Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otilica74 spune:

As vrea sa ma ajutati sa-mi gasesc o prietena din facultate despre care stiu doar ca o cheama Mihaela si are un baietel nascut pe 23 sau 27 noiembrie 2004 stiu sigur ca este inscrisa pe acest site dar nu i-am cerut numele de utilizator si nici ea mie, ma stie fiindca si eu am baietelul nascut pe 02.12.2004 aproape de o varsta cu al ei, am facut fac.de management financiar-contabil din univ. Spiru Haret, si am dat licenta impreuna acum,intre 15-18 feb 2006, ma stie de Adina,v-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta, va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karol spune:

Ma ajuta extraordinar de mult acest site.Stiu sigur ca aici am multi prieteni care ma ajuta cu sfaturi si vorbe bune atunci cand am nevoie.
Cine este membru acestui site, stie despre ce vorbesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_s spune:

Eu am descoperit acest site, alaturi de altele cu aceeasi "tema", in peioada in care eram insarcinata, dar i-am ramas fidela doar acestuia din mai multe motive: contine o mare cantitate de informatii din domeniii diferite, prezentarea este placuta, te "descurci" usor pe el, iar forumul este super, poti sa afli orice te intereseaza si poti sa-ti exprimi si tu parerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Stau cu sotul meu la o cafenea montrealeza - second cup, m-am conectat wireless la net-ul lor si el, vazandu-ma ca deschid pagina DC, ma intreaba de cand intru eu pe site-ul asta....si m-au traznit dintr-o data amintirile.

Eram gravida, acum vreo 3 ani juma', si mersesem sa mancam ceva in Bucuresti, - magazinul Unirea, acolo unde se afla un McDo.

Aveam burta mare, era mare ingramadeala si ne-am asezat la o masa, alaturi de o alta familie....dupa ce ne-am asezat am remarcat ca si cealalta femeie era insarcinata. Am ajuns sa vorbim si....bai ce chestie, imi aduc aminte ca mi-a scris adresa site-ului pe o chitanta McDonalds... pe care am pastrat-o vreo 2 ani. Ce rau imi pare ca n-o mai am ! Imi aduc si acum aminte, cu pixul albastru pe spatiul alb al chitantei : www.desprecopii.com. Tipii erau din Ramnicul Valcea. Cand am ajuns acasa am intrat pe site, si de atunci .....sotul meu ....are mai mult timp liber .

Sotul meu moare de ras cand ma vede ce scriu.

A zis sa va scriu ca chitanta era alba

Mi-a mai zis sa intreb adminii daca nu fac si un site www.desprefemei.com, ca sa aiba el si mai mult tim^p liber

Valeleu, nu mai putem de ras. Pupici tuturor.

Sofie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Chiar daca am auzit de acest site de vreo citeva luni din revista MAMI, abia am asteptat sa ma conectez la internet!!! Si sunt de 10 zile conectata. De atunci ne e zi sa nu intru pe DC, mai ales pe forum. Esti minunat!!! aici gasesc informatii despre orice!!! LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

- imi potoleste dorul de tara- imi arata cum a evoluat Ro de cind am plecat- are retet culinare nemaipomenite- mi-am facut prieteni- tot timpul gasesti un sfat, o indrumare; nu mai esti singur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

m-a ajutat, ma ajuta, ma va ajuta.
m-a ajutat de fiecare data cand am avut o problema majora, sau una minora, cand nu am putut sa invatz, cand m a durut capul sau cand am simtzit ca am atins limita.
ma ajuta sa ma relaxez, sa ma trezesc, sa zambesc si sa realizez ca exista loc si de mai rau.
ma va ajuta cand am sa am BB, cand am sa fiu mamica in curs si mamica ...:D fulltime, cand am sa fiu sotzie..:) si in multe mii si alte mii de momente pe care acum nu le Pot anticipa...!

MA AJUTA pt ca POT SA MERG MAI DEPARTE..sa ma linistesc,, sa descopar laturi nebanuite :) sa simt, sa imaginez si sa descopar...pe mine, universul sau altele.

merci ca existi..si NU inceta sa EXISTI! :) BTW :) SPER SA TE POT LASA MOSTENIRE :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

extraordinar de mult ma ajuta.
desi baietelul meu are deja 2 ani si 2 luni, va urmaresc de cand eram insarcinata. nu stiu ce m-as fi facut fara voi si sfaturile voastre. locuiesc la tara, la vreo 600 km de bucuresti.... asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Enorm m-a ajutat acest site.Din pacate inca nu sunt mamica desi mi-as dori acest lucru f mult,si daca nu descopeream la timp acest site eram la un pas de a face o depresie. Conteaza f mult sa ai un loc unde sa poti sa-ti versi amarul,sa te descarci de energia negativa si sa devii mai optimist.



violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinalupu spune:

tot ce regret este ca nu am stiut "despre copii" mai devreme sunt atatea informatii care-ti pot fi de folos si care merita stiute de mamele tinere

mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput