Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karaiuli spune:

Buna ziua tuturor mamicilor si piticilor. Sunt proaspat inscrisa in acest club,cu toate ca citesc ce scrieti de mai bine de 2 ani(de cand eram insarcinata).Am invatat ffff multe despre copii si nu numai despre ei. Este cel mai bun . si multe lucruri le-am si pus in practica. Aaaaa, uitasem sa va spun ca am o fetita de 2 ani pe nume Karina si face numai prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeami spune:

DA,MA AJUTA.INVAT DIN INTAMPLARILE ALTORA SI UNEORI MA REGASESC IN ELE.E SUPER. FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelache spune:

quote:
Initial creeata de desprecopii

Intrebare deschisa membrilor DC:

Va ajuta acest site?
Ce anume si de ce?





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.




da .pe mine ma ajutat foarte mult in privinta bolii bebelinei mele.a avut enterocolita si am urmat meniul de regim postat pe site ,si acum ii este bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Ma ajuta foarte mult si pe mine si pe colegele de serviciu. Ne mai uitam cind avem timp liber la serviciu, dar nu putem scrie.Acum ca am si eu calculator acasa am sa pot scrie si eu una alta, sa mai cer un sfat, o parere.Multumim din suflet pentru sfaturi si ne place sa vedem fotografii, mai ales cu bebici. Si eu am un bebe obraznic de 3 ani, iar cind eram disperata de ceva mai cautam raspunsuri pe forum. Si acum sunt disperata ca nu mananca nimic. Va pup pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sase spune:

am avut doua probleme :

-una medicala
-alta legislativa

la ambele am gasit raspuns detaliat,profesional pe forum
dar nu este numai asta -repeziciunea raspunsurilor si amabilitatea forumistilor ,dorinta reala de a ajuta ,de a transmite informatiile ce le au,pentru asta toata stima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Am gasit (nu o data) sprijin neconditionat aici, simpatie, sfaturi, povesti care iti re-creeaza sentimentul ca tot ce ti se intampla este la urma urmei normal... La fiecare intrebare delicata pe care poate ai ezita sa o pui unui cunsocut (nici vorba mai multora!), ai gasit cateva variante de raspuns, care ti-au deschis mintea si inima si te-au ajutat sa-ti gasesti propriile raspunsuri.
Este de cel mai mare ajutor!
Felicitari celor care l-au pus la dispozitia noastra si celor care participa la discutii!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

Si pe mine ma ajuta foarte mult,gasesc informatii din cele mai variate,nu neaparat doar despre copii-as putea spune ca mai ales pe forum,poti afla orice.
Desi m-am inregistrat recent,deschid siteul de mai de doi ani aproape zilnic,pot sa spun ca Dc a devenit un fel de ask jeeves (site care stie tot).
Insarcinata fiind,a fost o placere sa urmaresc saptamanal acel calendar al fatului,dupa ce am nascut-o pe fetita mea am cules toate informatiile de care aveam nevoie tot de pe DC.
Iar in ceea ce priveste forumul,as putea sa spun ca e- Dar de la Dumnezeu-orice intrebare cat de importanta,ciudata,sau banala ar fi sigur ca isi gaseste raspunsul.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelads spune:

Felicitari DC! Si eu sunt noua pe-aici, dar va citesc de ceva timp.Este surprinzator faptul ca ati reusit sa creati acesta comunitate in care, fiecare dintre noi isi poate da cu parerea, si poate realiza ca sunt alti oameni poate mai chinuiti de cat ei-lucru care ne ambitioneaza pe fiecare dintre noi sa nu ne dam batuti!
Tineti-o tot asa!

Sa fim mai buni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

e super. aici poti gasi raspuns la aproape totul si in plus creeaza dependenta

mihah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

cel mai tare forum.sunt dependenta de el.ma ajuta sa invat lucruri de care nici nu aveam habar ,sa descopar subiecte tari,sa-mi fac prieteni multi cu care sa discut problemele mele si de la care primesc ajutor.
multumesc ca existi

Mergi la inceput