Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Ma ajuta pentru ca pe acest site:
-ma informez
-ma inspir
-ma distrez
-am prieteni aici
-aici invat sa pretuiesc viata(daca pana acum nu am concretizat acut acest lucru).

de la Mada si minunea Sofia Maria, 12.08.2004
POZELE NOASTRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Eu am descoperit intamplator acest forum... cand imi cautam disperata un restaurant pt nunta... iar la sectiunea Super Mirese DC... am gasit raspunsuri la toate probleme....

Nunta noastra
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

da. enorm. mai ales in timpul sarcinii - care a fost super grea... foarte mult dupa ce am nascut cand de multe ori informatia de aici de pe dc venea mai prompt decat de la medici... si in plus mi-am facut prieteni noi. iar baiatul meu are si tovarasi de joaca printre copiii prietenilor de pe dc.
si nu in ultimul rand m-a ajutat sa evit operatia de histectomie partiala si sa optez pentru embolizare uterina, oferindu-mi informatia necesara prompt si la obiect.
multumesc dc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Eu va urmaresc de foarte mult timp dar abea de cateva luni m-am hotarat sa devin membu activ ca sa zic asa! DC ma ajuta foarte mult...aici gasesc raspunsuri la toate intrebarile si niste membrii minunati cu care se poate discuta orice! Dabea astept sa devin si eu macar membru incepator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Categoric ca ma ajuta, altfel nu vad cum puteam sa devin dependenta . Citesc foarte mult, dar stau mai prost cu scrisul. Mai mult va urmaresc din umbra, ca sa spun asa.....si am invatat si invat foarte multe din experienta membrilor.

Simona 28 sapt si Sorina 12 Noiembrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ananda spune:

desi sunt membru nou, imi voi permite sa-mi exprim si eu parerea.

mi se pare foarte buna sectiunea de articole a site-ului, cu multe informatii si subiecte. chiar mi-a fost de folos sa le citesc!

nu-mi place insa cum e organizat forumul: la atat de multi utilizatori si topicuri e nevoie de o oarecare simplificare, altfel eu simt ca ma pierd...

ca sa gasesc subiectele la care am raspuns, de exemplu, trebuie fie sa memorez unde se afla fie sa dau search pt. userul meu si sa intru pe urma de acolo in topicul care ma intereseaza - dar daca accesez linkul in felul acesta nici macar nu ma duce la ultima pagina a subiectului, ci la prima!

nu cred ca ar fi atat de greu sa puneti un link undeva pe prima pagina "mesaje la care ai raspuns" sau ceva de genul asta.

de asemenea ar fi foarte bine daca numarul de topicuri/pagina ar fi mai mare, sa nu mai dam o gramada de clickuri!

imi place insa atmosfera de pe forum si faptul ca oamenii chiar se implica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

Da, ma ajuta mult acest site, am invatat multe lucruri utile, mi-am facut prieteni, lumea se implica aici!
Sanatate!
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

initial, am intrat pt a afla informatii pt sora mea, care tocmai nascuse cu o luna inainte (prin iunie 2003); apoi "calatoream" prin talentata Julie, care m-a cucerit cu povestirile ei. mai apoi schimbam citeva vorbe cu americancele :) iar acum, sunt o mamica in devenire, care uneori ar lua-o razna daca nu ar sti ca mai sunt si alte viitoare mamici care se confrunta cu aceleasi temeri (a se citi "obsesii de gravida" )

multzam fain :)


_
31w2d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Ma ajuta in primul rind pt.ca,oricit de multi prieteni as avea,nu intotdeauna imi permit sa-i 'deranjez'cu toate pb.,pe cind aici se gaseste mereu cineva care sa te 'asculte',sau pe care sa il asculti.

Ca sa nu mai spun de informatiile f. folositoare gasite aici!
Ca sa fiu f. sincera pina sa va descopar eu inca mai cautam'manivela'calculatorului si nici acum nu sunt prea departe insa acum imi doresc sa invat,lucru care nu l-am facut in toti anii de cind avem calculator.
Din aceasta cauza sotul meu 'NU va place'si imi reproseaza ca i-am invadat si ultimul loc din casa unde avea suprematie.Dar eu ma lupt si ma lupt si o sa cistig,pt mine si pt voi care sunteti asa de minunati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Va ajuta acest site?
Ce anume si de ce?

In primul rand imi place acest site pentru ca a reusit, de-a lungul vremii, sa-si pastreze caracterul serios si implicat. Asta imi ofera mie incredere ca aici discutiile sunt serioase. Site-ul ma ajuta prin faptul ca are suficient spatiu pentru toti oamenii care imi raspund cand am o problema sau o bucurie. Ma ajuta si prin faptul ca este usor de accesat, ordonat si coerent. Si, nu in ultimul rand, imi place foarte mult grafica site-ului. Cred ca munca din spatele lui este uriasa.
Am, insa, si cateva nemultumiri: la "discutii generale" prima pagina este blocata cu sondaje desi este o sectiune speciala pentru sondaje; tot la "discutii generale" sunt subiecte cu evenimentele comunitatii desi este si pentru asta o sectiune speciala; si imi doresc foarte mult o sectiune pentru animale, stiu ca aici sunt multe persoane serioase care iubesc animalele.
Sanatate va doresc si multe bucurii!
Multumesc DC!

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput