Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex26 spune:

Imi place forumul desi pana acum mai mult am citit. Felicitari si...imi propun sa fiu activa.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

normal ca ne ajuta acest site aici poti afla o multime de raspunsuri la intrebarile pe care poate eu nu le-am pus dar s-a gasit cineva sa intrebe,aici gasesti sfaturi ,pareri,o gluma un banc daca ai apucat sa intri odata nu mai poti iesi este un forum plin de sentimente,afectiune chiar daca este numai virtuala iti faci prieteni noi ,orice ai cauta aici sigur vei gasi,orice intrebare vei pune sigur vei primi un raspuns,sfaturi iar noi la rindul nostru sfatuim pe alti si ne spunem parerea,este un site exceptional va multumim ca existati

nu calca adevarul in picioare ,daca vrei sa ai trecere la oameni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luci65 spune:

da m-a ajutat,imi place foarte mult acest forum si desi sunt nou inscrisa intru pe el in fiecare zi.nu mi-am facut inca prietene noi dar sper s.o fac in curind.ma bucur ca v-am gasit.sa dureze cit mai multDC. si sa auzim numai de bine va pup Luci65

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Ma ajuta enorm !
In 2002(dupa ce am nascut) l-am descoperit in paginile revistei "mami". Acasa neavand PC si internet, abia asteptam sa-mi reiau serviciul sa intru pe site.
In 2003, cand mi-am reluat serviciul, am si intrat pe site, citind o multime de articole despre cresterea copilului. Abia mai tarziu am dat peste forum, de unde am cules alte informatii din experienta proprie a unor mamici, am mai impartasit si eu din experienta mea, am intrat si pe alte forumuri nu doar pe cele despre copii...am descoperit un mod foarte placut de a-mi petrece orele la serviciu si de a veni cu foarte mare drag la munca. Tot prin intermediul site-ului mi s-a oferit posibilitatea de a ajuta cu cat am putut, copilasi a caror tratament, viata, depind de niste bani.
Si mi-am facut cateva prietene. De al caror ajutor n-am crezut ca voi avea vreodata nevoie, dar in viata nimic nu este sigur.
Chiar ieri spuneam mamelor mele, ca daca nu era DC-ul, nu stiu cum am fi reusit sa-i controlam mai bine diabetul Cristinei.
Vesnica multumire si recunostinta, DC !








Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66393" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Eu am calculator abia de 2 luni, si tot cam atata am stat pe Dc...
E de mare folos sa stii ca esti in direct cu atata lume care are copii, nu te simti niciodata singur...La orice ora poti pune o intrebare...Dar e si nebunie cu dependenta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

DA !!!
Dependenta
!!!
Cum ? As scrie prea muuult...prin simplul fapt ca exista!

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Daca ma ajuta ??
Da, prin simplu fapt ca exista.


Va multumim ca existati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-briana spune:

Salutare tuturor,
Nu am decat cuvinte de lauda ptr DC, sunt mamica numai de patru luni,inainte de a ramane gravida consultam barza sa vad in ce luna s-ar naste copilul meu, iar dupa ce s-a intamplat fericitul eveniment in fiecare luna citeam pe site ce se intampla in burtica mea si nu numai, cel mai rau imi pare ca nu am devenit membru mai devreme, dar niciodata nu este prea tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tache spune:

Buna!
si eu sunt nou..dar ma va ajuta cu siguranta DC..
acu fig sa'l citesc..
multumesc ca existati..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am descoperit acest forum cand eram gravida.
Aveam atatea temeri si eram asa de derutata!
O data, ca am aflat raspunsuri la diferite intrebari pe care le puneam. Si erau de la persoane diferite. In felul asta imi dadeam seama ca toate, reactionand diferit spuneau de cele mai multe ori acelasi lucru. Si descopeream ca nu sunt eu cea diferita sau cu probleme. Apoi, am aflat situatii, oameni, moduri de-a fi, solutii pe care le-am urmat si eu, in felul meu in timp.
Acuma sunt "sechestrata" la domiciliu. Lumea mea mi se pare mica daca n-ar fi forumul. In fiecare dimineata, chiar daca nu scriu, deschid internetul si ma apropii de toti cu care, intr-un fel sau altul, comunic.
M-am apropit de oameni pe care nu-i cunosc.
Am plans efectiv si m-am lasat impresionata de situatii care sunt complet straine de mine.
Am incercat sa ajut si sa ma imprietenesc cu persoane cu care niciodata nu ma voi intalni.
Am descoperit ca problemele mele nu sunt cele mai grave si nici nu sunt dusa cu capul cand ma lovesc de situatii neplacute sau stari rele, pentru ca altele au trecut prin aceleasi momente.
Am aflat ca pot avea mai multi prieteni virtuali decat cei care ma viziteaza, pentru care fac pe gazda si ma telefonez.
Am simtit ca nu sunt singura atunci cand ma simteam asa.
Este binevenit si sper sa ramana pe mai departe o "usita" deschisa unde din cand in cand sa ma strecor si sa aflu ca mai este ceva "dincolo" de lumea mea.
Pentru ca aici am avut "curajul" sa vorbesc despre mine mult mai deschis decat daca as fi fost alaturi de cineva si asta doar pentru ca sunt o fire timida, iar in ultima vreme am devenit interiorizata. Poate e o stare de moment sau poate ca m-am schimbat.
Cert este ca pentru mine este o adevarata terapie.


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

Mergi la inceput