Toate forumurile Sertarul albastru  Best of DC

Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 17
karaiuli
karaiuli

20 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna ziua tuturor mamicilor si piticilor. Sunt proaspat inscrisa in acest club,cu toate ca citesc ce scrieti de mai bine de 2 ani(de cand eram insarcinata).Am invatat ffff multe despre copii si nu numai despre ei. Este cel mai bun . si multe lucruri le-am si pus in practica. Aaaaa, uitasem sa va spun ca am o fetita de 2 ani pe nume Karina si face numai prostii
Mergi la inceput
andreeami
andreeami

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
DA,MA AJUTA.INVAT DIN INTAMPLARILE ALTORA SI UNEORI MA REGASESC IN ELE.E SUPER. FELICITARI

Editat de - andreeami on 01/05/2006 02:45:12
Mergi la inceput
bebelache
bebelache

9 Mesaje
quote:
Initial creeata de desprecopii

Intrebare deschisa membrilor DC:

Va ajuta acest site?
Ce anume si de ce?

Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

da .pe mine ma ajutat foarte mult in privinta bolii bebelinei mele.a avut enterocolita si am urmat meniul de regim postat pe site ,si acum ii este bine.
Mergi la inceput
crengu75
crengu75

1325 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite crengu75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma ajuta foarte mult si pe mine si pe colegele de serviciu. Ne mai uitam cind avem timp liber la serviciu, dar nu putem scrie.Acum ca am si eu calculator acasa am sa pot scrie si eu una alta, sa mai cer un sfat, o parere.Multumim din suflet pentru sfaturi si ne place sa vedem fotografii, mai ales cu bebici. Si eu am un bebe obraznic de 3 ani, iar cind eram disperata de ceva mai cautam raspunsuri pe forum. Si acum sunt disperata ca nu mananca nimic. Va pup pe toti!
Mergi la inceput
sase
sase

25 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sase Adauga semn de carte la raspuns Trimite sase un Mesaj Privat  Reply with Quote
am avut doua probleme :

-una medicala
-alta legislativa

la ambele am gasit raspuns detaliat,profesional pe forum
dar nu este numai asta -repeziciunea raspunsurilor si amabilitatea forumistilor ,dorinta reala de a ajuta ,de a transmite informatiile ce le au,pentru asta toata stima

www.romania-israel.com
Mergi la inceput
Gandacel
Gandacel

1811 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gandacel un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am gasit (nu o data) sprijin neconditionat aici, simpatie, sfaturi, povesti care iti re-creeaza sentimentul ca tot ce ti se intampla este la urma urmei normal... La fiecare intrebare delicata pe care poate ai ezita sa o pui unui cunsocut (nici vorba mai multora!), ai gasit cateva variante de raspuns, care ti-au deschis mintea si inima si te-au ajutat sa-ti gasesti propriile raspunsuri.
Este de cel mai mare ajutor!
Felicitari celor care l-au pus la dispozitia noastra si celor care participa la discutii!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)
Mergi la inceput
Luna75
Luna75

4505 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Luna75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si pe mine ma ajuta foarte mult,gasesc informatii din cele mai variate,nu neaparat doar despre copii-as putea spune ca mai ales pe forum,poti afla orice.
Desi m-am inregistrat recent,deschid siteul de mai de doi ani aproape zilnic,pot sa spun ca Dc a devenit un fel de ask jeeves (site care stie tot).
Insarcinata fiind,a fost o placere sa urmaresc saptamanal acel calendar al fatului,dupa ce am nascut-o pe fetita mea am cules toate informatiile de care aveam nevoie tot de pe DC.
Iar in ceea ce priveste forumul,as putea sa spun ca e- Dar de la Dumnezeu-orice intrebare cat de importanta,ciudata,sau banala ar fi sigur ca isi gaseste raspunsul.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Mergi la inceput
mirelads
mirelads

13 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimirelads Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Felicitari DC! Si eu sunt noua pe-aici, dar va citesc de ceva timp.Este surprinzator faptul ca ati reusit sa creati acesta comunitate in care, fiecare dintre noi isi poate da cu parerea, si poate realiza ca sunt alti oameni poate mai chinuiti de cat ei-lucru care ne ambitioneaza pe fiecare dintre noi sa nu ne dam batuti!
Tineti-o tot asa!

Sa fim mai buni!
Mergi la inceput
misha-germ
misha-germ

373 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui misha-germ Adauga semn de carte la raspuns Trimite misha-germ un Mesaj Privat  Reply with Quote
e super. aici poti gasi raspuns la aproape totul si in plus creeaza dependenta

mihah
Mergi la inceput
BIENCUTA
BIENCUTA

195 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiBIENCUTA Adauga semn de carte la raspuns Trimite BIENCUTA un Mesaj Privat  Reply with Quote
cel mai tare forum.sunt dependenta de el.ma ajuta sa invat lucruri de care nici nu aveam habar ,sa descopar subiecte tari,sa-mi fac prieteni multi cu care sa discut problemele mele si de la care primesc ajutor.
multumesc ca existi

Biencuta

" Nu esti infrant atunci cand sangerezi
Si nici cand ochii-n lacrimi ti-s
Adevaratele infrangeri
Sunt renuntarile la vis"
Mergi la inceput
Pag. din 17 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com