gdan62 spune:

Forumul asta este ca o enciclopedie, plin de informatii utile pentru tinerii de la 1 la 100 de ani.:) Oamenii singuri, nu mai sunt asa de singuri, parintii debusolati isi gasesc coordonatele, intrebarile isi afla raspunsul. Este o variabilitate foarte mare, aici ma refer la varsta membrilor, numarul de copii si nu in ultimul rand varsta celor prezenti pe acest forum, ceea ce face ca ideile sa fie extrem de diversificate si fiecare poate culege si alege.
Sunt si chestii care ma deranjeaza si trebuie sa le precizez, ca de, nu-i normal sa vorbesc numai despre aspectele pozitive si anume, pe un forum intitulat "Despre copii" se discuta, asta ca sa dau un simplu exemplu, despre "sexul in trei". Nu mi se pare firesc. Asemenea discutii, dupa parerea mea, se pot purta de catre cei doritori pe site-urile de profil adresate adultilor. Nu de alta dar, aici, discutam despre educatia copiilor nostri si nu despre dezmatul copiilor nostri. Daca am suparat pe careva, o sa-i treaca!;)
Dan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

quote:
Originally posted by gdan62
Sunt si chestii care ma deranjeaza si trebuie sa le precizez, ca de, nu-i normal sa vorbesc numai despre aspectele pozitive si anume, pe un forum intitulat "Despre copii" se discuta, asta ca sa dau un simplu exemplu, despre "sexul in trei". Nu mi se pare firesc. Asemenea discutii, dupa parerea mea, se pot purta de catre cei doritori pe site-urile de profil adresate adultilor. Nu de alta dar, aici, discutam despre educatia copiilor nostri si nu despre dezmatul copiilor nostri. Daca am suparat pe careva, o sa-i treaca!;)
Dan.

Tatic la puterea a 3-a!



Doar o precizare: nu este vorba de sexul in trei la copii, ci la adulti. Ei il practica, ei discuta despre asta.
Sau tu nu practici decit pozitia misionar si camesoaia de rigoare, taiata in dreptul ""rusinii". Ceva cunnilingus, o felatie din cind in cind?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

V-am descoperit cand era sora mea insarcinata - am fost fascinata de "Odiseea sarcinii in 40 de saptamani" si de atunci (aprox doi ani) recomand articolul tuturor mamicilor in devenire pe care le intalnesc...
Daca ma ajuta... cu siguranta; ma ajuta sa realizez ca in viata se poate si mai rau, dar si mai bine.
Iar faptul ca povestile de pe forum sunt povesti de viata (in oricare dintre subiecte), ma face sa va simt mai aproape de mine.
LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gdan62 spune:

quote:
Originally posted by forte
Doar o precizare: nu este vorba de sexul in trei la copii, ci la adulti. Ei il practica, ei discuta despre asta.
Sau tu nu practici decit pozitia misionar si camesoaia de rigoare, taiata in dreptul ""rusinii". Ceva cunnilingus, o felatie din cind in cind?


Nu stiu daca ai citit titlul acestui Forum "Despre copii". Daca tu crezi ca cunnilingus-ul, felatia, sexul in trei si alte chestii din meniul dat de tine se potrivesc copiilor tai, fa ce doresti, esti libera si independenta, esti o amazoana. Desi, nu prea arati a fi mama, inca. Poate te vei maturiza undeva-candva, who knows? Or maybe never...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

Tovarasu' (ai o inversunare de fost activist comunist trecut la doctrina zilei, ortodoxismul. Chiar, ce-ai facut tu inainte de '89?), daca n-ai facut conexiunea, a vorbi despre copii inseamna, pe undeva, a vorbi si despre "sex". Dar tu vorbesti despre sex, pentru ca pentru tine copiii se nasc in pacat (relatiile sexuale sint a prioric un pacat, nu? Chiar si in Sfinta Casatorie, recunoaste), pentru mine copiii se nasc in dragoste. A face dragoste, ai idee ce inseamna?

si dintre noi doi, sincer, cred ca tu trebuie sa te maturizezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analuca spune:

Mai intai : O primavara senina,fara nori si fara vant tuturor doamnelor si domnisoarelor!!!
eu abia am aparut pe aici si sunt convinsa ca ne vom ajuta reciproc. am doi copii si lucrez cu copiii si abia astept sa va cunosc mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Pe mine m-a ajutat enorm prin faptul ca a fost primul site pe care l-am deschis de cand am aflat ca sunt insarcinata si toate lucrurile utile legate de sarcina le-am citit aici. Si sunt si mai linistita de cand am descoperit acest site, fiindca stiu ca pot oricand sa cer un sfat de la niste persoane minunate, care au bunavointa sa ne impartaseasca cate ceva din experienta lor!
Va multumesc ca existati!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;19/st/20060606/k/f170/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Gasesc raspunsuri la multe din intrebarile mele,gasesc cu siguranta un subiect cu care sa-mi umplu timpul aflat la dispozitia mea (desi e cam putin...)Chiar mai devreme ma gandeam ca am regasit aici "prietenii" pe care i-am pierdut in timp si cu care nu tb neaparat sa te-ntalnesti fizic...eu sunt foarte incantata de aceasta comunitate

Mergi la inceput