Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Mihai Iordachescu, dr. pediatru in Bucuresti, IOMC- Emilia Irza si la MedLife, Calea Grivitei. Un profesionist de nota 10, extrem de dragut cu copii, explica tot parintilor cu rabdare insa fff aglomerat. Este si asistent universitar.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielamaria spune:

Il recomand cu incredere pe dr stanciu (cabinet privat in Rahova sau la Budimex). Este medicul copilului de aproape zece ani si suntem f multumiti.A fost primul medic ce a vazut copilul si doar dupa o mica consultatie a spus ca il suspecteaza de diabet, ceea ce s-a adeverit apoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Danielamaria, maine am si eu programare la dr Stanciu, este prima data cand mergem. Si copilul meu Alex, in varsta de 2ani si 3 luni are diabet. Suntem mai multe mamici care avem copilasii bolnavi de diabet, avem un topic al nostru unde discutam te asteptam aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729&SearchTerms=diabet,zaharat

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Teste de glicemie pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75037&whichpage=1" target="_blank">Bazar umanitar Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristofer spune:

Dr. Petrescu Romanita,spitalul Budimex,cabinet pediatrie 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Cu parerea de rau, de dr Stanciu n-am mai dat...Voi cum ati reusit? Dupa atata publicitate pe internet, saracul om nu-si mai deschide telefonul, nu mai raspunde la cabinet si e mare pacat. Noi am fost in ultimii trei ani de 2 ori pe luna cel putin la control; acum am ajuns in situatia sa nu mai ne putem baza pe pediatrul fetitzei, ceea ce-i pacat. Si nu pot alerga prin oras sa dau de el; sau n-am putere sa le spun celor care-l suna aiurea pt diverse nimicuri sa nu mai sune. Stiu ca noi nu l-am deranjat la tel decat pt programari si urgente, dar in cabinet fiind am tot asistat la tot felul de telefoane date de unii parinti - da de ce i-a dat medicamentul ala, da de ce nu altul samd. In fine, pacat ca trebuie sa spun, dar noi nu mai mergem la el decat in momentul in care-si va aranja programul in asa fel incat sa fie mai disponibil. Azi incercam o noua pediatra si spera msa fie macar mai putin ocupata...

38 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna ziua,

As vrea sa aflu cateva opinii despre dr. POPESCU Lucia. Nu stiu unde activeaza, mi-a fost recomandata de catre cineva, toate consultatiile s-ar desfasura acasa.

Pediatrul actual al copilului este ok (in sensul ca vine acasa, face consultatii extrem de detaliate, noteaza totul intr-o agenda, inclusiv detalii privind diversificarea alimentara, etc). Din pacate, are un program foarte incarcat, raspunde greu la telefon, asta in conditiile in care mie oricum mi se pare dificil de pus un diagnostic in aceasta maniera, fara un consult efectiv al copilului.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web
Mai multe pozici ... si www.dropshots.com/apreutu" target="_blank">filmuletze haioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Pentru fetele din Iasi il recomand cu caldura pe doctorul pediatru Marcel Burlacu de la Spitalul de copii din Iasi (parca sfinta Maria se numeste acuma). Este absolut exceptional si face si vizite acasa. Cine are nevoie de el sa-mi trimita un PM si ii dau adresa de e-mail sau nr. de telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Fara nici un dubiu , din Timisoara o recomand pe Anca Malai . Este o doctorita extraordinara , pediatru , iar eu ma duc de cate ori am probleme la ea , in ciuda faptului ca sunt studenta sia stept acolo printre copilasi de 2-3 ani care se joaca cu dinozauri , bebelusi si parinti mirati. De cate ori merg am parte de un consult in adevaratul sens al cuvantului .
Aveam mai demutl pobleme cu gatul , ma durea foarte rau si m-am dus la doctorita mea de familie , car cred ca prefera safie zugrav , ca nu e foarte pasionata de ce face. S-a uitat in gat si mi-a spus "Ai rosu in gat " . :)))
M-am dus la Anca Malai si aveam faringita acuta.
asa ca , pt. binele vostru si al copiiilor , nu va duceti la orice doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielav spune:

pt. cei din Tulcea, recomand ca medic mediatru pe d-na dr. Penea, medic specializat in homepatie si cardiologie infantila. este o persoana deosebita care pune pe primul loc sanatatea pacientului. Sa tot avem astfel de medici. Are cabinet pe str. 1848, langa farmacia Fedra, dar o puteti gasi si la spitalul judetean, la pediatrie, sectia cardiologie infantila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hani spune:

Constanta
Dr. Bucur Teodora - Spitalul Judetean Constanta - pediatrie-neonatologie
Dr. Voinescu Maria - idem (dar e controversata, unii ca e minunata, unii ca e naspa) - pediatrie
Dr. Ilie (doamna) - Spitalul de infectioase , sectia copii ( e extraordinar de competenta si deosebit de saritoare, desi nu am avut norocul sa-mi fie medic)
Dr. Munteanu Gina - acum este medic de familie, la baza pediatru.
Dr. Tatu Adriana - medic homeopat, in zona Tomis 3
Dr Totolici medic stomatolog-ortodont de copii, are cabinet privat pe str Dacia, oarecum mai scump.
Dr. Dascalu Georgeta - medic ecograf (cu baza pediatrie) - Policlinica Provita, pe str. Primaverii, langa stadionul Hagi.
Incerc sa mai scriu si altii.

Mergi la inceput