Liceul Mircea cel Batran - Constanta

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

buna seara.
hop si eu la subiect. am terminat mircea in '95, am fost la XIIA. adela, te stiu sigur, esti una dintre surorile gemene?
si noi am avut intalnirea de 10 ani in vara dar din pacate nu am acum pozele, sunt undeva pe un album pe yahoo, dar nu le gasesc.
eu diriginta am avut-o pe munteanu, de biologie, fizica am facut cu bararu, mate cu frecus, chimie cu domnaru...
of, ce vremuri...

anda, mami de bb vladut
pozici cu mine
bb vladut
bb vladut de craciun , bb vladut la baita,
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Vai Oana ma dezamagesti se vede ca nu chiuleai profundamente,vorba reclamei... barul era pe strada Puschin paralela cu cea unde esta casa casatoriilor...Noi astia din 12H oricum eram plosnitele liceului si sperietoarea profesorilor si sa mor daca eram rai...exceptand bataile cu castane din orele lui Cucu cand venea toamna,peretii frecati cu ceapa la orele Stelutei... pocnitorile de la orele de latina,Cucu era debordant de natural...
Oricum eram printre putinii care faceam ore cu Caragea ...

Intrebai ce s-a ales de colegii nostrii...pai de la noi,inafara de oi sau trei care nu au venit la intalnire,din motive de tot ...(Monica Son nu a venit ca s-a ingrasat 10 kg,Roxana Iurcu nu stiu ce naiba de prezentare avea) restul au strigat prezent la catalog...si toti realizati bine mersi...inafara de mine si Patrick Ionescu care nu am terminat faculatile...si de-aia nu mai putem...Multi lucreaza in domeniul IT,apoi dr.stomatologi vreo 2,directori de banca, politisti vreo 2(eu si al meu sot),unu-i profesor la Harvard,una-i in America definitiv,restul nu-mi aduc aminte...momentan...


Alex & Delia
Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Ce ma bucur ca v-am descoperit!!! Ma primiti si pe mine?
Cred ca eu sunt veterana pe aici. Am terminat in '87. Diriginta mi-a fost Gomoiu, de engleza. Noi ii spuneam Olive. La Romana am avut un prof de moda veche, Stefanescu parca il chema (uffff, nu-mi mai aduc aminte exact!!!!). Orele lui erau un deliciu. Ne punea sa gandim si nu-l interesa ce spuneau criticii literari, ne cererea parerea noastra, apoi treceam la critici. Apoi ne-a venit Faiter. Ni se parea cam tacanit . La Mate am avut in prima treapta o dna in varsta, parca Dumitrescu. Apoi ne-a venit Frecus (Viorica???). Mai este in liceu? La chimie: Domnaru. La Fizica, in prima treapta: Andronescu parca...unul care semana leit cu Arsinel (noi asa ii spuneam). Asta era tacanit de-a binelea. Invatai la el de frica, ca stralucit nu era. Toate temele trebuia sa le ai facute pe niste pagini liniate intr-un anumit mod, iar foile pt. teze si lucrari tot asa erau liniate. Pierdai mai mult timp cu liniatul, decat cu invatatul. La lumina lumanarii era un deliciu . Apoi ne-a venit un libidinos, Jica (sau Jiga), parca...bleah!
La economie l-am prins pe Zepa in primul lui an. Parea baiat de gasca, dar toata lumea spunea ca ar fi securist si ca incearca sa provoace. Cine stie adevarul????
Franceza: si cu Suman si cu Munteanu. Munteanu era un adevarat lord! Un om cu o cultura rara si cu care puteai discuta ore in sir, fara sa te plictisesti. Am aflat anul trecut de la o constanteanca ca a murit. Nu-mi venea sa cred!
Sport: in prima treapta cu o dna in varsta, nu mai stiu cum o cheama, apoi cu Stefanescu Virginia. Si pentru ca tot spuneati de tap: eram odata eleva de serviciu, in ultimul an de liceu. Munteanu avea o fereastra si stateam de vorba. Apare un elev, cls IX, gafaind, si-l intreaba pe Munteanu: "va rog frumos, stiti unde-l pot gasi pe d-nul prof. Tap?". Mi-am muscat buzele sa nu ma umfle rasul, in timp ce Munteanu incerca si el sa nu rada si sa-i explice elevului ca pe prof-ul respectiv nu-l cheama asa, ca aia e o porecla...
Geografia cu Gonzo. Mai traieste?
La Filozofie am avut un prof care-si umezea mereu buzele (noi notam cu creioanele pe banci de cate ori o face intr-o ora ), dar nu-i mai stiu numele...
Desen Tehnic si Studiul Materialelor cu Dumitrescu parca. Era f exigenta, dar o sufletista.
La Organe de Masini era unul micut...
Uffffff, nu-mi mai aduc aminte de numele celorlalti.
Am avut intalnirea de 10 ani si, din pacate, am ratat-o. Sper sa nu o mai ratez pe cea de 20 de ani, ca se cam apropie .
Doamne, ce ani au fost!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ohooooooooo, ce de lume se aduna pe aici.imi place.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Welcome noilor venite.
Claudia pana acum tu esti veterana.. "Organe de masini"??!!! Asa ceva nu am facut.

Am stat si m-am gandit si cred ca sportul l-am facut si eu cu Tapu. Ce chestie sunt unii carora nu li se mai cunosc decat poreclele. Ca si cu Gonzo de geografie, cred ca nimeni nu mai stie cum il chema de fapt. Chiar oare mai traieste? ...

Loreen, erai in clasa cu una Roxana nu mai stiu cum care a devenit fotomodela pe la Bucuresti, ca am vazut-o la televizor in niste emisiuni de moda? Acum s-a maritat si o cheama altfel ceva cu Vasenciuc sau nu stiu cu "ciuc" la urma.... Una frumoasa rau de tot...

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by Adela Iepure

Ia uitati-va aici, rezultatele admiterii 2005, statistica privind primele specializari pe tara (dupa ultima medie de intrare): http://admitere.edu.ro/2005/staticRepI/n/index.html. Pe locul I..........evident Liceul Mircea cel Batran - Constanta.




Adela nu merge linkul asta.

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by Oana

quote:
Originally posted by Adela Iepure

Ia uitati-va aici, rezultatele admiterii 2005, statistica privind primele specializari pe tara (dupa ultima medie de intrare): http://admitere.edu.ro/2005/staticRepI/n/index.html. Pe locul I..........evident Liceul Mircea cel Batran - Constanta.




Adela nu merge linkul asta.

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze





Oana, este un punct in plus, de aceea nu merge.

http://admitere.edu.ro/2005/staticRepI/n/index.html

Acum merge?

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Acum merge.. Nu vazusem punctul.

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Loreen sa imi spui de Roxana aia, ca sunt curioasa daca ea este.

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

V-am luat la recitit, ca azi noapte mi-au scapat cam multe detalii!
Anaaaaaaaaaaa!!!!! Ana68!!!!!!!! Am fost colege!!!!!! Te stiu! Esti Ana-Maria si ai doua surori, mai mici, gemene, nu???? Mey, am stat si in acelasi cartier, Tomis Nord, la doua blocuri distanta! Da-mi si mie mailul tau, pe PM, pliiiiiiiiiiiiizzzzzzzzz!!!! Multumesc frumos.
Ce mica e lumea!

Claudia

Mergi la inceput